Dilema výběru

Všeobecné dotazy na břitvy
Uživatelský avatar
Obelix 64
Příspěvky: 27
Registrován: 15 úno 2013, 19:38
Bydliště: Most

Dilema výběru

Příspěvek od Obelix 64 »

Zdravím vespolek páni Břitevníci.
Už asi půl roku patřím mezi Vás holící se břitvou.Začal jsem starou 3/8.Později jsem přešel na 5/8 Broch Sohne Solingen.Také nenová,ale slušná břitva.Obě byly na broušení u Mistra Petra v Č.L..Teď mám sen přejít na 6/8 ale novou. Do oka mi padly břitvy DOVO Bismarck-
-střenka ebenové dřevo-uhlík.ocel ; Bismarck -střenka červený celuloid-uhlík. ocel;DOVO Imitace Perleti nerez ocel. Všechny v přibližně stejné cenové relaci.K mání v jednom nožířství v Brně.(reklamu ne).Jen mám pár nejasností.Uhlíkatou nebo nerez. Střenky se mi líbí všechny tři. Možná ta celuloidní trochu víc.Ale zase mám obavu z celuloidové hniloby.Viz zkušenosti Radyxe a jiných zde na Fóru.
Obelix 64
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Dilema výběru

Příspěvek od Wiking »

Chtelo by to obrazek..
Je lepsi 1x videt nez 100x slyset :roll:
Nedokazi si predstavit koupit Britvu na zaklade popisu, a nevidet ji.. myslim si asi ze to snad ani nekde..

Tema uhlikovka/nerez zde bylo jiz casto diskutovano.
Myslim si ze 95% britevniku by dalo prednost uhlikovce.

K celuloidu se nemuzu vyjadrovat, preferuji drevo.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Dilema výběru

Příspěvek od irenko »

mal som v ruke a na kameňoch perleťovku a eben
ja doporučujem uhlíkovku v ebenovom dreve 8-)
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Dilema výběru

Příspěvek od Radyx »

Obelix 64 píše:...Uhlíkatou nebo nerez...
Sám patřím do skupiny těch co, co dávají přednost klasické oceli. Nerezová ocel, jak z názvu plyne, má dáti oceli vyšší odolnost před korozí, což ale dle mě zrovna u dobře ošetřované břitvy není potřeba. Je to ale spíše osobní záležitost, kdyby byly nerezové břitvy nefunkční či špatné, tak by je renomovaní výrobci nevyráběli.
Obelix 64 píše:.....Ale zase mám obavu z celuloidové hniloby...
Obava je u nových břitev zbytečná, dnes se už snad celuloidu na takové věci nepoužívá. Problém je, že to nejde rozpoznat vzhledem. Mám dvě plastové střenky jako imitaci želvoviny a jedny jsou vyrobeny z celulózy a druhé z nějakého jiného plastu. Jedny ocel doslova žerou a druhé nic.
U moderních břitev bych obavy neměl.
Uživatelský avatar
Obelix 64
Příspěvky: 27
Registrován: 15 úno 2013, 19:38
Bydliště: Most

Re: Dilema výběru

Příspěvek od Obelix 64 »

Obrázek perleť
Obrázek celuloid
Obrázek ebenové dřevo
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Dilema výběru

Příspěvek od mons »

Také mám raději uhlíkovou ocel. Ale vyber si břitvu srdcem, bude s tebou hodně dlouho žít. Jedna ti určitě řekne, tady jsem
a tu si vyber. :D
Mushroom
Příspěvky: 277
Registrován: 13 led 2009, 14:31

Re: Dilema výběru

Příspěvek od Mushroom »

Tak si přihodím polínko do ohně "nerezu" : mám v oblibě břitvy z této skupiny materiálu. Důvod : lépe drží ostří - podle mého názoru a mých zkušeností. Samozřejmě za cenu náročnějšího broušení. Což mi neva. Rozdíl v trvanlivosti břitev jako takových mezi uhlíkatou a nerezkou zatím neregistruji, nemám zkušenosti.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Dilema výběru

Příspěvek od ater »

@Obelix: Podle mě je +- jedno jestli nerez / uhlíkovka, spíš si dej pozor na to jak je provedená čepel. Poslední dobou DOVO vykazují hodně vad ... pokroucené čepele a další, koukni se do tohoto vlákna viewtopic.php?f=13&t=465&hilit=f%C3%A1z ... D&start=20, Petr tam dal hezké fotky jedné z docela často se vyskytující vady.
Uživatelský avatar
Obelix 64
Příspěvky: 27
Registrován: 15 úno 2013, 19:38
Bydliště: Most

Re: Dilema výběru

Příspěvek od Obelix 64 »

Zdravím. Víš Ater je víc úhlů pohledu.Například ,kde a jak sehnat novou břitvu.Na obrázku si vybereš ,není problém.Horší je jít do obcho-
du a koupit si vyhlédlou krásku.V Mostě ani v okolních městech nevím o obchodě s tímto sortimentem. Nevím jak v Praze,ale tam zab-
loudím i na nádraží.Tak mi zbývají jen E-shopy.A i těch není přehršel.A problém s nekvalitním výrobkem tím pádem ani nezmiňuji.
Snad se asi v květnu dostanu do Brna a nechám se do zmíněného nožířství dopravit a pak si zkusím dát, na základě vašich zkušeností,
pozor na zmíněné vady.Jinou možnost zatím nevidím. Obelix 64
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Dilema výběru

Příspěvek od ater »

@Obelix 64: Nebo se zkus kouknout i na jiné značky než DOVO, třeba od Thiers Issard z dnešní produkce jsem zmetka neviděl.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“