Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Zastavme se na chvíli a potěšme krásou ladných křivek…
Odpovědět
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od irenko »

veľku časť prace odviedol majiteľ "BlackQwar" aj laser na čepeli zariadil on
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
pecador
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2013, 01:38

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od pecador »

Zdravím Vás, vážení milovníci krásy
a jsem na rozpacích, jestli nám ten oku lahodící pohled neodsunuje trochu do pozadí kvalitu. Nevím, zda-li se nestáváme rukojmím businesu ve kterém kraluje design a poněkud pozapomínáme na to, co je podstatné. Tím rozhodně nechci říct že jsem proti, když břitva má "sexi" tvar a je radost se na ní podívat. Stejně tak nemám nic proti někomu, kdo si vyšperkuje svojí oblíbenou lásku, aby i pohled na ní byl pastvou pro oči a pohlazením po duši. Jen se mi tak trochu příčí, když někdo vyparádí aušus či něco podřadné kvality za účelem, aby to prodal někomu jinému.
Dědictví otců zachovej nám Pane!
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Radgost »

On něko tvrdí, že Gold Dollar je aušus?
Myslím, že by bylo vhodné si přečíst celé vlákno pěkně od začátku a pokud budeš mít po přečtení stále pocit, že GD je aušus, tak znova a znova dokud...
jimirek
Donátor
Příspěvky: 105
Registrován: 21 črc 2013, 21:14
Bydliště: Ostrava

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od jimirek »

Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Radgost »

Díky.
Mrzí mne, že kolega narazil na šlendrián.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Wiking »

Take si myslim ze se jednalo spise o vyjimku, popr o spatne zakalenou sarzi.
Co jsem se docetl na zahranicich forech, tak material GD (tedy ta ocel) je popisovan jako solidni.
O opracovani atd se rozepisovat nebudu, to je "velmi jednoduche" (diplomaticky receno)
Ja mam GD 66 mistrne nabrousenou jednim Kolegou z Prahy a ostri drzi vemi dobre.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
pecador
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2013, 01:38

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od pecador »

Radegaste neberte to prosím urážlivě – byl jsem to já, sám proti všem, stačí jen číst a číst...:-))
Ale vážně – kdybychom uhlíkovky kvalitativně rozdělili do dvou kategorií, tak si opravdu myslíte, že ocel u GD lze řadit mezi ty kvalitnější? Tj třeba mezi německou kvalitu ERN, PAX, Henkels, Boker, Dovo, Puma…. nebo anglickou Sheffeld, Reynolds, Rodgers, Wostenholm, Allen, Ediot, Wallle…či další jako Heljestrand, Filharmonica, Issard … v neposlední řadě i vyhlášené značky mimoevropské? Pokud by kdokoli měl GD, která se vyrovná kvalitou oceli uvedeným značkám, dám mu za ní dvě úplně nové GD 66. Kvalitou mám na mysli trvanlivost ostří, tzn. že když nabroušenou budu obtahovat jen na kůži, tak jí budu používat (nechci střílet číslo) ale hodně dlouho.
Dědictví otců zachovej nám Pane!
pecador
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2013, 01:38

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od pecador »

Wiking píše:Take si myslim ze se jednalo spise o vyjimku, popr o spatne zakalenou sarzi.
Co jsem se docetl na zahranicich forech, tak material GD (tedy ta ocel) je popisovan jako solidni.
O opracovani atd se rozepisovat nebudu, to je "velmi jednoduche" (diplomaticky receno)
Ja mam GD 66 mistrne nabrousenou jednim Kolegou z Prahy a ostri drzi vemi dobre.
Nemáte v okolí nějakou nástrojárnu s tvrdoměrem? Hodnota HRc by mě opravdu zajímala.
Dědictví otců zachovej nám Pane!
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od irenko »

ja som ju dal opíchať na HRC u nás (KIA Motors) v špičkovom labáku, pozri sem viewtopic.php?f=36&t=494

smola ak si mal zlý kus, ale 2 x smola, ak už iné "polotovary" GD, ako ten Tvoj nebudú
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
blackqwar
Příspěvky: 8
Registrován: 23 zář 2013, 23:00

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od blackqwar »

Zdravím gentlemany,
irenko píše:veľku časť prace odviedol majiteľ "BlackQwar" aj laser na čepeli zariadil on
tady je zaznamenán zrod této Dámy, kterou irenko z mého prasáckého polotovaru vypiplal :) ještě jednou díky

https://imageshack.com/a/FLDq/1
Radyx píše: Pěkná práce!!!
Ta čepel je laser nebo lept?
Jedná se skutečně o laser, původně s kalením, ale to v rámci estetických úprav bylo vyleštěno :) původní vzhled s kalením je vidět na fotkách 16 a 17

s pozdravem
BQ
Odpovědět

Zpět na „Břitvy nejrůznějších stylů, tvarů a materiálů...“