Jak zacit

Vše o renovaci čepelí
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak zacit

Příspěvek od PetrS »

Gratulace k tak starodávnému rodinnému pokladu. Břitvy přežívají po generace lidí, a slouží stále dobře. Tvoje Břitva není až tak zbroušená a úzká. Nemůžeš ji porovnávat s velikostí jiných Břitev, protože každá má jiný profil a už z výroby má i jinou šířku čepele. Uvidíš, že až ji zrenovuješ a nabrousíš, tak Ti bude velice dobře sloužit a Tvoji předkové se budou spokojeně usmívat, že jejich Břitva žije dál.
Přeji Ti hodně trpělivosti a vytrvalosti.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
3500korun
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2012, 18:07

Re: Jak zacit

Příspěvek od 3500korun »

Ahojte,

už asi 3/4 roka sa pohrávam s myšlienkou o britve, od kedy som náhodou našiel link na Vašu stránku/fórum. Vedie ma k tomu to, že v dnešnom pretechnizovanom svete mám rád klasické veci, ktoré boli storočiami vyvinuté k dokonalosti a nerád ich nahrádzam niečím lacným komerčným čo má aj taký výsledok. Pokiaľ svoje tvrdé fúzy potrebujem oholiť v priebehu pár dní znova, ostane mi tvár podráždená. Pri použití britvy by sa to vraj mohlo upraviť...druhá vec je, že ma od malička zaujíma všetko čo reže, seká alebo strieľa... :twisted:

Toľko na úvod, teraz k mojej otázke - čítal som fóra, pozeral fotky, videá, diskutoval s tým "Najvyšším" ktorému ďakujem za cenné rady a objednal 2 staré britvy z e-bay. V pláne bola kompletná rekonštrukcia (kto pracuje hlavou má relaxovať rukami) a teda v takom stave aj prišli. Čo-to som s nimi porobil, ale s jednou vecou si neviem dať rady - ostrie je prehnuté do vlnovky, teda keď som sa snažil postaviť brit tak fazeta má veľké výškové rozdiely a v konkávnych častiach sa nedá ani nabrúsiť. Teda - treba ostrie zrovnať, a ak áno tak ako? Disponujem jedným obojstranným kameňom neznámej zrnitosti a šmirgľami do 2500 + koža. S týmto som sa dostal po to, aby chlpy z nôh a rúk padali strachom už pri priblížení a s utrpením som oholil časť tváre. S nejakým ďalším brúsením som nepokračoval, keďže som na 99% presvedčený, že to ostrie treba zrovnať. Takže ako...?

Ďakujem za cenné rady :)

Je to tu trocha vidno, že ostrie sa vlní má 2 konvexity a jednu konkavitu. Ak by bolo treba, dám lepšiu fotku
https://lh6.googleusercontent.com/-LvE8 ... 040016.JPG
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak zacit

Příspěvek od PetrS »

Ahoj 3500korun,
Vítám Tě na zdejším foru plném super ostrých Břitev.
U této čepele Ti vyvstane brusičské dilema.
Rovný hřbet / křivá fazeta / křivá hrana břitu
Rovná fazeta / křivá hrana břitu a ještě křivější hřbet.
Rovná hrana břitu / křivý hřbet a fazeta raději ani nemluvit. :evil:
Podle toho pro co se rozhodneš, tak podle toho brousit. :ugeek:
Cesta uprostřed není.....
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Jak zacit

Příspěvek od Radgost »

Nooooo kolego, doporučil bych tuhle břitvu schovat do šuplíku a učit se brousit na jiné.
Jinak príjdeš o zdravý pohled na život. :twisted:
Opravdu to není kousek pro začátečníka.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Jak zacit

Příspěvek od adrspach »

Zdravim kolego a souhlasim s Radgostem.
3500korun
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2012, 18:07

Re: Jak zacit

Příspěvek od 3500korun »

Nepotešil ste mne ani já Vás nepoteším...mám dve a obe s rovnakou vlnovkou na ostrí :(
Ale ďakujem za rady a ušetrené nervy.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Jak zacit

Příspěvek od adrspach »

Tak to se hned tak nepodari mit dve zaraz. Udelej nejake detailni fotky a dej to sem. Mozna se nejaka lepsi rada pak da dat.
3500korun
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2012, 18:07

Re: Jak zacit

Příspěvek od 3500korun »

Ahoj, ďakujem za ochotu pomôcť.

Tu je pár fotiek čo som fotil pri otvorení zásielky a potom po mojom zásahu - https://picasaweb.google.com/1030792264 ... u-Wj5XTmQE#

Prvých 10 fotiek je ako prišla, druhých 10 je teraz, po mojom zásahu.
Posledných 6 fotiek je tá druhá britva, tá vyzerá byť v lepšom stave (bez defektov po korózií) a s tou som zatiaľ viacmenej nič nerobil - preleštil 2500 + silichróm a trocha som ju prebehol po šmigrli grid 2000 ako keby som ju chcel nabrúsiť a fazetka vyzerá pravideľná, len v konkavite sa ani táto nebrúsi. Vypísala sa mi fixka, zajtra kúpim a odfotím ako sa dotýka ostrie na kameni. Na poslednej fotke je pekne vidieť tú vlnovku.

Snažil som sa to nafotiť pod rôznymi uhlami, kvôli lesku, aby bolo vidieť chyby.
kamik69
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2014, 18:19

Re: Jak zacit

Příspěvek od kamik69 »

Chci se zeptat na toto,,,
Nevím co znamenají ty velikosti břitev,tj 5/8, 6/8,7/8..
Mohl by mi někdo vysvětlit co jaké říslo znamená?
Díky ;)
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Jak zacit

Příspěvek od Zipíno »

:o :o Prostudujte si, pane kolego toto: http://www.britva.cz/zakladni_nazvoslovi.html !!!
Pak se pouštějte dál, například pročíst vše, co se na těch stránkách píše!!
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Odpovědět

Zpět na „Čepele“