Merkur Solingen 34C

...lidově bagry a kotvy.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Merkur Solingen 34C

Příspěvek od Slovak Boy »

Kod 34 001
Jerry1
Příspěvky: 16
Registrován: 19 úno 2014, 17:13
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Merkur Solingen 34C

Příspěvek od Jerry1 »

Pánové, máte mě na svědomí, protože cesta za břitvou započala :).
A to tím, že jsem od zdejšího člena Frody zakoupil stojek Merkur 34C (abych okusil ostří - zatím pouze žiletkové - na vlastní kůži) a hned k němu objednal žiletky Perma-Sharp. Štětka zatím vyhrává Durance. Kamenec už mám, nad mýdlem a miskou ještě přemýšlím.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Merkur Solingen 34C

Příspěvek od Slovak Boy »

Víac krát som tu spomínal, že moja 34C je veľmi jemná má úzku štrbinu pod ostrím. Že sa mi lepšie holí agresívnymi strojčekmi. No dnes ráno som vzal po dlhej dobe do ruky svoju 34C a oholil som sa na tri ťahy krásne dohladka a bez najmenšieho podráždenia. Bez prítlaku, pomaličké a presné ťahy. Je treba viac dávať pozor na uhol sklonu, aby bola žiletka stále v zábere, ale aj keď len jemne hladká zaberá. Treba šetriť vodou. Pena má byť vlhká, ale nie je dobré ju pri druhom a treťom nanášaní podkladať novou vodou. To znamená že pred druhým a tretím náterom som nemočil tvár vo vode. Riadne som ju natieral nasucho. Fúzy sú už totiž dostatočne zmäkčené vodou pred tým a prvou penou.
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Merkur Solingen 34C

Příspěvek od Keso »

Ja som prave dnes zistil ze pred tretim nanasanim peny na tvar uz tvar neoplachnem. Je to tak lepsie.
Podla mna ale velmi zalezi od toho aky krem/mydlo sa pouzije
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Merkur Solingen 34C

Příspěvek od Slovak Boy »

Ja používam Barbus v krabičke. Je dobrý.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Merkur Solingen 34C

Příspěvek od Slovak Boy »

Kedže môj posledný Merkur 34C bol veľmi jemný, čo som sa tu už viac krát sťažoval, riskol som to a kúpil som ešte jeden strojček Merkur 34C aj 37C a dokonca pre kamoša aj Merkur Futur. Musím len povedať, že ak sme tu doteraz hanili Merkur, že má zlú povrchovú úpravu, tak sme robili dobre, pretože tá kritika aj na nemeckých fórach Merkuru pomohla a to, čo mám teraz je ukážka nemeckej presnosti. Povrchová úprava všetkých troch strojčekov excelentná, hladunké, lesklé. Ak porovnám nový 34C a starý, vidieť rozdiel. A to aj s 37C. Nie je už taký agresívny, ako ten starý, asi sa aj tam poučili. Je akurát agresívny, berie fúzy vinikajúco. Veru super. Až uvažujem o 39C, že si ešte zaobstarám. Klobúk dole pred Merkurom a odporúčam aj ostatným vyskúšať. Chýba mi u nich tá stredná dĺžka rukoväte, ako majú Muehle a Edwin, no inak super.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Merkur Solingen 34C

Příspěvek od Vousáč »

Dobrá zpráva , po dlouhé době zase firma která dbá na svoji pověst u zákazníků
a dokáže reagovat na jejich připomínky :P
V noci slyším i vousy růst
Bure
Příspěvky: 1
Registrován: 20 úno 2015, 17:31

Re: Merkur Solingen 34C

Příspěvek od Bure »

Omlouvám se, že trochu odbočuji z diskuze, ale nevíte prosím někdo, jestli se dá Merkur 34C sehnat v nějakém kamenném obchodě, drogerii či něčem takovým, nebo je to záležitost čistě internetového prodeje. A pokud je to jen přes net, tak bych chtěl poradit nějaký obchod, máte li zkušenosti. Viděl jsem totiž 34c na různých internetových stránkách až se stovkovým rozdílem.

Možná to píšu nesrozumitelně, možná jsem se netrefil do správné diskuze-su dneska nějakej hodně ochrápanej, tak to pardon.
HonzaBorder
Příspěvky: 8
Registrován: 07 bře 2019, 18:08

Re: Merkur Solingen 34C

Příspěvek od HonzaBorder »

Už to bude téměř jeden rok, co jsem se vrátil ke klasickému holení. Stačil jsem prodat Mühle R89 ( byl jsem téměř vždy podrážděný na krku ) a koupit Merkur 34c na který nedám dopustit. Protože jsem se nechal okouzlit dvoudílným zpracováním, tak jsem ještě dokoupil Merkur Progress a Merkur 11c ( otevřený hřeben ), který se již 10 let nevyrábí ( jeho nástupce je 15c ). Jsem rád, že hned druhý holící strojek byl právě Merkur 34c, jsem opravdu spokojený a oholený bez podráždění. Občas podložím čepelku podložkou pro důkladnější oholení ale to je spíše jen psychologicky. Čepelky zatím všechny co jsem vyzkoušel tento strojek může, ovšem zelená Astra je občas problém - právě na krku. Jsou čepelky u kterých ani nevím, že jsem se holil - oholený hladce a bez jakéhokoliv pocitu na tváři, že jsem se holil - tomu říkám podle Italů, že jsem měl oholení sladké jako med.
Nyní už jen přemýšlím, jestli má smysl koupit Feather AS-D2 , jako brož z Japonska. Svůj holící Grál už totiž doma mám.
Mýdlo, krém i vodu po holení požívám Speick MEN, pro mou citlivou pokožku naprosto vyhovuje a krásně rozdělám bohatou pěnu přímo na tváři. Trpím na suchou pokožku, takže používám po holení i bambucké máslo nebo dětský krém od firmy Lavera - dávám přednost přírodní kosmetice.
Takto bych ukončil svou výroční zprávu ;)

P.S. dávám přednost holení studenou vodou
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“