Agresivní / neagresívní strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Zatiaľ posielam porovnanie 34C a 38C, tá vľavo 34C má veľmi veľké rádiusy na vrchlíku a malú vzduchovú medzeru k spodnému hrebeňu

http://media.nassrasur.com/details.php?image_id=3738

http://media.nassrasur.com/details.php?image_id=3740
Vaňous
Příspěvky: 17
Registrován: 12 pro 2013, 10:30
Bydliště: Srbsko (na Berounce)

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Vaňous »

Ahoj,
tak to tady pročítám a jsem v koncích. Zkusil jsem najít něco jako stupnici tvrdosti vousů. Zdá se že nic takového tu není. Snažím se totiž orientovat v agresivitě strojků. Jestli tomu dobře rozumím, tak platí čím tvrdší vousy, tím agresivnější strojek. Tak a tady jsem v koncích. Není tu někde něco jako tabulka, která by přiřadila vhodné strojky různě tvrdým vousům? Tuším, že mě nemine nákup strojku a nerad bych šlápnul vedle. Stačilo by mi jen lehce naťuknout třeba nějak takhle: když si přejedeš předloktím po 2 dny starém strništi a jsou tam vidět stopy tak máš středně tvrdé vousy a to chce takhle agresivní strojek. No a úplně optimální by bylo potom někde najít seznam strojků příslušné agresivity. Asi chci moc, ale líná huba.... :oops:
Není dobr ani zel bůh kanálů Lomikel.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od ggrand »

Snášenlivost agresivního strojku je stejně individuální jako vous samotný, takže taková tabulka nemá moc šancí vzniknout. Jestli nemáš chuť experimentovat se strojky, kup Merkur Progress(dělá se ve 2 délkách). Problém je, že dnes dělá štelovatelné strojky jen Merkur a ten neoplývá zrovna nejlepší kvalitou :? Ale nemáš na výběr.
Nebo zabřednout do neštelovatelných, ale to je na dlouho a stojí to víc peněz.

Ještě to tu nebylo, tak napíšu svoje dojmy od nejméně po nejvíc agresivní:

Weishi / Gillette Super Adjustable (Black Beauty) na 1
Merkur 25c / Feather Popular
------Hranice, kde není zas až tak moc potřeba si dávat pozor na úplně přesně dodržený úhel strojku.
Mühle R89
Merkur Futur na 1
Gillette Super Adjustable (Black Beauty) na 5
Merkur 37/39c
Gillette Super Adjustable (Black Beauty) na 9
Merkur Futur 3-max
Mühle R41 (2013)

S tím, že je pro mě osobně asi 5x snahší se pořezat Futurem na jakékoliv nastavení než s R41. Nějak jsme si s Futurem nesedli. Samozřejmě, že je to tak nějak +/-. Ne všechny strojky jsem měl pohromadě, ale takové jsou moje vnitřní pocity a vzpomínky.
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od tritrek »

Ja by som tú hranicu dal pod R89
Vaňous
Příspěvky: 17
Registrován: 12 pro 2013, 10:30
Bydliště: Srbsko (na Berounce)

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Vaňous »

Díky. Něco takového jsem si představoval.
Není dobr ani zel bůh kanálů Lomikel.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od ggrand »

tritrek : Jak říkám, je to subjektivní, ale tak mě napadá, že s Futurem na 1 jsem si musel dávat dost velký pozor na úhel, jinak neholil. Podstatně větší než s R89.
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od tritrek »

ggrand píše:tritrek : Jak říkám, je to subjektivní, ale tak mě napadá, že s Futurem na 1 jsem si musel dávat dost velký pozor na úhel, jinak neholil. Podstatně větší než s R89.
Ahá, ja som to pochopil tak, že zhora ide od najjemnejšiej a preto som povedal, že podľa mňa ani u R89 netreba dávať pozor... ale je to zas len môj subjektívny názor ;)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Zisťujem že kus od kusu sa aj strojčeky jedného typu líšia agresivitou. No našiel som spôsob, ako aj málo agresívnym strojkom dobre oholím svoje tvrdé fúzy. Príprava a správne zahustená pena je podmienkou. No napodiv najlepšie berú tie jemné strojčeky nenapnutú kožu. Aspoň tie hlavy DE, R89. Ak ťahám pomaly hoci aj proti srsti tá koža sa akoby pred ostím žiletky trošku zvlní a tá vlnka sa dostane do medzery medzi ostrie a spodný hrebeň. Ak je koža napnutá, tak sa vypne ako tetiva a ostrie ju len hladká, ak je veľmi schované.

Stále viac sa mi ale páči hlava R41. To je to pravé holenie, pri ktorom cítim, že to reže a nie len škrabká.
Hlavy R89, DE sú ako hoblík, R41 umožňuje lepšiu kontrolu a možnosť ovplyvniť holenie. R89 je však pohodlná a rád sa s ňou holím. Netreba sa tak koncentrovať. Na niektorých kritických miestach ale len spolieham že to tam vezme. Nemám to tak pod kontrolou.
Preto víkend patrí R41. To si vychutnávam.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

V sekcii ako sa holiť bagrom Ggrand napísal: "Otevřený hřeben zdaleka automaticky neznamená agresivnější strojek. Starý původní Muehle R41 má stejnou hlavu jako Merkur 15c,25c,41c atd. Tato hlava je velejemná, velmi závislá na úhlu při holení, kdy v pár stupních holí a v ostatních ne. Podobné chování mají staré OC, tedy otevřené hřebeny."

DE hlavy sa mi páčia, že sú jednoduché, ale vadí mi na nich ten spodný hrebeň, ktorý (niekedy hlavne keď sú výrobné tolerancie také, že ostrie je schované pod dotyčnicou horného a dolného hrebeňa), bráni v plnom zábere žiletky.

Najlepšie sa mi stále holí R41 a 37C. Ale ešte ak by bolo niečo medzi nimi, to by bolo super. Pri R41 sa musím stále viac koncentrovať a 37C sa mi nepáči, že je nesymetrická. Čo tak Fatip Pikolo? Aký máte na neho názor, čo sa týka agresivity, ale aj ľahkosti holenia a dôkladnosti holenia? Nemám žiaden strojček s otvoreným hrebeňom, okrem R41. Vedel by mi povedať na to niekto názor, skúsenosti a porovnať DE, R41, 37C a napr. Fatip Picolo?

Je to skutočne tak, ako hovorí Ggrand, že otvorené hrebene treba správne uhlovo priložiť k pokožke? Pri mojej R41 ani pri 37C s tým taký problém nevidím, to skôr niektorú DE hlavu musím kontrolovať, inak neberie.
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Keso »

ahoj,

ja priamo neodpoviem ale tiez badam tak ako ty. Len zatial mam doma len jeden strojcek a uvazoval som prave o Fatipe. Teraz ho maju dokonca na Connaughtshaving.com vo vianocnej akcii.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“