Mühle R89

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Mauser
Příspěvky: 28
Registrován: 26 pro 2013, 17:13

Re: Mühle R89

Příspěvek od Mauser »

Když nemám náladu nebo tolik času, abych se mazlil s břitvou (tzn. zejména ve všední dny), tak používám R89 Rose Gold. Kolegům, kteří nemají, tak jako já, nějaké supertvrdé vousy můžu tenhle bagřík s klidným svědomím doporučit. Je jemný a příjemný a v kombinaci s žiletkami Bolzano Superinox Inossidabile mi poskytují hezky hladké oholení.
Mauser
Příspěvky: 28
Registrován: 26 pro 2013, 17:13

Re: Mühle R89

Příspěvek od Mauser »

No a nemožné se stalo skutkem a opravdu jsem dokázal vložit fotky na rajče :lol: . No tak se taky pochlubím mojí oblíbenou všednodenní výbavičkou. Toto je moje vítězné kombo: Muhle R89 Rosegold, Bolzano Superinox Inossidabile, TOBS Coconut Shaving Cream, v misce je Muhle Sandalwood (s tím si zatím moc nerozumíme, ale snažím se) a Muhle Kosmo Fine badger.

http://mauser03.rajce.idnes.cz/nastenka
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Mühle R89

Příspěvek od Slovak Boy »

Krásne zátišie. Mimochodom Rosegold sa menej kĺže v ruke, ako klasická rukoväť. Mám skúsenosť s oboma.
Mauser
Příspěvky: 28
Registrován: 26 pro 2013, 17:13

Re: Mühle R89

Příspěvek od Mauser »

Díky. To s tím jistějším úchopem neumím posoudit. Mně se ta pozlacená ručka hlavně moc líbila.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Mühle R89

Příspěvek od Freedom »

Tak jsem si také koupil Muhle R89. Zatím mohu asi zhodnotit jen provedení jelikož jsem se holil jen jednou... Chrom bez chyby, všechno hezky hladké. Zdrsnění jsem zatím nepociťoval jako nedostatečné. Nemohl jsem si ale zvyknout na váhu ručky. Stále jsem si říkal, že na to jak je velká je nějak podezřele lehká. Už jsem chtěl ověřit Archimedův zákon, když jsem někde na cizím foru našel, že je dutá. :) Jediné co tomuto (mému) strojku musím trochu vytknout je vůle závitu, průměr šroubu 4,7mm není moc, i obyčejné šrouby co jsem zkoušel přeměřit v práci měli 4,9mm. Vím, že si musí nechat rezervu pro povrchovou úpravu, ale stejně se bojím za co to vlastně drží a abych ho nestrhl. I když ten šroub před dotažením docela kloktá, tak po dotažení drží a nepovoluje se, tak to snad bude dobré.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Mühle R89

Příspěvek od Wiking »

Tak tenhle popis nezni jako kdyby se melo jednat o PRVNI JAKOST :roll:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
novacik
Příspěvky: 15
Registrován: 25 úno 2014, 17:18

Re: Mühle R89

Příspěvek od novacik »

ja dokonce taky myslim ze mam r89 a zavit je tam fakt dobry, zadny kloktani
Protože tehdy bylo důležité vonět tak na cca 4 - 6 metrů. Při vstupu do autobusu, dámy na zadních sedadlech musely hned zaregistrovat, že elegán je oholen.
panF
Příspěvky: 20
Registrován: 07 led 2013, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mühle R89

Příspěvek od panF »

Na závitu M5 je tolerance vnějšího průměru min.4,826 mm, max.4,976mm.
Já bych to řešil reklamací.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Mühle R89

Příspěvek od Slovak Boy »

Ja som mal presne rovnaký problém s Edwinom, tam bola skrutka len 4,5mm hrubá. Durhý čo mám je tiež voľný, ale neprešmykuje. Ube Muehle čo mám sú čo sa závitu týka bez chyby. Je to tak, že tie skrutky sú slabosť. Možno je to tou vynikajúcou povrchovou úpravou, ktorá tam práve chýba potom. Alebo sa opotrebuje. Keď ti to ale len vyklá a nepreskakuje, ako to bolo u mňa, tak to nechaj tak. Ale keď ťa to hnevá, tak to reklamuj.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Mühle R89

Příspěvek od Freedom »

Nechám to být. Po dotažení to drží a to mi stačí, nebudu reklamovat něco co vlastně funguje. Stejně pokud mají na skladě strojky z jedné série, tak je velká pravděpodobnost, že ty budou to samé. Pokud by se s tím časem něco stalo, tak pak přijde na řadu reklamace. Na funkčnost to ale vliv nemá, tak co. Měřil jsem to ještě mikrometrem a pohybuje se to mezi 4,70mm až 4,75mm (jak kde). Do ručky Muhle jsem zkoušel zašroubovat hlavu z Merkuru a ta byla o poznání lepší i když má taky tak 4,78mm a má dokonce kratší závit. Já to vidím tak, že máme dost tvrdou vodu, závit se zanese vodním kamenem a bude po vůli :)
Velice nerad bych někoho odradil tímto svým komentářem. Jak je vidět z jiných příspěvků, tak tento strojek je jinak velice oblíbený. A já doufám, že i přes tuto polo-kosmetickou vadu mi bude dobře sloužit. Možná jsem jen moc velký perfekcionalista.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“