Můj dnešní úlovek - poraďte

Všeobecné dotazy na břitvy
chvost
Příspěvky: 7
Registrován: 11 úno 2014, 22:33

Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od chvost »

Zdravím
Dnes jsem měl trochu volna, tak jsem v Praze na Žižkově oběhl pár antiků a starožitností se záměrem koupě nějaké starší břitvy na hraní - tréning broušení, renovace atd.
Nikde nic neměli, ale naštěstí v posledním podniku měla paní jednu starou břitvu, a za stovku neberte to, žejo. :)
Snad se mi podaří přiložit fotky, ať se také můžete podívat, a zároveň zhodnotit a poradit, jestli je funkční a co s ní dál.
Břitva je (snad) vydezinfikovaná, namočil jsem jí asi na 30 minut do čistícího prostředku Savo na podlahy.

Co bych s ní měl v plánu já: roznýtovat, střenky asi vyhodit a zkusit si vyrobit své. Čepel zbavit rzi, vyleštit. A pak brousit, brousit, brousit, dokud se to nenaučím. :)

Nebo nějak jinak?

Díky Martin
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od Zipíno »

Nevím, jestli bych rušil střenky, navíc i s původním nýtováním. Čepel je jednoznačně orezlá na krčku a kličce tam, kde se dotýkala střenek. Asi bych jen očistil to, co je vidět, maximálně zubní nití vyčistil i plochu kolem nýtku ve střenkách. Po nabroušení má před sebou ještě mnoho let služby.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
kamik69
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2014, 18:19

Re: Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od kamik69 »

chvost píše:Zdravím
Dnes jsem měl trochu volna, tak jsem v Praze na Žižkově oběhl pár antiků a starožitností se záměrem koupě nějaké starší břitvy na hraní - tréning broušení, renovace atd.
Nikde nic neměli, ale naštěstí v posledním podniku měla paní jednu starou břitvu, a za stovku neberte to, žejo. :)
Snad se mi podaří přiložit fotky, ať se také můžete podívat, a zároveň zhodnotit a poradit, jestli je funkční a co s ní dál.
Břitva je (snad) vydezinfikovaná, namočil jsem jí asi na 30 minut do čistícího prostředku Savo na podlahy.

Co bych s ní měl v plánu já: roznýtovat, střenky asi vyhodit a zkusit si vyrobit své. Čepel zbavit rzi, vyleštit. A pak brousit, brousit, brousit, dokud se to nenaučím. :)

Nebo nějak jinak?

Díky Martin
Tady mě nekdo předbehl v obíhání na Žižkově,,Zítra jsem tam chtěl vyrazit :D
chvost
Příspěvky: 7
Registrován: 11 úno 2014, 22:33

Re: Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od chvost »

kamik69: No, já moc místních bazáčů a zastaváren a antiků neznám, prošel jsem asi 4, co mi vyhodil google.. Ale pakliže najdeš nějaké kousky, a nevykoupíš všechny použitelné, tak budu rád, když dáš echo :)

Zipíno: Střenky jsou omšelé plastové, a navíc pivotní nýtek je vykloktaný, je tam předozadní pohyb. Takže bude potřeba minimálně přenýtovat. Mě ale baví tvořit, takže si rád vyzkouším vyrobit vlastní střenky.



Nějaké info, co je to za kousek?
Nápisy SOLINGEN, GOLF, LOUPER, 117, logo plamene, a pod tím nějaká písmena, která nepřečtu..
A velký Hohlschliff FÜR DEN STARKSTEN BART.
Parom
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2014, 17:38

Re: Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od Parom »

značka je LouPer, podľa zakladateľa Louisa Perlmanna, viac viď priložený obrázok
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od relka »

Jednu LouPer mám cca5/8. Velmi slušná kvalita. Pokud není spotřebováno ostří broušením a uvedeš ji zpět do života, jistě s ní budeš spokojen.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
kamik69
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2014, 18:19

Re: Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od kamik69 »

chvost píše:kamik69: No, já moc místních bazáčů a zastaváren a antiků neznám, prošel jsem asi 4, co mi vyhodil google.. Ale pakliže najdeš nějaké kousky, a nevykoupíš všechny použitelné, tak budu rád, když dáš echo :)

Zipíno: Střenky jsou omšelé plastové, a navíc pivotní nýtek je vykloktaný, je tam předozadní pohyb. Takže bude potřeba minimálně přenýtovat. Mě ale baví tvořit, takže si rád vyzkouším vyrobit vlastní střenky.



Nějaké info, co je to za kousek?
Nápisy SOLINGEN, GOLF, LOUPER, 117, logo plamene, a pod tím nějaká písmena, která nepřečtu..
A velký Hohlschliff FÜR DEN STARKSTEN BART.

Neboj,nevykoupim,ale dam echo,protože vím o více bazarech i starozitnictví kde maji břitvy,,Včera jsem se dival na Karláku ve dvou,ale nic moc,ty byly mrtvé a jedna nejaká polská,,
Pokud bych nějae videl dobre dám vědet,,
chvost
Příspěvky: 7
Registrován: 11 úno 2014, 22:33

Re: Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od chvost »

kamik69: Tak co, nějaké hezké úlovky?

Já tu svou LouPer zbavil rzi, lehce vyleštil, lehce nabrousil, jednou se s ní oholil, i když zatím bez střenek. Fotku třeba dodám až časem, až si najdu materiál i čas na dodělání střenek :)
kono
Příspěvky: 68
Registrován: 04 dub 2012, 10:49

Re: Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od kono »

...ahoj páni Gentlemani...sice je to včerejší úlovek,ale mám z něj radost...bude na ní ještě nějakých pár hodin práce,podle mého amatérského pohledu bude krásně použitelná...vybíral jsem jí z asi 40 kousků,které jsem našel v jednom antiku a byla i velmi zajímavá cena ;) ...tak se pokochejte...pouzdro nebylo k ní,vyměnil jsem ho z jednoho vraku,líbilo se mi...měli tam i jednu Meixnerku,z Mikulášovic,ale ta byla po smrti,docela škoda...jinak,ty břitvy tam stály 40,90 a 150 kaček,tahle byla za 90,- ... http://kono68.rajce.idnes.cz/Moje_druha ... aky_kamen/# ...fotky byly velké a nějak mi nešly zmenšit...jo,je to ta s těma černýma střenkama...
Visna
Příspěvky: 20
Registrován: 10 bře 2014, 09:33

Re: Můj dnešní úlovek - poraďte

Příspěvek od Visna »

tak toto je moj prvy ulovok, vecer bude krst ohnom :lol:
Resize of 2014-03-21-1463.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“