Žiletky Feather Hi-Stainless

Vše o čepelkách
Odpovědět
Jozef
Příspěvky: 5
Registrován: 07 pro 2013, 23:27
Bydliště: Košice

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Jozef »

Už sa to tu niekde preberalo, áno každý strojček si nerozumie s každou žiletkou a naopak. Osobne by som k tomu pridal ešte faktor typu pleti a techniky holenia. Špeciálne uhol holenia je dôležitý. Konkrétne u mňa si môj Muhle 89 najlepšie rozumie so žiletkami Derby, Perma-sharp a modrá Astra. Prekvapivo horšie dopadli zelená Astra a Feather, ktorý je u mňa na úrovni modrej Astry. Avšak aj relatívne horšie žiletky napr. Bolzano výborne holia pri zmene uhla holenia, čo je ale samozrejme nepohodlné. Určite treba experimentovať. Hlavne keď žiletky veľa nestoja a relatívne drahší strojček si tu najlepšiu partnerku určite zaslúži.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Freedom »

Na konci srpna mi přišly objednané žiletky Feather a nyní 30. listopadu jsem musel vybalit druhou žiletku. :) Výdrž 3 měsíce / žiletka se mi opravdu moc líbí (holím se průměrně 3x za týden). Už si ani nepamatuji jak dlouho mi vydržely Derby....
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Wiking »

Prave mam Feather v mem Mühle R 89 a musim priznat, ze to neni to prave orechove.
Sice jsem uz zvladnul kolem 5 oholeni, a par jich zajiste jeste zvladnu, ale neni to ono.
Napriklad v Merkuru 23c byly Feather uplne genialni (17 az 20 oholeni nebyl problem)
Ony ty Feather JSOU GENIALNI ziletky, o tom neni pochyb, ale v nekterych bagrech to proste neni optimalni!

Opravdu to neni zadny mytus nebo paranoia, kdyz nekdo rekne, ze nektere ziletky si nerozumi s nekterymi bagry!!
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
thif
Příspěvky: 7
Registrován: 24 pro 2014, 09:09

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od thif »

Zdravím pánové,
Nedávno jsem si koupil Mühle R 89 a teď přemýšlím o žiletkách. Doteď jsem používal modrá astry a měl jsem zálusk právě na Feather. Opravdu jsou v tomto strojku tak špatné? :ugeek:
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Wiking »

Reknu to tak: Vyzkousej a uvidis, a pak sem napis napr kolik jsi s nimi zvladnul oholeni v Mühle R 89..
Me v tom R 89 proste nevyhovovaly.. na rozdil od Merkuru 23C kde byly fenomenalni.
Uz jsem to zajiste nekde psal, ale kdyztak to zopakuji: v Mühle 5 prumernych oholeni, v Merkuru snad vice nez 15 (!!) velmi dobrych oholeni. To je celkem velky rozdil, myslim si.
Taky bez v potaz, ze kazdy mame jine vousy, mekci, tvrdsi atd, to taky hraje urcitou roli.
Feathery jsou EXCELENTNI ziletky, ale ne zrovna v kombinaci z R89.. to je muj nazor!
Vzhledem k tomu, ze R 89 neni zadny exoticky bagr a hodne z nas ho ma, a Feathery taky neni problem sehnat bylo by super kdyby nekdo byl schopen to vyzkouset a vyjadrit se k teto kombinaci :!:

PS: 5 prispevku predemnou pise Kolega Josef: "Konkrétne u mňa si môj Muhle 89 najlepšie rozumie so žiletkami Derby, Perma-sharp a modrá Astra. "
S timto jeho tvrzenim souhlasim na 100%, muj nazor je uplne stejny.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
thif
Příspěvky: 7
Registrován: 24 pro 2014, 09:09

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od thif »

Ok. Díky,žiletky určitě vyzkouším a pak dám vědět jaký byl výsledek. Náhodou se mi doma válí jedna Derby ale ještě jsem se k ní nějak nedostal. Potom můžu porovnat.

Thif 8-)
Danny45
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2014, 17:00
Bydliště: Hladké Životice, okr. Nový Jičín

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Danny45 »

Já dal první žiletku Father na zkoušku do R 89 ROSEGOLD v SRPNU. V LISTOPADU jsem to nevydržel, neboť stále holila skvěle a tak jsem jí vyměnil za novou v domění že něco dělám špatně. Změna se nekonala, nová Father holí stejně jako ta první. :lol: Jsem zvědav jak dlouho to vydrží , než vytáhnu tu první schovanou, abych jí dojel. :D Na holení bagrem jsem přešel z vícebřitu v BŘEZNU 2014, takže mé zkušenosti nemohou být objektivní. Žiletky Father jsou pro mne milým překvapením a zřejmě tomu napomáhá dobá příprava před holením. Užívám si to. :lol:
Uživatelský avatar
Kili
Příspěvky: 25
Registrován: 28 čer 2014, 22:56
Bydliště: Praha

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Kili »

Zajímavé - já Feathery v R107 běžně používám a naprosto mi vyhovují, výbornou zkušenost mám i s Perma Sharpy...
Winning is like shaving - you do it every day or you wind up looking like a bum. (Jack Kemp)
Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57
Bydliště: Praha - východ

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Yaron »

Já žiletky Feather používám ve všech svých bagrech. Kromě Břitev rotuji mezi strojky: Feather AS-D2, Mühle R89 JET, Merkur 34G HD, 42C 1904, Gillette Flare Tip Superspeed, Fatboy, Slim, New, Aristocrat a pár dalších a ve všech mi maximálně vyhovují. Vyzkoušel jsem pár jiných žiletek např.: Derby, Astra, Merkur, Gillette blue a yellow, Perma Sharp ( super žiletky, ty mám v záloze :)), Personna Platinium a Feather mi vyhovují jednoznačně nejvíc a zejména kombinace strojku Mühle R89 a žiletka Feather mi dává nejjemnější oholení bez sebemenšího podráždění. Nastavil jsem si hranici šesti oholení, s tím, že žiletku po každém holení otáčím. Poté ji nahrazuji novou, věřím, že by vydržela pár dalších kvalitních oholení, ale nač riskovat. Koupil jsem na Ebay 100ks těchto žiletek po cca 6kč za kus, takže 1kč na oholení mi přijde dobrá cena za luxusní oholení.
Naposledy upravil(a) Yaron dne 04 úno 2015, 22:04, celkem upraveno 1 x.
Living on the edge.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Žiletky Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Freedom »

Wiking píše:...
Vzhledem k tomu, ze R 89 neni zadny exoticky bagr a hodne z nas ho ma, a Feathery taky neni problem sehnat bylo by super kdyby nekdo byl schopen to vyzkouset a vyjadrit se k teto kombinaci :!:
....
Sice mám pocit, že jsem to už tady někde psal, ale opakování matka moudrosti. :D

Aaaa, tady to je:
Freedom píše:Na konci srpna mi přišly objednané žiletky Feather a nyní 30. listopadu jsem musel vybalit druhou žiletku. :) Výdrž 3 měsíce / žiletka se mi opravdu moc líbí (holím se průměrně 3x za týden). Už si ani nepamatuji jak dlouho mi vydržely Derby....
Pravda, nenapsal jsem typ strojku, takže používám výhradně Muhle R89. Tento příspěvek jsem psal 2. prosince, nyní je 4. února, takže tak 2. března budu vybalovat "již" třetí žiletku. :twisted: cca 180 dní na 2 žiletky celkem ujde, ne? Holím se v průměru 3x týdně. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“