Taylor of Old Bond Street

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od mons »

Také jsem nevydržel a vyzkoušel výše zmíněnou značku. Nádherná vůně a kopec šlehačkovité pěny. Hmm má to
něco do sebe. Co naplat, kluci anglický ty mýdla opravdu zvládají velice dobře. :D :D
Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 129
Registrován: 28 říj 2011, 17:59
Bydliště: Brno,Ostrava

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od hans »

Od Ludwiga jsem dostal taky toto mydlo, celkem 3 vzorky a muzu rict ze pena se z nej sleha primo nadherne, zmekcuje slusne ale ne lepe nez ARKO. Vune je velice prijemna a zajimava. Nelituji koupě.
Slovi
Příspěvky: 103
Registrován: 27 bře 2012, 20:26

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od Slovi »

Dobrý den břitevníci,dneska mi tento luxusní krém došel a po testu musím říct že je holení s ním opravdu perfektní,co mi však skazilo náladu bylo proskoumání složení,je v něm látka která ASI moc dobrá není a proto se ptám zdejšího odborníka (a doufám nejen ho)na tuhle problematiku veleváženého pana Wikinga zdali mám pravdu.Jedná se o látku triethanolamine která by měla patřit do látek TEA což jsou syntetické emulgátory petrochemického původu.Zde je odkaz na strámku kde to je rozebráno pod odstavcem emulgátory:
http://www.aida-organic.cz/Clanek/Kosme ... kosmetika/

Dále přikládám foto složení tohoto krému a všem co přispějí svými znalostmi předem moc děkuji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od ater »

No to nevypadá na moc dobrou látku, tady je bezpečností list http://www.lach-ner.com/files/102-71-6_ ... _v3_CZ.pdf
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od Wiking »

No, kdyz uz jste to zde nakousli, nedopovim zajiste vse, ale reknu jen to co vim.
Triethanolamine je vychozi latkou pri vyrobe dusikateho yperitu a fosgenu. Co s tim za 1 svetove valky vojaci delali na frontach je vseobecne zname.
Fakt je, ze vsechny zeme, ktere podepsali umluvu o nepouzivani chemickych zbrani, nesmi teto latky vyrobit za 1 rok vice nez 30 tun, jinak by tim tuhle konvenci porusili.
http://de.wikipedia.org/wiki/Chemiewaffenkonvention

Dalsim faktem je mirna toxicita, u krysy je LD50 asi 5 gramu na 1 kg zive vahy.
LD50 je tohle: http://cs.wikipedia.org/wiki/Smrteln%C3%A1_d%C3%A1vka

Coz znamena, ze by dospely clovek musel snist denne snad 500 mydel na holeni aby snad umrel coz neni mozne. :lol:

Duvod proc to vyrobce pridava do tech kremu je asi ten, ze tyhle kremy dobre peni i tam kde je tvrda voda, napr. Londyn a okoli.. o tom ze ruzne mydla ruzne peni pri ruznych tvrdostich vody zde bylo psano jinde.
Je to logicke, vyrobce nema zajem na tom aby v Londyne prodavana mydla v Londyne nepenila.

S pranim pekneho pondelniho vecera
L.
Naposledy upravil(a) Wiking dne 07 dub 2013, 10:45, celkem upraveno 1 x.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Slovi
Příspěvky: 103
Registrován: 27 bře 2012, 20:26

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od Slovi »

Dobré ráno pánové.Děkuji Ti Wikingu za rozbor a odpověd na mou otázku.Nejsem sice žádný extremista co se Bio týče,ale nebudu kupovat drahé a přitom ne moc kvalitní mýdla,toto dopotřebuji a už si jej nekoupím,stejně mi má dojít Clear Kabinet,tak to bude jiná liga.Fakt nechápu ty výrobce,když už je to tak drahé,proč si kazí pověst a dávají tam látky které tam nemají co dělat!Asi doufají že to nikdo nebude zjištovat a spokojeně se tím bude patlat.No jo ale dneska máme internet a tam se jen tak něco neschová :lol:
Mauser
Příspěvky: 28
Registrován: 26 pro 2013, 17:13

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od Mauser »

Dneska mi přišel kokosový TOBS a krom toho, že dělá krásnou pěnu (ikdyž u nás je měkká voda a dobře pění většina mýdel, co jsem vyzkoušel) tak se musím přiznat, že jsem měl velké! cukání jí ochutnat. Tato kokosová vůně je u holících mýdel nejlepší co znám. Opravdu vysoce delikátní záležitost. Pro ty, co mají, jako já, kokosové odéry rádi, můžu velmi doporučit! Je to vážně mňam :D
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od adrspach »

Mozna to tam davaji kvuli tomu ze tam kde to prodavaji neni voda ze ktere se dela dobra pena. Vetsina mydel mi tady totiz skoro nepeni a TOBS funguje.
Uživatelský avatar
formule99
Příspěvky: 33
Registrován: 01 úno 2014, 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od formule99 »

Dnes jsem poprvé vyzkoušel krém na holení od TOBS Santal. Vůně je specifická, téměř na vás dýchne minulé století. Ale to mě nevadí, čekal jsem to a jsem s ní spokojen. Pěnu dělá kráááásnou. Mám ještě mýdlo od Mühle a oproti němu je pěna opravdu lepší. To, co mě ale vadilo a znatelně jsem to pociťoval byla klouzavost. Mühle je o třídu lepší, co se klouzavosti týče. Třeba je to jen tato vůně, třeba jsou na tom ostatní lépe, ale opravdu mě v tomto spíše zklamalo. Jinak hodnotím kladně.
Holení bagrem je pro mne novou vášní.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Taylor of Old Bond Street

Příspěvek od Slovak Boy »

Kĺžavosť často závisí aj od toho, ako vyšľaháš penu. Ak použiješ veľa vody, kĺzavosť klesá. Skús zajtra dať viac mydla. Možno to zaberie.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“