KLAR - Kabinett

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Vousáč »

Včera poštou došla jedna 250 gramová tyčinka KLAR - Kabinettu, pravděpodobně z poslední sehnatelné várky, která byla ještě k mání na evropském kontinentu. :?

Natěšený jako malé děcko :shock: , jsem dneska svoji cihličku rozbalil a za působení omamné vůně čerstvě rozkvetlého růžového sadu,
jsem se ji jal krájet.
Ukrojil jsem dva plátky cca 1 cm tlusté a umístil je do připravené krabičky od Barbusu.
Připravil si vše k holení a nakonec mokrou holící štětkou párkrát zatočil na Klaru.
Opravdu stačí malinko mýdla a dále v misce s něj ušleháte dobrou dávku na jedno holení. Vůně růží, pěna dobře drží na obličeji a změkčení vousů po cca 2 minutách super. :P
Pěna opravdu houstne i na štětce a po chvíli jsem musel přidat vodu na zjemnění mýdla.
Co do klouzavosti při holení jsem nepostřehl nějaké výraznější lepší vlastnosti, ale změkčení je poznat hlavně v partiích se záhyby kde to šlo mnohem snáz holit proti "srsti" než třeba u Arka.

Pocit po oholení se těžko popisuje, pokožka je suchá ale ne vysušená.
U mne žádná reakce, ani špatný svíravý pocit. Jenom krásně dohladka oholená tvář.
Po oholení už vůně růže není cítit a i kdyby, voda Chypre od Alpy ji spolehlivě přebije ... :mrgreen:

Jsem velice rád, že jsem tohle mýdlo vyzkoušel a zároveň hodně smutný, že až jednou dojde, nebude kde koupit další :?:
V noci slyším i vousy růst
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Keso »

Mozno to nebude az take zle.

Prave mi dorazil Klar z http://www.barbieredifigaro.nl/index.ph ... earch=klar kedze som podlahol panike, sice mozno opravnenej, zobral som 2x500g s tym ze 1x 500g dam do placu. Cize dvaja zaujemcovia mozu dostat po 250g.
Zial shipment 9,5E a Paypal fee 2.5e tu krasnu sumu 18.95 zdvihne o kusok a konkretne na cca 24e + postovne ak to nebude osobna odovzdavka.
Ak by mal niekto zaujem napiste mi spravu.

Tak obe predane, prosim moderatora o vymazanie prispevkov za tymto postom
Naposledy upravil(a) Keso dne 06 bře 2014, 22:24, celkem upraveno 1 x.
Oliver
Příspěvky: 9
Registrován: 14 led 2014, 17:44

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Oliver »

Ahoj Keso,
mám záujem o 250g.
Som z Bratislavy a keď tak rozhodneš, prídem si poňho osobne.
Ďakujem
pozdravujem Oliver
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Radgost »

Tohle patří do SZ. Bude smazáno. :evil:
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Vousáč »

KLAR - Kabinet : ke svému článku připisuji svůj konečný poznatek z dlouhodobějšího používání tohodle famózního holícího mýdla.

Holím se s Klarem prakticky denně už od té doby co ho dovezla pošta.
S dvoucentimetrového špalíku prakticky nic neubylo, stačí jen pár otočení holící štětkou a našlehání
je pak objemově dostačující na oholení ( také je třeba šetřit, když už další nebude :mrgreen: ).

Hlavní tajemství mýdla je ukryto v jeho okamžitém změkčení vousů.

