MÜHLE-Mydlo na holeni

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Jak to tady popisuješ, mně to připadá jako by se ti dostal do rukou
mýdlový kousek ze šarže, která nemá dostatek látek způsobujících pěnivost mýdla.

Sám jsem si před půl rokem pořídil jeden kousek Muhle Sandelholz, protože jsem ho viděl u kamaráda
při holení, jak dělá super pěnu, která překrásně voněla a zatoužil jsem tohle mýdlo mít také. :P
No zatím voní ve skříni, protože nechci rozdělávat další mýdlo, momentálně je jich v oběhu 5
a 3 krémy.
Ale určitě bych si ho nekoupil, kdyby mne upozornil na špatné zkušenosti, jaké máš momentálně ty. :shock:
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
formule99
Příspěvky: 33
Registrován: 01 úno 2014, 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od formule99 »

Přidám svůj názor,
toto mýdlo používám asi týden a pěnu dělá dobrou. Tedy dle mého názoru. Nechávám rozpouštět hoblinky v nahřáté keramické misce a jde to dobře. Tak nevím.
Holení bagrem je pro mne novou vášní.
Mauser
Příspěvky: 28
Registrován: 26 pro 2013, 17:13

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Mauser »

Nechci tady to mýdlo srážet. Mám zkušenost s 1 (slovy "jedním") kusem. Faktem ale zůstává, že z něj nějaké normální množství pěny v normální konzistenci prostě nevyšlehám.
Uživatelský avatar
cmeliak
Příspěvky: 10
Registrován: 01 bře 2014, 22:33

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od cmeliak »

Zdravim,

pouzivam aj aloe aj santal a musim povedat ze ta recenzia sedi. Ja penim priamo na xichte a doposial som nemal ziadne problemy. Pekne peni a vydrzi.

Mozem len odporucit
Pred britvou musis mat respekt, strach nej ta zabije.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Drvoštěp »

Zdravím,
Taky přispěju svou troškou do mlejnka. :)
Vyzkoušel jsem si dneska vzorek Muhle Sandelholz od jednoho kolegy Mydláře.(ne toho kata) ;)
Strouhl hoblinku, necelý centimetr, do nahřáté misky. Po půl hodině s připravenou GD břitvou jsem pak zíral.
Na dně misky se stydlivě krčil jakýsi dětský sopl, nervozně očekávajíc co bude dál... :o Strčil jsem do toho zkusmo prstem.
Tohle že má dělat pěnu? :shock: Přičichl jsem k tomu a hlavou mi proletěla jediná myšlenka. Kadidlo! Co jinýho..
Namočil štětku, odklepl vodu, zamíchal v misce, zapumpoval štětkou a v tom začala valit pěna jako z hrnečku vař.
Ne pórovitá ale hustá, ještě kapičku vody a už holil. Stačilo to na čtyři oholení a ještě zbylo. Pěna nepadala.
Po celou dobu holení jsem cítil vůni jako v některé brněnské čajovně kdysi za svobodna. ;)
Pálení či červenání kůže jsem necítil.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od david_ul »

Zdravím,
Taky přispěju svou troškou do mlejnka. :)
(půjčil jsem si pár písmenek od Drvoštěpa).

Já jsem dohledával pár informací k jejich holících strojků. Chtěl jsem si koupit Intro sadu. Holící strojek a holící štětku.
Nakonec jsem se domluvil s kamarádkou. Ona zvládá mluvit i myslet německy:)
Zavolala přímo do MÜHLE a jak říkal Wiking. Je to z Varů kousek. Tak mi řekli, že když to neseženu v CZ, že mám k nim přijet mají v továrně značkovou prodejnu. Bylo mi řečeno, že i lepší ceny.
To asi zmínka, že jsem volal z Čech.

Tak to ještě vyzkoušet a zajet tam nakupovat.

David
David a jeho žiletky
Bodlák
Příspěvky: 18
Registrován: 05 dub 2014, 22:24

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Bodlák »

Ahoj Davide,
realizoval jsi nákup přímo v MUHLE?

Bodlák
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Bodláku,
nakonec jsem obchod realizoval jinde v Německu. Nechal jsem si mýdlo koupit od strejdy. Takže přes obchod přímo v továrně ne.

Asi jsem Tě nepotěšil :)

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Wiking »

Ja si NEDOKAZU predstavit, ze by firma Mühle vyrobila, a hlavne PUSTILA DALE DO SVETA vadnou sarzi mydel.
Jejich produkty prochazi vystupni kontrolou, tak jako prevazna vetsina produktu solidnich firem.
Nevim jaky pocet mydel vyrabi na 1 sarzi, ale zajiste to bude nekolik tisic ks.
Pravdepodobne by o tom napsali na jednom z nemeckych britvafor zajiste nekteri nazlobeni britevnici.
O necem takovem jsem ale nikde necetl, takze si myslim, ze chyba bude nekde jinde.
Kolegu Mausera neznam osobne, takze nevim, proc tomu tak u nej je.
Nekdy to nemusi ani byt rukama.. staci mit stetku zamorenou silikonem a slehani peny bude hororova zalezitost..
Dale tvrdost vody, mnozstvi vody, teplota vody, kvalita stetky atd.. vse se uz probiralo jinde
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: MÜHLE-Mydlo na holeni

Příspěvek od Slovak Boy »

Ja som nejako veľa mydiel zatiaľ nevyskúšal, ale Muehle Sandalwood pení kráááásne a vôbec neštípe. Nádherne vonia.
Až teraz čítem Mauserov príspevok z februára / února. Zdá sa mi tam podozrivé to rozrábanie tej peny. Ako keby tam dal Mauser málo peny.
Dobre vyklepaná štetka a pár kvapiek vody sa mi vidí spolu málo vody. Ja mám mydlo v porcelánovej myštičke, idem priamo na suché mydlo s jemne odklepnutou mokrou štetkou a hneď z neho vytočím kopec peny, ktorý padá do penotvoru. Misku s mydlom držím pri vytáčaní vo vertikálnej polohe a pena padá do druhej misky. Tam potom došľahám bohatú penu. Maličké Muehle mydlo, ktoré má menší priemer, ako je porcelánová Muehle myštička sa po pár holeniach pekne roztiahlo od okraja po kraj a trošku zmäklo.

To čo popisuje Mauser som zažil s krémom Barbus v kelímku, keď som do mydla nalial veľa vody a nechal som ho cez noc zmäknúť. Po čase akoby som vymydlil z neho tú penivú časť a zvyšok mydla absolútne nechcel peniť. Dovtedy však penil. U tvrdého mydla si ale neviem predstaviť, ako by sa dala vyplaviť tá penivá časť.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“