Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

...lidově bagry a kotvy.
MartinC
Příspěvky: 33
Registrován: 22 zář 2012, 11:38

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od MartinC »

Zdravím Ťa ggrand, máš pravdu, podľa tých fotiek z odkazu je to Weishi 2008 (vďaka za info). No, neviem či to bude tou žiletkou, keďže do strojčeka som použil priloženú – novú žiletku Dorco. Ale možno je od výroby vadná ? Budem musieť vyskúšať aj iné žiletky.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od ggrand »

Nechci kopad do Dorco, ale ta, která se mi povalovala v šuplíku(už ani nevím, se kterým strojkem jsem ji dostal) tahala pořádně, že jsem nedokončil holení. Strojek se zásadně porovnává se známou žiletkou.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od Wiking »

Take jsem toho nazoru, ze taha ziletka a ne strojek :P
Strojek ovlivni jen ten uhel ziletky, tudiz muze byt to holeni velmi "nezne" pres normalni az po agresivni.
Ta definice "porovnani se znamou ziletkou" je velmi trefna.. pekne jsi to vystihl, 100% souhlas.
Taktez doporucim tam dat zelenou Astru nebo Derby a pote jeste 1x popsat pocity.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
MartinC
Příspěvky: 33
Registrován: 22 zář 2012, 11:38

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od MartinC »

Dal som na pripomienky Ggranda a Wikinga a v strojčeku som použil novú zelenú Astru, a čuduj sa svete :D, presne ako tvrdili páni Ggrand a Wiking problém s ťahaním bol v tupej žiletke Dorco. Holenie so zelenou Astrou bolo príjemné pri zachovaní veľmi solídnych výsledkov holenia. Páni týmto Vám ďakujem za radu. V konečnom dôsledku môžem dotknutý strojček doporučiť (minimálne ako zaujímavý experiment a možno aj pekný kúsok do zbierky). Použitie priloženej žiletky Dorco je na však na každého vlastné riziko :lol: . S pozdravom Martin Čižmár.
Borio
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2014, 20:02

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od Borio »

Mne sa podarilo kúpiť si tento strojček z núdze. Akurát v čiernej farbe. Priložená žiletka bola Dorco ST 300, made in Vietnam. V strojčeku držala perfektne, sam strojček mi prišiel na dosť dobrej úrovni(všetko šlo hladko, nič sa neodlomilo po prvom použití :D ) Čo ma ale prekvapilo bola žiletka. Brala oveľa lepšie ako astra, ťahanie prakticky žiadne, podráždenie minimálne, oholenie nádherne hladké. Preto ma prekvapilo čo som prečital na tomto vlákne. Pravdepodobne bude kvalita rozdielna u každého kusu. Asi som mal šťastie ale tá moja bola perfektná. Strojček mi zostal a používam ho ako cestovný. Za ojro dobrá investícia :D
retember1
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2014, 16:16

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od retember1 »

Zdravím
Tak se mi toho modrýho šmoulíka podařilo koupit v drogerii na Palmovce/Praha/stál sice 50 kč ale říkám si,proč ho neprubnout.Žiletkou jsem se už neholil dlouhá leta/nyní jen holítka/A tak jsem si já bláhový koupil Wilkinsony.Měl jsem za to že značková žiletka je značková žiletka.No obličej samý šrám.Přičítal jsem to hlavně tomu že jsem už na žiletku v klasickém pojetí jaksi nezvyklej.Ovšem nevzdal jsem to a šoupl do toho umělohmotnýho zázraku astru,tu modrou.Můžu říct že holení vcelku příjemné,bez šrámů čí jiných nehod.Holítko už nechci ani vidět a je mi celkem fuk kolik břitů má.V nejbližší době chci přejít na břitvu a tak se snažím oprostit od rozežranosti holítka.
S pozdravem Retember1
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od Wiking »

No vidis, Retembere, jak se vyplati cist nase forum. :lol:
A kdyby jsi jej cetl jeste dukladneji, tak by jsi "znackovou ziletku Wilkinson" zajiste nikdy nekoupil a hned vyzkousel Astry.
Pises ze jsi sehnal tu modrou? Ta je take velice solidni, snad jen nepatrne horsi nez ta zelena, ale ne ve smyslu ostrosti, ale spis tou vydrzi. Ta zelena vydrzi hruba jeste o 2 oholeni dele.
Take je velice vhodne, nez se zacnes holit Britvou si "otuzit" svuj oblicej tak, ze se nejakou dobu budes holit bagrem.
Pak ten prechod z klasicke ziletky na ostri Britvy neni tak velky, jak by tomu bylo pri prechodu z vicebritu!
Tak az to holi!
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
retember1
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2014, 16:16

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od retember1 »

No víš Vikingu,já už jsem jaksi staršího data výroby.Pravda,přečetl jsem sice něco z diskuze o těhle šmejdech.Ovšem pamatuji si doby kdy tyhle žiletky byly kvalitní a neměl jsem pocit že by kvalita mohla jít tak rapidně dolů.Ale máš jistě pravdu v tom že jsem měl pozorně číst...
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od Vousáč »

Určitě si rádi zavzpomínáme, ale také se snažíme o co nejaktuálnější
zprávy z našich testů a poznatků. ;)
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
formule99
Příspěvky: 33
Registrován: 01 úno 2014, 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Plastový strojček TG-I Lord (resp. Weishi)

Příspěvek od formule99 »

Teď jsem koukal, že ho na netu jde koupit za 33,-. Takže jsetli ho někdo chcete :lol:
Holení bagrem je pro mne novou vášní.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“