Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od PetrS »

Mýdlo v kelímku nemá rádo zbytkovou vodu po použití.
Řeším to tak, že u tuhého mýdla jako je například Barbus, po použití vypláchnu mýdlo troškou vody aby tam nezůstala pěna a pak na chvíli mýdlo převrátím, aby zbytková voda vytekla. Stačí ta chvíle než si opláchnu obličej, dám si vodu po holení, osuším Břitvu a uklidím ji. Pak dám do pořádku Jezevčici a za tu chvilku je kelímek bez vody a mýdlo můžu zadeklovat. Pokud v mýdle zůstane voda, tak chemická reakce stále pracuje a z mýdla zůstane jen mazlavá hmota bez pěnivých vlastností. U krémových mýdel toto odpadá, protože si na mokrou jezevčici naberu trochu krému a na tváři rozdělávám pěnu (nebo lze též v misce). Tím se vyhnu vodě v mýdle.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od relka »

Slovak Boy píše:keď už som bol na konci s mydlom
...Ano, souhlas. Normálně se k Barbusu chovám podobně jako Petr. Pokud mi ale zůstává v rozích kelímku zbytek mýdla, nechávám kelímek otevřený v galerce do příštího holení vysychat...Nenarazil jsem sice až tak na problém s "vymydlením", ale spíše mi vadila jeho zvětšující se "mazlavost" a to, že v určité chvíli se mi zbytek asi na dvacet oholení namotal na štětku...a já ho pak vyhodil. Zrovna jeden dojíždím ;) ...jen se děsím, až vnoučata objeví vysoce kvalitní kelímky s víčkem...a začnou mi "nenápadně" odstraňovat mýdlo, aby se jim dostaly rychleji do jejich nenechavých tlapiček, na všechny ty důležité poklady které potřebují ochránit :evil: ...jako jsem to tátovi dělal já :lol: Tak že pánové pozor. Enormní spotřeba mýdla nemusí být způsobena jeho nižší kvalitou, ale naopak vysokou kvalitou jeho obalu! A Barbus má obal vysoce, ale opravdu vysoce kvalitní... ;)
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

aby se jim dostaly rychleji do jejich nenechavých tlapiček
Táta na to měl jednoduché řešení, dostali jsme přes tlapičky a bylo :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od relka »

Tak ty taky?... :lol: :lol: :lol:
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
jarok
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2014, 12:29

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od jarok »

Pri hľadaní starej krabičky (klasika bakelit) vo veciach z mladosti som našiel nielen klasickú bakelitovú krabičku, ale aj bielu plastovú. Tvar spodnej časti je podobný ako bakelitová, len je o nejaký centimeter nižšia. Viečko je rovné (ploché), na rozdiel od pôvodného vypuklého. Časovo by som ju zaradil kdesi okolo roku 1995. Na kvalitu krému si už nespomínam - či to bol pôvodný "bakelitový" alebo už nový "modrý".
Pamätáte si niekto na toto barbusové medziobdobie? Aký krém tam bol a kedy a koľko toto medziobdobie trvalo?
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od vlkec »

Aho mohl by jsi sem dát fotku. Sbírám krabičky od mýdel a tuhle jsem ještě neviděl. Díky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě Dave,

rozhodně Barbus je bezkonkurenční ve své ceně a kvalitě. Sám bych řekl, že je lepší i jak o třídu lepší holící mýdla. Sám používám i jiné mýdla v misce a je pravda, že vymydlím dvě konkurenční než spotřebuji úplně jeden Barbus. A to se snažím mýdlo používat 1:1.
Jen je škoda, že v normálních krámech je jen mýdlo v misce a max jeden v tubě. Teď píši jen o Barbusu.
Může mě naštvat, když přijdu do krámu a vidím postupem času jak se vytrácí Barbus a čepelky Astra. Pak člověk vidí jak to místo nahradí něčím co říkají strojek (vícebřit) nebo pěna ve spreji od Gillette.
Nejhorší je na tom, že pak, když tam nedají ten Gillette, tak tam prsknou nějakou fujtajblinu pod svou značkou. A ještě se tím chlubí. Ještě, že existují malé drogerie a malo prodejci, co se ještě umí domluvit se zákazníkem.
Myslím, že dnes je ten svět zaměřen spíše na provize a marže než na kvalitu.
Co je na tom špatného:
http://www.herbadrug.sk/sk/kozmetika/ko ... -pre-muzov

Někteří břitevníci tu píší o Barbusu vodě po holení. Tu jsem také zatím v obchodech viděl jen z rychlíku. Je škoda, že supermarkety nebo drogerie netlačí regionální nebo Česko - Slovenské značky výrobků více. A teď myslím nejen jídlo a pití.

Položím tu hroznou otázku pro Vás všechny. Co budeme dělat, když přestanou vyrábět Barbus. Vím je to otázka nesmyslná. Barbus je zavedená značka a nevypadá to, že by končila.
Ale už víte čím by jste nahradili výpadek tohoto skvělého mýdla. A schválně držte se ceny i po přepočtu do 100 Kč a stejné kvality i podobného složení.
Věřím tomu, že pár jedinců by vběhlo do drogerie a koupilo všechny co jsou v regále.


David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od relka »

Osobně bych zpočítal průměrný věk svých předků, odhadnul jak tu asi dlouho ještě budu, vynásobil nějakou rezezvou, zohlednil, jak mi dlouho jeden kousek vydrží a zakoupil přiměřený počet .. :lol: Mám letité mýdlo, které má pouze jedinou vadu..a to je vůně bakelitu, kterou za ta léta nasálo. Funkčně bez závad. A protože se bakelit už nepoužívá, věřím že za 50..100 let bude dnes vyrobený Barbus pořád stejně dobrý.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od valentin75 »

Keby sa prestal Barbus vyrábať , nestalo by sa nič. Používal som ho dosť rokov a dosť rokov mi veľmi dráždil pokožku na krku.
Vždy som myslel že to tak má byť,ale našiel som iné mydlá a krémy pri ktorých ten problém nemám.Keď som začal používať
iné značky mydiel ešte stále som mal Barbus vo svojej zbierke,ale po pár mesiacoch som Barbus vyhodil do koša a plastový
kelímok použil ako misku pre iné mydlo.A aby som barbus zavrhol načisto,ešte aj s vrchnáku toho kelímku som vybrúsil nápis
Barbus a prelepil novou nálepkou.
A keby som mal vybrať lacné náhrady tak by to bolo mydlo Vitos a krém PHAEMOSAN Rasiercreme.
Palo
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Drvoštěp »

Mýdlo Barbus jsem nevyhodil ale mám to doma v šuplíku a schovávám to pro svého syna až doroste. :twisted:
Ať si to vyzkouší na vlastní kůži a bude pak více vážit svého otce a dědu. :D
Jinak používám střídavě různá mýdla od malých výrobců.
Po Barbusu jsem měl někdy krk a tváře jako slunko na japonském práporu. Asi takhle: :oops:
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“