Agresivní / neagresívní strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Wiking »

No, byt do hladka oholeny "az po tretim" namydleni je ale uplne normalni.
Myslim si, ze holit se na trikrat (tedy po srsti, s boku a proti) je naprosta samozrejmost, kterou praktikuji vsichni ti, jez chteji byt do hladka oholeni.
Nedokazu si predstavit, ze by nekdo byl opravdu hohladka oholen po 1 nebo 2 namydleni.

Moje definice dohladka: kdyz proti srsti prejedu prstem, musi to byt jako detska prdelka.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Doki, pozor, žiaden strojček, ani R41 nevezme fúzy na prvý ťah. Ak áno, holíš sa agresívne, alebo ideš hneď proti srsti a to veľmi rozstrapatí a podráždi pokožku. Ja sa holím na dva a pol ťahu. Po srsti, proti srsti a doholenie kritických miest jemne a výrazne proti srsti. Ako dlho sa holíš R89? Pokiaľ viem, Muehle robí len R89 a R41.
Naposledy upravil(a) Slovak Boy dne 26 led 2014, 13:41, celkem upraveno 1 x.
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od doki »

tak potom je všetko v poriadku :) ja že niekde robím chybu, alebo soudruzi s NDR
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od doki »

R89 som použil zatiaľ 3x. Tak to potom ešte porozmýšľam či sa vôbec oplatí ísť ešte do agresívnejšieho strojčeka, keď aj s ním budem do hladka oholený až po treťom namydlení. Aký je potom význam, výhoda agresívneho a neagresívneho strojčeka, keď k obom je potrebné 3x namydliť.
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Agresívnym to zládneš aj na dva ťahy a počas jedného holenia nemusíš ísť dvakrát po jednom mieste. Výhoda agresívneho strojčeka nie je ani tak v redukcii počtu ťahov, ale v schopnosti lepšie brať tvrdý druh fúzov. Na mäkké stačí úplne klasická hlava.
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od doki »

Tak ja to ešte skúsim s agresívnejším, myslím si že mám tvrdšie fúzy. Ale teraz babo raď, že ktorý je ten najvhodnejší. Merkur 37 alebo Muhle 41? Alebo poradíte mi aj niečo iné, dostupné v našich eshopoch? Mám na mysli aj české.
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Moje skúsenosti:
R89, 34C - klasika, mierny, niekedy až veľmi jemný, ak sa nestretnú dobre tolerancie
37C, 39C mierne agresívny, podľa mňa najlepší strojček pre hrubé fúzy
Fatip - agresívny
R41 - veľmi agresívny, pri zlej prírave a zlom zaobchádzaní bolestivý, veľmi dobrý na dvojdňové strnisko a hrubé fúzy. Mne vyhovuje.
dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od dedek »

je mezi námi hodně členů, kteří mají 2 a více holících strojků. Na ně míří možná moje trochu anketní otázka.
Já mám strojek Mühle s hlavou R89 a hlavu R41.
R89 je pro mně velmi jemný a na závěr holení musím některá místa "dožehlovat" (tento termín se mi velmi líbí)
R41 je pro mně velmi agresivní, dožehlovat nemusím,ale holení je nepříjemné.
Existuje dle vačeho názoru strojek, který je více agresivní než jemný R89 a o polovinu méně agresivní než R41?
Asi existuje, ale který dle vašeho názoru to je?
břítva, dýmka a žena se nepůjčují
Uživatelský avatar
paulusek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 úno 2014, 12:12
Bydliště: Ostrava

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od paulusek »

Mám odzkoušené oba dva Muhle. Za takový vyšší střed(blíže k R41) považuji Fatip. Zhruba na 3/4 škály, jak píše Slovak Boy. Je agresivní, ale není nepříjemný - břit klouže po tváři znatelně lépe, než u R41. Doporučuji.
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Redysh »

dedek píše: Existuje dle vačeho názoru strojek, který je více agresivní než jemný R89 a o polovinu méně agresivní než R41?
Asi existuje, ale který dle vašeho názoru to je?
Existuje ... Merkur 37C / 39C ;)

http://wiki.badgerandblade.com/Modern_D ... essiveness
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“