Soluna - český holící strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Drvoštěp »

Zkus ocet, zatím. Třeba někdo jiný bude vědět víc a dá ti vědět. Takže ocet a hadřík a zkus to. :|
Pak to opláchnout vodou.
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Freedom »

Nevím jestli to pomůže na ty zoxidované části, ale když jsem čistil holící strojek Astra, tak jsem v misce rozpustil v horké vodě kyselinu citrónovou (v prášku, používá se v kuchyni) a drhnul zubním kartáčkem. To je trochu agresivnější než ten ocet ....
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Ja čistím bežné znečistenia zubnou pastou a starou zubnou kefkou. Ale mám doma aj nejakú pastu na kovové veci, hlavne strieborné svietniky. To tiež funguje. Každá pasta, aj tá zubná má v sebe ale kameň a abrazívne zložky, ktoré súčasne ničia povrch. Tak tým octom, alebo tekutinou na čistenie striebra by som začal.
retember1
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2014, 16:16

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od retember1 »

Po pár oholeních Solunou musím konstatovat že to není tak špatný.Nevím,mne tedy moc agresivní nepřijde.Je však pravdou že moc bagrů mi rukama neprošlo :)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Tým ako má Soluna zahnutý spodný hrebeň dodola mi pripomína Yumu za 1,90€, ktorá hoci je to len lacný plech ma oholí excelentne. Podobný princíp rezu má aj iKon štandard, ktorý je tiež dosť agresívny, ale ide hladko.
valihrach
Příspěvky: 37
Registrován: 04 úno 2012, 18:32

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od valihrach »

Ruzna hodnoceni mohou jit na vrub toho, ze jsou nejmene dva typy soluny - s otevrenym hrebenem a s listou, viz obrazky na zacatku vlakna. Mne ta s listou extremne agresivni nepripada, ale zvyk je zelezna kosile a dlouha praxe se urcite projevi.
valihrach
Příspěvky: 37
Registrován: 04 úno 2012, 18:32

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od valihrach »

Dnes jsem v jednom bazosi v Praze videl 2 tyto strojky s plnou listou v celkem pouzitelnem stavu; pokud by tedy nekdo touzil po nesmrtelne Solune :) dejte mi vedet na mail, sdelim podrobnosti.
Frody
Příspěvky: 220
Registrován: 04 črc 2012, 18:04

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Frody »

Já když ,jsem řekl doma otci , že chci začít s holením žiletklou ,otec šel do sklepa a vytáhl uplně novou zlatou solunu a dodnes tenhle stroječek rád používám a dosahuji jim krasné oholení a mám i stroječek Yuma a řekl bych ,že holí stejně agresivně :)
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vlkec »

Ahoj všem už asi 3 měsíce se holím solunou mám jich několik různých. Zatím je to mé nejlepší oholení ze všech bagrů co mi prošly rukama. zatím jich teda nebylo moc. Můžete tu někdo popsat všechny typy a nejlépe dodat fotky? Ještě by mě zajímalo každá soluna má zespodu na hlavě mezi trny jedno číslo na každém mám jiné. Co je to za číslo rok výroby, provedení hlavy nebo číslo tavby? Díky
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Radgost »

Jedna z mých Solun.
soluna1.jpg
soluna2.jpg
soluna3.jpg
soluna4.jpg
soluna5.jpg
soluna6.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“