Long Feng DF- 813 A holící strojek Made in China

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Long Feng DF- 813 A holící strojek Made in China

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé ostré břitvy a čepelek,

dostal jsem od přítelkyně malý dárek. Tak se s Vámi podělím o fotky.

Není to nic zas tak světoborného, ale potěší to.

Měl jsem na monitoru na ploše obrázek holícího strojku Merkur 41 001. Což je nová verze Merkuru 1904.

No kupovala to na Ebay. Vychytralí prodejce ji nakukal, že tento jeho strojek je lepší než ten Merkur. No tak to koupila. A takto to dopadlo. Zakoupila velice podobný strojek Long Feng DF 813 A.

Byl jsem rád, že mi chtěla udělat radost, ale potkat toho chlápka z Ebay tak bych mu ten strojek vrazil..... no přesně tam. I s tou Čínskou žiletkou co k tomu byla. Podle Ebaye se o podvod nejedná. Pán měl na stránce se strojkem napsaný pravý název strojku. Takže, prý věděla co kupuje. JJ takže u mě Ebay už neexistuje.

No jinak cena byla 3,40 Dolarů. I s poštovným.

Takto to dopadne, když narazíte na poctivého obchodníka :(



Ale udělal jsem pár foteček:

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/63326/strojek.rar_160.99MB.html
Strojek jsem rozleštil a natřel minerálním olejem. Takže asi tam bude i nějaký otisk prstu. Jinak u jedné fotečky je popsán rozměr skoro každé části strojku. Je to měřeno šuplerou.

Tak příjemné pokoukání.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Kili
Příspěvky: 25
Registrován: 28 čer 2014, 22:56
Bydliště: Praha

Re: Long Feng DF- 813 A holící strojek Made in China

Příspěvek od Kili »

Vyčítat eBayi to, že si někdo ani nepřečte název toho, co kupuje, zdá se mi poněkud scestné.
Winning is like shaving - you do it every day or you wind up looking like a bum. (Jack Kemp)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Long Feng DF- 813 A holící strojek Made in China

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě Kili,

takto jestli jsi to pochopil tak to jsem nechtěl. Myslel jsem, přístup při reklamaci. S tím, že prodejce Tě uvede v omyl. A Ebay se odkáže na to, že strojek byl popsán dobře. Tohle jsem myslel.
Vím, že to není chyba Ebay. Je to vyčůranost obchodníka co Tě uvede v omyl. Asi jsem to měl napsat lépe.
Když víš co kupuješ a znáš to jak to vypadá, tak se nenecháš ukecat na lež. Když víš prd jak to vypadá tak sedneš na krásný slova a sliby. Takže asi tak. Kupovat to já, tak si to ohlídám.

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Long Feng DF- 813 A holící strojek Made in China

Příspěvek od Vousáč »

Ber to tak že opravdový Merkur by stal spooooustu peněz,
ale tenhle strojek tě vyšel faaaaakt lacino ... :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Long Feng DF- 813 A holící strojek Made in China

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Vousáči,

jsem rád, že máš radost :)

Použiji písemnou paralelu.

"Jaký je rozdíl mezi Trabantem a Mercedesem ? žádný, oba jezdí a jsou z Německa"
a já dodávám. Ale z Trabanta budeš mít větší radost.

( Dneska si může koupit Mercedes každý. Za to sehnat pořádného Trabanta je umění).

A já dostal východní repliku Mercedesu....

Originál Merkur co jsem chtěl stojí 400-900 Kč. To není moc :?

Ale abych jen nekecal. Tak ten strojek zkusím a uvidím. Zkusím i tu žiletku co byla k tomu : viewtopic.php?f=67&t=1949
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Long Feng DF- 813 A holící strojek Made in China

Příspěvek od Vousáč »

Prohlížel jsem foto a na první pohled tenhle strojek nevypadá špatně.
Samozřejmě chce to potěžkat a prohlédnout osobně.

Při pohledu na jednotlivé fota mne napadá jediná otázka :
Jakým způsobem je středěna čepelka v hlavě bagru ?
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Long Feng DF- 813 A holící strojek Made in China

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Vousáči,
na internetu jsem dohledal váhu má údajně 65-70 g strojek a 100 g celé balení i s krabičkou. Ale přiznám se nevážil jsem.
Ručka je dutá, až úplně dolů. Takže tam nic moc rozložení váhy.
Závit je jiný než u Soluny a jiný než u Merkuru (posílal jsem fotku kamarádovi).
Čepelka je uchycená na hlavě pouze dvěma kolíky na vrchu hlavy. Na hřebenu jsou potom otvory kam to zapadne. Ale to jsi viděl. Jak se tam bude pohybovat čepelka to nevím, zítra se na to podívám a uvidíme. Vložím tam starší čepelku a doplním foto.
Dohledal jsem informace na francouzských stránkách a tam si ten strojek chválí. Píší, že není moc vyvážený, ale že holí dobře. Je pravda, že se tam píše, že někomu praskla ručka. Buď vada ručky nebo to někdo držel jak kladivo.
Nevím.

Uvidíme uděláme testík holení.

tak jsem našel shop mimo Evropu.

