Muhle R41 2013 ?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Vousáč »

Když si přečtete začátek tohodle vlákna, je tam popsaná problematika životnosti žiletek v závislosti na úhlu hlavy holícího strojku.
Navíc tato problematika se podrobně probírala na více vláknech.
Chce si to jenom přečíst ... ;)
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Všetko som to prečítal a znie to logicky, lenže ja som si povedal, že súdruhovia z NDR neurobili chybu hlavne keď na tretí krát opravovali konštrukciu hlavy. Som konštruktér a viem, že v takých prípadoch sa najprv urobí prototyp ktorý sa skúša. To znamená, že ešte pred spustením sériovej výroby túto hlavu otestoval nejeden nemecký nadšenec, ktorý túžil po niečom agresívnom, ale inom, ako je bežný otvorený hrebeň. Možno skutočne viac tupí žiletky, pretože tie sú zabrusované do uhla vhodného pre 30° sklon k pokožke. Znie to ozaj logicky. Ja však mám dosti tvrdé a nahusto fúzy mne sa otupí každá žiletka pomerne skoro. Škoda, že to nemám aj na temene hlavy :D

A tak som si povedal, že kým odložím R41 na odpočinok, pozriem si na youtube video a dám R41 tke šancu.
Prestal som tlačiť, prestal som sa snažiť držať ostrý uhol žiletky k pokožke a šiel som na tých asi 40°. Proste treba oprieť jemne pokožku aj o tie zuby. Tretia zmena, ktorú som tu už písal bola, že som sa oholil na tri ťahy: po, krížom a proti srsti. Presne podľa videa. A ešte som si dal viac záležať na pokrytí kože penou. Stávalo sa mi totiž pred tým, že som síce bol biely ako dedo mráz, ale korienky fúzov boli vo vode, alebo v bublinkách vzduchu. Takto sa mi podaril výborný výsledok holenia s R41.

Dnes som vzal schválne na skúšku z R89 žiletku, ktorá mala za sebou 4 holenia v R89. Najprv som urobil tri ťahy pod nosom s R89 a bolo cítiť, že piate holenie bude posledné, ale ešte to zvládne. Vložil som túto žiletku do R41 a cítil som len mierne silnejšie ťahanie za fúzy, vlastne rovnaké, ako u R89. No žiadne trhanie a zadrhávanie, ako som to cítil pri prvých holeniach s R41. Cítil som akurát ostrie viac pri tele. Podobne ako s Fatipom. Možno aj tie dve modré Astry, čo som zahodil by ma oholili rovnako, lenže ťahali hneď na začiatku. Verím, že R41 sa správa k žiletkám inak ako R89, ale u mňa neznižuje nejako veľmi výrazne životnosť žiletky.

S R41 sa nesmie tlačiť, inak to trhá. A treba jemne oprieť pokožku aj o tie zuby. Oproti Fatipu je ten chod po tvári trošku drsnejší, no nič nepríjemné. Merkur C34 ide hladučko ako po masle ale keď zabudnem, že nesmiem tlačiť, tak sa podráždim horšie ak s R41. Najväčšia výhoda otvoreného hrebeňa je práve možnosť vlastnej kontroly. Neholil som sa s britvou, ale myslím, že R41 je dobrá príprava. Možno kolegovia s britvami to potvrdia. ;)

Neberiem názor ostatným a verím, že majú skúsesnosti ako píšu. Aj mňa trhala R41 ako zubadlo. Možno horšie ako vás. Ale akosi sa mi to podarilo zvládnuť. Budem skúšať testovať žiletky, vy skúste zmeniť techniku a určite tomu prídeme na kloub. Uričite nie som agent firmy Mühle.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Skutočne mi v R41 vydrží žiletka asi o jedno holenie menej ako v DE hlave. Skúšal som či Astra vydrží 6 holení, ale nedalo sa. Musel som po pár ťahoch žiletku zahodiť. Myslím, že v DE hlave by tých 6 holení síce nepohodlne, ale ako tak zvládla. Už piate holenie bolo ťažšie. Ale tie 4 holenia bola žiletka vpohode, odišla náhle. Naprik tomu je však holenie s R41 veľmi príjemné a teším sa na každé ráno. R41 sa stáva mojím veľmi obľúbeným strojčekom a dal by som ho na roveň Fatipu a 37C. Definitívne končím s uzavretými hlavami. Sú dobré, ale na kritických miestach mi nezaberajú tak, ako tie agresívne hlavy.
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Uton »

Jsem na to úplně stejně. Už preferuji taky jedině otevřenou hlavu. Začínám uvažovat o R41 Grande, ty delší se mi lépe drží a jsou i těžší. Fatip Grande je také můj velký oblíbenec. Už v tom mám možná chaos, ale 37C nemá uzavřenou hlavu, nebo ano? :mrgreen:
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Mne Grande rukoväť nevyhovovala. Nie že by sa nedalo, ale štandard je lepší. Hoci R41 je na Muehle štandard rukoväť trošku ťažká. Preto som si ju nasadil na Edwin rukoväť. Čiernu osemhrannú. K nej to krásne pristane. Ale nehovorte to rodine Mühle, urazili by sa. Mühle štandard rukoväť používam na Mühle R89 hlavu a táto štandard kombinácia je akurát vyvážená.

Holí sa niekto R41 tkou denne a dlhodobejšie?
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Keso »

Caute

tak vdaka kolegovi sa aj ku mne dostal tento strojcek. Musim povedat, ze som pristupoval s velkym respektom k holeniu. Dal som do neho zltu 7oclock gillette a oholil sa. Je to urcite najagresivnejsi strojcek aky som mal, ale holenie mi prislo lahsie oproti Rapire. Mozno som sa len viac sustredil,
Vysledok, skoro dokonale oholenie, ziadne doholovanie sa nekonalo. kamenec ostal pekne v skrinke, cize bez kvapky krvy. Uvidime ako zajtra :)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Šikovný.
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od doki »

Dnes som prvý krát dal holenie s R41, po ako tak zvládnutej technike holenia s R89 som mal pocit, akoby som si po poháriku likéru dal riadny poldecák Absintu na ex. Musel som použiť kamenec :D ale nevzdám to, naučím sa používať aj tento strojček. Dal som doň novú žiletku Derby, ktorá bola pribalená k nemu. Riadne ťahala chlpy, akoby bola tupá. Ale pripisujem to konštrukcii hlavy. Mali ste aj vy pri prvom holení s R41 pocit, že vám ťahá fúzy?
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Keso »

ahoj

nie nemal :-) ale ziletku som tam mal zltu gilette 7 o clock. Teraz s ruskou voskog ci ako sa to pise som ten pocit zazil. Taktiez paradoxne klarr kabinet sa u mna sprava horšie ako mitchells.
Nemam to ale az tak odsledovane aby som jednoznačne uurčil príčinu. Zatial z asi 7 holeni idúcich bez prestavky každý deň za sebou len raz som mal horší pocit a to dnes ked som tam dal rapiru stainless ziletku. ta bola biedna aj v EJ89
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od doki »

Dnes tretie oholenie, kvalita veľmi dobrá, podráždenie veľmi malé, škrabančeky žiadne, žiletka nová Perma Sharp, ale čo mi vadí, to ťahanie fúzov, kurnik to tak ťahá akoby som ich mal drôtené a strojček ich nevedel oholiť :cry:
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“