Čepelky Wilkinson Sword

Vše o čepelkách
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Vousáč »

Člověk je tvor zapomětlivý a tak i já při odjezdu na prodloužený víkend jsem zapomněl :
Přibalit si k holící soupravě žiletky.
V nejbližší drogerii jsem si tedy koupil jediné žiletky, které tam měli. Paní prodavačka tvrdila, že jsou značkové a že si je tam všichni kupují.
Když jiné neměli :lol:

A tak jsem rozbalil blistr a poté i černou krabičku čepelek Wilkinson Sword.
Tyhle "značkové" žiletky vyráběné v Solingenu, jsem v počtu 5 ks koupil za rovných 35 Kč.

Sobota ráno, na obličeji mýdlová pěna jako jindy, ale v očích slzy - juj toto šlo hoodně ztěžka.
Tahy jsem musel pokaždé dvakrát zopakovat a dost přitlačit, jinak bych vousy z obličeje nedostal.
Výsledek :oops: a po dlouhé době jsem musel použít tyčinku kamence.

O dva dny jsem to celé zopakoval, jenom pěna změkčovala o pár minut déle.
Výsledek ještě větší hrůza než prvně.
Obličej parádně ořezaný, přibylo dalších pár krvavých teček a hlavně krk zhoblovaný tak, že jsem po použití kolínské
tančil tanec svatého Víta.
Bože jaká to byla hrůza! :oops: :evil:

Celý balíček letěl do koše.
Něco tak tupého jsem už hodně dlouho nepoužíval.

Zajímalo by mne, jaké zkušenosti mají ostatní ?
Jak jste s těmahle čepelkama spokojení ?

PS: viz foto - tak to jsou ony :?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
V noci slyším i vousy růst
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Zipíno »

Moje zkušenost je stejná!
Byť jsou tyto "žiletky" značkové, patří k těm nejhorším a nejtupějším na českém trhu!
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 129
Registrován: 28 říj 2011, 17:59
Bydliště: Brno,Ostrava

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od hans »

Jednou jsem zkusil derby a od te doby nic jineho nepouzivam ani nemam potrebu zkouset. Podle me pomer cena/kvalite je na spici ! (Timto dekuju Wikingovi ze mi jich hromadu prodal :-) )
Havran
Donátor
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2012, 19:44
Bydliště: Zásmuky

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Havran »

Moje zkušenost je také taková. :(
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od tritrek »

+1
Mám ich, lebo zbieram obaly žiletiek, ale to je asi tak všetko. Nové sú také ostré, ako iné pred tým, než ich vyhodím...
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od keyboo »

Nejde než souhlasit, vyzkoušel jsem jedno balení co bylo u plasťáku. Pak v nouzi možná ještě jedno. Co si pamatuju na jednu žiletku max. 2 mizerná oholení. Jinak pouze Astry až do nedávné minulosti, kdy se ukázalo mnohem více zajímavých značek v mé přítomnosti (díky Wikingovi). Těmto se již vyhýbám.

Wiking to ve svém dlouhodobém testu hodnotí velmi podobně.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Wiking »

Dobre rano, Kolegove,
ano, tyhle ziletky jsem jiz popsal v mem testu kdysi davno a predpokladam ze se nic nezmenilo.
Kvalitativne se jedna o mizerny produkt na urovni nejakych pakistanskych ziletek ktere stoji 5 kc cela krabicka.

Vzdy kdyz se prochazim po nejake ceske drogerii tak jsem primo sokovan drzosti, pozadovat za takovyto ausus 35,-kc za 5 ziletek. Tohle opravdu nema cenu podporovat!

Dle meho nazoru je lepsi si koupit ZELENE ASTRY. To je :!: nejkvalitnejsi v CR se prodavajici ziletka :!: ktera se da koupit temer kdekoliv v CR, a videl jsem ji i v tech nejzapadlejsich vesnickych obchodech. Skutecne, nic lepsiho v kamennych obchodech v CR nesezenete.
Derby je samozrejme Derby :mrgreen: jak zde jiz pisi nekteri Kolegove.. dokonce si myslim ze je o trosku lepsi nez Astra ale hlavne je za pul ceny.. tam neni co resit. Lepsi ziletku za tak malo penez neznam.. a pochybuji ze na lepsi jeste nekdy narazim.

I kdyz musim uprime rict, ze ziletky Wilkinson nebyly vzdy tak spatne jako ted.. pamatuji si na doby, kdy se tyhle prodavaly v Tuzexu a byly vyrabeny a privazeny primo z Anglie.. jo, to byla tehda kvalitka.. to byly Wilkinsony!
Tyhle doby jsou uz vsak nenavratne pryc..
na osvezeni pameti Vam vsem prikladam fotografii, kde je k videni jeste stara, poctiva ziletka znacky WS.
I pres jeji stari +- 20 let jsem se s ni zhruba 10 oholil, a byl pomerne spokojen.
Povsimnete si napisu "Made in England" :P to se uz dnes nevidi..
Timto dekuji Kolegovi Pepsonovi ktery me obdaroval drevenou krabickou ve ktere se nachazely ruzne starsi ziletky..

Obrázek
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Vinci
Příspěvky: 167
Registrován: 22 lis 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Vinci »

Holil som sa s týmito žiletkami 3 roky :oops: . Všetko vyššie popísané potvrdzujem po oholení na krku červené body, proti smeru rastu nebolo možné sa holiť, no už som ďalej takto nemohol tak som prešiel na Feather :D .
G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Slovak Boy »

Pekný príspevok Wiking. Vďaka. Ja sa však Wilkinsonmi dokážem oholiť. Cítim, že sú horšie, viac ťahajú, ale odrežú. Mám pocit, akoby mali iný typ ostria, inú geometriu, takú tú kvapkvitú. Neviem, nevidel som to pod mikroskopom, možno len na nejakom obrázku, ale noci sú Wilinsony od začiatku tupšie, ako Astry, vydrží mi jedna žiletka aj 3-4 holenia, pritom aj Astra mi viac ako 4 holenia nevydrží. Mám pocit, akoby boli schválne také tupšie. Neporežem sa nimi, ide to trošku ťažšie, no celkový výsledok je dobrý a šetrný k pokožke. To je môj pocit, ale holím sa nimi len zriedka. Mám dva kartóny Astier po 71 centov, tak aj Derby čakajú, až prídu na rad.
Vaňous
Příspěvky: 17
Registrován: 12 pro 2013, 10:30
Bydliště: Srbsko (na Berounce)

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Vaňous »

Zrovna je testuji. Zjišťuji, že jsem asi mimořádné zvíře, ale jednou žiletkou jsem se zatím oholil 11x a určitě minimálně jedno oholení přidám. Je pravda, že se pokaždé objeví trochu krve, ale to připisuji tomu, že se to teprve učím. Možná, že až vyzkouším lepší žiletky, budu nadšen, ale teď jsem celkem spokojen. Jsem oholen lépe než všemi xbřity, i když v rámci objektivity nutno přiznat, že xbřitem jsem se nikdy nemydlil vícekrát.
Není dobr ani zel bůh kanálů Lomikel.
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“