Kód: Vybrat vše

http://www.aliexpress.com/item/Hot-sale-men-s-shaving-razor-blade-AAA-best-quality-classical-with-retail-package-free-shipping/1930557607.html
3,99 Dolarů

EDIT: 15.08 2014 8:33
Vousáči, zde jsou fotky uchycení čepelky. Koukal jsem na to a trošku tam plave. Je tam při nasazení vůle cca 3-4 mm. Ale dá se čepelka docela rozumně srovnat. Neříkám, že se mi to podařilo hned na poprvé. Co je, ale děsivé tak přesahy čepelky po stranách. To jsem tedy neměřil. Takové přesahy nemám na žádném strojku.
Po 20-ti letech jsem se vrátil zpět k Soluně a ani ta nemá takové přesahy čepelek. Měl jsem i Astru.

No a foto jak tam sedí čepelka je zde. Je to focené dnes ráno, takže omluvte kvalitu.... Byl jsem u focení jen já. Slečna šikovnost tu ještě není.
Je tam vidět, že čepelka není úplně rovně posazená, ale jako první nástřel je to dobré. Člověk si s tím bude muset pohrát, aby to vyrovnal.

David

EDIT: 27.08 2014
PS: testík holení dnes proběhl. Tj. 27.08 2014.
Schválně jsem si nechal narůst vous. Dal jsem tomu 5 dní. Několikrát jsem již chtěl oholit vous. Bylo to až moc divné. Nechci být podobný Rumcajsovi.
Ale, abych tu nekončil u pohádky.
Takže....
Strojek Long Feng
čepelka (abych byl věrný Číně). Dorco ST-300 modrá. Originál.
mýdlo: Barbus v kelímku naštěstí Slovenský :)
štětka prasátko ze Spokaru.

Hned na úvod musím říci (řešil jsem to s Vousáčem), že jsem vystředil pořádně čepelku. V hlavě strojku je čepelka trošku volná. Je to díky úzkým záchytným bodům na hlavě strojku.
Čepelka byla nakonec usazena na 99% přesně.
Proběhlo 30 minutové napaření (koupel).
Mezi tím jsem si dal nahřát mýdlo i štětec. Holící strojek jsem také nahřál. A začal jsem. Samozřejmě vyšlehaná pěna a krásně nanesená na papulu.
Můj prvotní pocit je, že strojek má hodně moc lehkou ručku. První tahy mě přesvědčili, že i když je to kopie tak zdařilá. Úhel čepelky ve strojku je velice dobře nastaven. Nevím jestli náhoda nebo úmysl výrobce. Ale můžu říci, že čepelka krásně brala vše na první dobrou. Po dlouhé době jsem slyšel zpívat čepelku. Ano uznávám byla to trošku plechová hudba, ale byla tam.
Popravdě jsem necítil žádné vibrace čepelky nebo pohyb. Držela velice dobře. Ohledně ručky strojku tak na ručce je dobře uděláno to šrafování. Je trošičku vystouplé a díky tomu neklouže z ruky. Jsem překvapen, že tak dobře holí. Je mi jasné, že tu nesrovnávám strojek za dva nebo tři tisíce. Ale na to kolik stál funguje výborně. Přiznávám, že je to moje první holení.
Nakonec ani na něj nemělo dojít. Přítelkyně se mě ptala tak co strojek jak funguje. Byla celá radostná, když se ptala. Popravdě nemohl jsem říci, že jsem strojek namazal vazelínou a schoval hluboko, ale fakt hluboko do skříně, kde mám zásoby na holení. Strojek byl tak dobře schován, že jsem ho sám musel chvíli hledat. Ale vyplatilo se.
Vrátím se k oholení. Pětidenní vous byl tímto strojkem smeten tak jako by tam nic nebylo. Krásně hladké oholení. Musím se přiznat, že jsem se bál pokousání. To se však nekonalo. To Soluna mě po 20 letech přivítala třemi kousnutími.
Tento strojek Long Feng byl zařadil do sekce pro pokročilé gentlemany. A razance strojku je asi taková. Nebudu si půjčovat známé ta-ta-ta-ta-ta.... Ale strojek je důkladný jako Soluna i když ne tak razantní. Řekl bych, že Long Feng je o pár bodíků citlivější k majiteli než Soluna. Ano je důkladný holí dobře, když na strojek netlačíte tak Vás nepokouše. Rozhodně není pro začátečníky. Hodnotit strojek jako agresivní. Asi ano. Ale není tak kousavý jako Soluna. I když už se Solunou jsme kamarádi. Našli jsme společné zájmy.
Jen pro informaci. Nedalo mi to a zkusil jsem prohodit ručku z Long Feng do hlavy Soluna. (Někdo tu udělal Čolunu na fóru). Tak proto jsem zkusil ručku. Řekl bych, že ručka je použitelná i na jiné strojky. Zkusil jsem závit a jemně dotáhnout a jde to. I když jsem nedotahoval, až na krev.

Nevím jak dlouho vydrží strojek Long Feng, ale zatím co předvedl tak dobrý. Čekal jsem větší problémy. Ale můžu říci, že jako záložní strojek je to možný.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“