Rapira

...lidově bagry a kotvy.
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od Keso »

Tritrek

presne tak, ako som pisal vyssie, videl som tento strojcek na ebay obrandovany ako rozne ine znacky. V podstate je mi jedno ako sa vola, dolezitejsie ako holi :)
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od tritrek »

Keso píše: podstate je mi jedno ako sa vola, dolezitejsie ako holi :)
Tak, tak...
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od Keso »

Takze aj Ladas po 3 holeniach isla do kosa. Teraz som tam dal Sputnik uvidime ako sa osveci kozmicka technologia :)
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od Keso »

Sputnik som vyhodil po 1,5 holeni. Asi to bol zly kus, alebo som nieco (neviem co podcenil v priprave).
Sputnika som uz mal v 34c aj v EJ89 a tam sa mi nezdala ta ziletka taka tragicka.
Po tom ako som vyhodil sputnik som tam dal feather a taktiez tahal trhal :(
Ked nad tym rozmyslam, len penu som mal trosku redsiu, ako zvycajne. Ale ze by to bol az takyto velky rozdiel sa mi nechce verit.

ps. buduci tyzden dam rapire pokoj, skocim zas na 89ku :)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od Slovak Boy »

Keso, ten Sputnik mohol byť ozaj zlý, ale skús sa pohrať s tou prípravou a hlavne netlačiť. Keď ťa tá Rapira tak dobre holila, nemôže to pokaziť žiletka, ktorá bola inak dobrá.
Nesmieš tlačiť a aj keď žiletka veľmi neberie, nebáť sa ďalší ťah odložiť na druhé napenenie. Penu nerob suchú, ale nesmie byť riedka. Po nanesení peny urob grimasu tak aby si natiahol kožu na brade pod perou. Ak sa ti odhalí pod penou koža, musíš ešte viac pošmaichlovať celú tvár. Skús to ešte s tou Rapirou.
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od Keso »

ja som na nu nezanevrel, len sa mi často oplati odložiť vec ak nevidim jasny ďalší krok. taktiez nebudem sa teraz holiť az tak do hladka, nech si koza oddychne.
povedal by som ze tou pauzou znovu chytiť novy smer ak som uz nejaky prespekulovany
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od Keso »

Tak dnes som to dal s EJ89 a ARKO mydlom, clovek aj zabudne ake jemne moze byt oholenie. Na druhy stranu musel som niektore miesta doholit a aj tak teraz (naobed) by som uz nepresiel "vizitkovym" testom.
Ziletka v EJ bola sputnik :)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od Slovak Boy »

Kašli na vizitkový test. Ber to radšej tak, že si na tom mieste zle držal uhol, alebo ti nestačili tie tri ťahy a šiel si chybným smerom. Ak to tam ostane, nechaj tak, na druhý deň doholíš a po týždni už na tom mieste neurobíš chybu. Ver mi ide to. Len sa nesmieš riadiť pocitmi. Tie prídu neskôr.
Práve preto prechádzam na otvorené hrebene, lebo tam sa mi nestane, aby ostalo miesto nedoholené.
No neznamená, že s uzavretým hrebeňom sa nedá dobre oholiť. Ide to, len sa treba tiež sústrediť. Rovnako ako s otvoreným hrebeňom sa treba sústrediť, aby sa človek neporezal, tak s uzavretým hrebeňom sa treba sústrediť, aby ostala vždy žiletka v zábere a pritom nebola k pokožke tlačená.
Práve prítlak u DE hláv zhoršuje záber. Menší prítlak lepšie holí. Paradoxne, ale skús to.
Sorry za odbočenie od Rapiry, ale platí to aj pre ňu.
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od tritrek »

Vyskúšal som teda tú Gilette-ku, teda, povedzme, Rapiru.
Stalo sa niečo divné. Pri holení sa mi zdal byť strašne jemný, prisamvačku som sa kukol, či som tam dal aj žiletku :D Dal. Hm... musel som robiť to, čo sa nemá: pritlačiť. Inak to bohužial nešlo, proste "haluz"... a čo som písal, že sa stalo niečo divné, no prvý úkaz bol ten, že som sa oholil. Nie perfektne, ale ako sa hovorí, na vidieku to ujde. A ten druhý úkaz, čo sa mi ešte nikdy nestalo je, že ma na druhý deň (holím sa vždy večer) ma bolel celý ksicht. Normálne ma bolela pokožka na tvári, kde som sa holil, na dotyk. Hovorím si, wow, tak to je divné...

Konklúzia: strojček som kúpil kvôli žiletkám do zbierky, tie tam sú, strojček som vyskúšal... nem poviem, že je nepoužitelný, ale na škále od 1-100, kde 100 je top, tak je niekde medzi 2-5.
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Rapira

Příspěvek od Keso »

Tak to je fakt zvlastne.
Ja s nim naozaj vobec netlacim, drzim ju len medzi palcom a ukazovakom na konci rucky a holim. Berie to moje fuzy ako besne.

Osobne si myslim, kedze sa jedna o takyto lacak strojcek, ze je velmi velky rozdiel medzi jednotlivymi kusmi.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“