Dilema výběru

Všeobecné dotazy na břitvy
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Dilema výběru

Příspěvek od PetrS »

Gratuluji k nádherné Krásce.
A bacilus Břitvomilus zase způsobil akutní infekci...
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Obelix 64
Příspěvky: 27
Registrován: 15 úno 2013, 19:38
Bydliště: Most

Re: Dilema výběru

Příspěvek od Obelix 64 »

Ahoj spolubřitevníci.
Holení novou břitvou lepší,než s 5/8 BROCHem, byť ten je zdá se ostřejší. Břitva od Schulze po obtažení(15x) přetne vlas taky bez problému ale Broch připravený od Mistra Petra přetne i s "cinknutím" nebo jak to nazvat.
Funkčně skoro stejný ale Broch je lehčí a má ostrou špičku čepele,která občas kousne. Břitva od Schulze má špičku oblou a pro mne tím bezpečnější. Také je Broch znatelně lehčí. Samozřejmě je to odvislé od velikosti. Schulz je v ruce "mohutnější" a tím i těžší.A to mě vyhovuje.
Dále jsem zvědavý jak dlouho vydrží nabroušení z výroby. Obelix64
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Dilema výběru

Příspěvek od PetrS »

Pocity při holení větší Kráskou Ti ukáží která velikost je pro Tebe nejvýhodnější.
Postupně si vyzkoušíš i větší rozměry a poté se ustálíš na rozměru který je dost velký a přitom pohodlně ovladatelný v Tvé ruce.
Je to především o pocitech, citu a citlivosti...
Tedy těch "citů" je neúrekom, jak krásně praví naši Slovenští kolegové... :D
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Mauser
Příspěvky: 28
Registrován: 26 pro 2013, 17:13

Re: Dilema výběru

Příspěvek od Mauser »

Břitevníci prosím o radu. Jaký je váš názor na břitvu zn. Puma, předválečná výroba? Na jednu jsem na internetu narazil a líbí se mi. Moc jsem toho o Pumách na fóru nenašel. Za případnou odpověď díky.
Ondra
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Dilema výběru

Příspěvek od ater »

@Mauser: Pumy jsou dobré břitvy, dobře drží ostří, hodně lidí je i sbírá. Vždy ale záleží v jakém je stavu.
Mauser
Příspěvky: 28
Registrován: 26 pro 2013, 17:13

Re: Dilema výběru

Příspěvek od Mauser »

ater: Díky za odpověď. Deklarovaný stav na německém webu je "Absolut unbenutzter Bestzustand", takže předpokládám, že je netknutá, nová. Pravděpodobně prodej starých zásob.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dilema výběru

Příspěvek od Vlcak »

Obelix 64:
Tedy kolego gratulace k břitké krásce. Schulze vypadá parádně. Já si nechal poslat jednu Revisorku a ostrost nebyla tak špatná. Obtáhl jsem na řemenu a celkem spokojeně se s ní holil na střídačku s další břitvou téměř půl roku. Pak už kameny potřebovala. Je pravda, že břitvy nabroušené od Petra jsou o něčem jiném, ale ta Revisorka byla vcelku "Shave Ready".
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Dilema výběru

Příspěvek od mons »

@mauser

Pumy jsou všeobecně považovány za velmi dobré břitvy / ne současná produkce /. Někteří uživatelé ji řadí mezi nejlepších 5 břitev.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“