Fatip Grande

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Vousáč »

Líbil se mi výrok v nedávném dokumentu o cestě trabantů Jižní Amerikou :
"Tady je země, kde se věci ještě opravují " ;)

Takže, když se stane ta věc a Fatip příjde o jeden zub, co ho zaplombovat (připájet)
zpátky a tím si strojek vlastně opravit. :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Bob van Sikorski
Příspěvky: 15
Registrován: 04 pro 2013, 17:28

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Bob van Sikorski »

tak samozřejmě že ho případně zkusím opravit. uvidíme, co moje 50 let stará 75W trafopájka a olovnatej cín zvládnou. tak nějak jsi to myslel? :twisted:
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Vousáč »

Ano prosím :roll:
V noci slyším i vousy růst
jimirek
Donátor
Příspěvky: 105
Registrován: 21 črc 2013, 21:14
Bydliště: Ostrava

Re: Fatip Grande

Příspěvek od jimirek »

Pocínovat (možná s nějakou vodičkou nebo s acylpyrinem - smrdí, ale chytá) extra obě části a jak na každé bude kulička cínu, nažhavit tu větší, přiložit tu menší za stálého ohřevu pinzetou nebo kleštičkama a držet do zchladnutí. Mělo by to jít. Mi takhle drží mosazný mlýnek na kafe už léta. Přebytečný cín lze odsát za horka měděnou lícnou třeba ze síťové šňůry. 8-)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Fatip Grande

Příspěvek od david_ul »

dedek píše:chci Mauserovi poděkovat za kladné hodnocení našeho vzájemného obchodu. Jen tak na okraj. Nikdy bych si nedovolil kolegy na tomto fóru, ale i nikoho dalšího obelhat. Chci ovšem také říci, že takto se chovají i ostatní, například David z Ústí n.Labem, od kterého jsem kupoval mýdlo Figaro, nebo Wiking, od kterého jsem kupoval žiletky.
Ještě jednou Mauserovi děkuji za obchod.
Zdravím Tě Dědku,

děkuji za pochvalu. Cením si ji.

Jsem rád, že jsi spokojený a vše se povedlo hned na poprvé.

Ještě jednou díky

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Slovak Boy »

Až teraz som si prečítal reakcie na odpadnutý kolíček môjho Fatipu u môjho kamaráta. Kamarát je práve na Slovensku aj s mojim strojčekom, možno to opravíme. Mám ešte Fatip Picolo, tam vidím, že sú tie kolíky tiež upevnené len na malom priereze. Je to podľa mňa chyba konštrukcie ako takej. Ten spoj je technologicky navrhnutý nedostatočne. Nedávno som tu chválil Fatip Picolo ako strojček, ktorý by som si vzal na pustý ostrov preto, že je nezničiteľný. Áno, pôsobí na prvý pohľad robustne, ale tento spoj, ak Fatip nenadimenzuje nanovo bude stále labilný. Možno sa konštruktéri chceli vyhnúť oblým kútom, neviem.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Vousáč »

Mně to spíše připadá, že při výrobě používají bodové odporové sváření.
Když si prohlížím hlavu svého Fatip Picolo, tak je jasně vidět, že kolíčky drží jenom čelem a okolo nich po obvodu
je 1 mm odskok, jako by tam měl přijít slitý obvodový svár, nebo obtok pájkou. :shock:
Ale jinak vypadá všechno solidně a betelně ... ;)
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Fatip Grande

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě Vousáči i Vás ostatní,

měl jsem zálusk na tohoto krasavce, ale..... Když to tu čtu tak mě chuť přešla.

Už se někdo z Vás rozhodl tuto zajisté malou chybu :) reklamovat u prodejce? Jestli ano co Vám na to řekli?

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Bob van Sikorski
Příspěvky: 15
Registrován: 04 pro 2013, 17:28

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Bob van Sikorski »

doplním, že zrovna shodou okolností předevčírem mi muj Fatip Grande upadl z cca 1,5m na dlaždici v koupelně. Dlaždice OK, strojek OK. Prostě není pravidlo, že když strojek upadne, upadne i kolíček. Já kvituju to, že Fatip má velmi odhalenou žiletku. Kdybych měl srovnání s R41, možná bych preferoval jej, ale šel jsem do Grande a dokud mě nezklame, nevidím v tom problém. Záruka je přece 2 roky.

EDIT: tak beru zpět. po podrobnějším prozkoumání jsem si všiml, že u mě se nehnuly oba přivařené kolíčky, ale ten prostřední se šroubem, který je připojen skrzcelý horní plát. hýbe se jen zcela minimálně, ani se nevychyluje, ani nerotuje, ale prostě se malilililinko hýbe.nevím jestli to bylo způsobeno tím pádem, nebo to tam bylo odjakživa, ale řekl bych, že je to velmi pravděpodobné. no, takže beru zpět co jsem napsal, závěr z hlediska Fatipu si udělejte sami.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Fatip Grande

Příspěvek od Vousáč »

Ten závitový kolík se určitě nehýbe ani trochu, takže jestli ho budeš reklamovat, pak poreferuj jak to probíhalo.

Co se týče pádu z 1,5 metru, je otázka kolika jiným holícím strojkům by to rozhodilo "hřeben".
Nechce se mi věřit, že by jenom Fatip byl takový posera a ostatní strojky by při pádu neměly
sebemenší problém.

Ještě by mne zajímalo, jak u tebe probíhá holení, že ti strojek vypadává z rukou ... ;)
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“