Mně stačí necelou minutu opláchnutí obličeje horkou vodou a pak minuta nanesené mýdlové pěny
a už můžu začít s holením.
Ve spojení s čepelkou Derby je to něco, co s jiným mýdlem udělat nemůžu a výsledek je perfektně oholený obličej, bez podráždění a nějakého podivného pocitu na kůži.
V noci slyším i vousy růst
andrej71
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014, 14:15
Bydliště: Bratislava

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od andrej71 »

Co by som dal za to keby mi niekto predal balenie tohto mydla... nájde sa dobrá duša?
Strojček: Goodfella, štetka: Semogue 2015 Silvertip, žiletky: Astra platinum, mydlo: L'occitane, kamenec: Dúbrava, po holení: Manufaktura Beer cosmetics - balsam
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Vousáč »

Nechci říct, že by v tomhle případě zvítězilo přímo sobectví,
ale pravdou je, že většina z nás šťastlivců, kteří měli možnost
být u úplně posledního nákupu v historii výroby, dostala jednu tyčku z tohoto 0,5 kg balení
a takový poklad asi málokdo prodá. :mrgreen:

Já si ze svého přídělu už odkrojil dávku do kelímku od Barbusu a používám ho jenom na nedělní holení
aby dlouho vydrželo.
V noci slyším i vousy růst
andrej71
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014, 14:15
Bydliště: Bratislava

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od andrej71 »

No viem ze nadej na ziskanie Klar-u je miziva. Myslel som ze ak ma niekto nejake extra zasoby tohoto mydla tak ze by pustil balenie. Co sa tyka sucasnej produkcie Klar tak uz nerobia toto mydlo ani v inom drahsom prevedeni? Nedava mi to totiz logiku zrusit vyrobu niecoho co ide na dracku.
Strojček: Goodfella, štetka: Semogue 2015 Silvertip, žiletky: Astra platinum, mydlo: L'occitane, kamenec: Dúbrava, po holení: Manufaktura Beer cosmetics - balsam
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Kolego.
Firma Klar vyrabi stale dalsi 4 druhy mydel, ale uz to nejsou balicky 2x250gr, ale kulate dozicky po 110gr popr nahradni naplne po 100gr.
Vyrabi se nasledujici "prichute" :

-Klassik : citricky kozene aroma
-Sport : sportovne svezi aroma
-Santalove drevo : drevite "herb" aroma
-Damske : jemne zazvorovo-lotosove aroma

Ovsem zasadni rozdil je v cene.. dozicka 24,99€ a nahr. napln 20,99€ za 110gr popr 100gr.
Pro informaci: tech 500gr Kabinett stalo puvodne, kdyz se to vyrabelo kolem 13-14€ (zhruba 2,40€ za 100gr)

http://www.klarseifen.de/shop/PRODUKTE/RASUR/ - zde je vse dobre videt.

Jinak Te musim opravit, to jak si napsal ze nedava logiku zrusit vyrobu neceho co jde na dracku.
Na dracku tohle mydlo slo tak pred sto lety :-) takze tak nejak okolo I. a II. svetove valky.
Je treba si uvedomit, ze to pulkilove mydlo Kabinett si zadny ""normalni clovek"" :lol: domu nekupoval, pouzivali jen pouze holici ve svych holicstvich, kde holili svoje zakazniky Britvou!
Kolik takovych holicstvi dnes jeste v Nemecku je, to nevim. Sam neznam zadne. Opravdu, ani jedno..
Vseobecne si myslim ze tak od tech 70.tych let techto holicstvi ubyvalo, chlapi se holili doma elektricky a vicebrityma skrabkama a kazdy pouzival (kdyz uz se holil namokro) nejaky holici krem nebo nejakou penu ve spreji..

Tahle zmena stylu zivota a moderni doba zavinily to, ze firma Klar proste prestala v tichosti tenhle produkt vyrabet..

Tohle vse co jsem sepsal, je ale jen muj nazor, nikde jsem to nevycetl nebo nevygoogloval. Ale jsem presvedcen ze to tak je..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
andrej71
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014, 14:15
Bydliště: Bratislava

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od andrej71 »

Súhlasím s tvojim názorom. Čiže ak kúpim niektoré z menších ale drahších mydiel KLAR tak by to malo byt vlastnosťami totožné s pôvodným KLAR Kabinett?
Strojček: Goodfella, štetka: Semogue 2015 Silvertip, žiletky: Astra platinum, mydlo: L'occitane, kamenec: Dúbrava, po holení: Manufaktura Beer cosmetics - balsam
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“