Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Vše o čepelkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Wiking »

Jedna se o znackovou nemeckou ziletku. Nejaky poskozeny povrch by tam nemel byt.. leda ze to bylo dlouho a nevhodne skladovano nekde ve vlhku atd..
Ziletka je pomerne draha (nekolikanasobne drazsi nez Derby) a vydrzi samozrejme o trochu dele nez Derby..

Odkud mas svoji ziletku? Z ktereho obchodu?
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
andrej71
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014, 14:15
Bydliště: Bratislava

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od andrej71 »

tu som ju kupil okrem ineho: http://shop.nassrasur.com/de/Rasierklin ... 10-Klingen neni to dobre vidiet ale na oboch co som pouzil je na rovnakom mieste to poskodenie. akym sposobom zmensujes prosimta tie fotky? ja ked to zmensim na povolene Kb tak je fotka uz jak zapalkova krabicka...
Strojček: Goodfella, štetka: Semogue 2015 Silvertip, žiletky: Astra platinum, mydlo: L'occitane, kamenec: Dúbrava, po holení: Manufaktura Beer cosmetics - balsam
H0nzik
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2014, 23:02

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od H0nzik »

Vzpominam si, ze jsem po techto ziletkach pred casem koukal, a na nekolika eshopech je inzerovali jako druhou jakost, prave kvuli nejakym kosmetickym vadam. Tak mozna je to stejna sarze, akorat se s tim v tomhle pripade nepochlubili. Ja jsem teda zatim nikdy nekoupil, protoze cena je celkem vysoka sama o sobe, a z tech mala eshopu kde je k dostani jsem se nic jineho objednavat nechystal, abych aspon trochu rozpustil cenu postovneho.

Jinak se musim jeste vratit k tem Polsilverum SI. Jedu ted druhy balicek, a zatimco vetsina ziletek je velice solidni, srovnatelna s jinymi dobrymi ziletkami a vyhazuji je tak po 3 dnech, coz je takovy muj standard, tak se mi zatim podarilo v kazdem balicku najit jednu nesmrtelnou ziletku, ktera skvele holi i po tydnu. Pozoruhodne. Musim jeste zkusit najit nejakou jinou sarzi, a pokud nekde budou takove vsechny, tak nakoupit dozivotni zasobu.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Super Max Blue Diamond Platinum

Příspěvek od Wiking »

Obrázek

Super Max Blue Diamond Platinum

Ziletka indicke vyroby, (nebo pakistanske?), nejsem si 100% jisty, ale jedno z toho je asi spravne :-)

Cena: asi 3,50kc / ks.
Zakoupeno v kamenne drogerii v Brne, ul. Koblizna. Balicek s 5 ks stal nejak kolem 19,-kc

Testovano v Mühle R 98.

Ziletka je balena po 5 ks v cerne plastove krabicce. Kazda zvlast je zabalena ve voskovem papirku se kterym je ziletka spojeny 5 obrovskymi kapkami lepidla. Na tom lepidle skutecne nesetrili, je ho tam az opravdu neuveritelne mnozstvi.

Muj nazor: I pres svuj nazev se nejedna o zadnou super ziletku. Jiz prvni oholeni nebylo nijak super. Ostrost ziletky je prumena, spise lehce podprumerna. Kupodivu jsem docilil jakztakz hladkeho oholeni.
Taktez dalsich 5 oholeni bylo jen prumernych. Ziletce proste chybi pocatecni ostrost, ale presto jsem nijak zvlast nepocitil nejaky velky rozdil mezi 2 a 5 oholenim. To znamena, ze i svoji neprilis solidni ostrost ziletka drzela celkem kvalitne.
Celkem jsem docilil 6 oholeni, ktera byla ale jen prumerna.
I pres 6 oholeni nemuzu tuhle ziletku doporucit. Kdo chce, muze vyzkouset, ale zadna slava to neni. I pres relativne kvalitni material; kdyz pocatecni ostrost neni optimalni, neda se to nicim vykompenzovat.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Keso »

Toto je zaujimave, lebo ja mam opacne skusenosti a aj balenie co mam vyzera inac. Nie je to plastova ale papierova krabicka. Ak nezabudnem tak vyfotim a prihodim
andrej71
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014, 14:15
Bydliště: Bratislava

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od andrej71 »

Co sa tyka ziletiek SOUPLEX tak som z nich sklamany. Pouzil som ich asi 5ks ale ocakaval som vyrazne lepsiu kvalitu. Dnes som sa opat holil s touto ziletkou, a vysledok je nedokonale oholenie, zacervenanie pokozky, doholovanie na viac krat. Neda mi ale pri pouziti tejto Solingen ziletky som si spomenul na dalsiu Solingenku TIMOR ktora stoji tiez za figu borovu. Slava Solingenu sa pomaly vytraca...
Strojček: Goodfella, štetka: Semogue 2015 Silvertip, žiletky: Astra platinum, mydlo: L'occitane, kamenec: Dúbrava, po holení: Manufaktura Beer cosmetics - balsam
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Keso »

vyzera to zaujimavo, Ja mam ziletku co sa vola velmi podobne ale nie je to asi ta ista ziletka
SuperMax Blue Diamond - vid foto
ziletka.jpg
Krabicka je papierova a balenie bolo po 10 ziletiek. Ziletky som dostal, takze nakupny kanal neviem ale je na nich jasne napisane ze su robene v indii. Je tam dokonca aj uvedena maximalna predajna cena :)
Taktiez ja sa na tuto ziletku nemozem vobec stazovat, velmi ostra ziletka a holim sa s nou velmi rad, mam ju kategorii gilette 7oclock (zlte) a pherma sharp. Urcite lepsie ako Derby
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Souplex

Příspěvek od Wiking »

Obrázek

Souplex

Ziletka nemecke vyroby, Made in Solingen

Cena: temer 7,-kc/ks (2,50€ za 10ks)

Testovano v Mühle R 98.

Ziletka je balena po 10ks. Bud v bile plastove krabicce /foto dodal kolega o stranku drive/, ale videl jsem i baleni po 10ks v papirove neoznacene (!) krabicce. Co me udivilo, tak tyhle papirove krabicky bez potisku se daji koupit v Nemecku primo u provozovatelu ruznych holicich for. Proto se jiste nemuze jednat o nejake plagiaty, takovou blamaz by si tihle lide nemohli dovolit :oops: . Cena techto ziletek v tech neoznacenych krabickach je o neco levnejsi nez v tech plastovych. Obvykle jsou oba 2 druhy baleni nabizena soubezne.
Kvalitativne by mezi temito 2 balenimi samozrejme nemel byt rozdil, ale chtelo by to otestovat zda tomu skutecne tak je!
Na zahranicnich forech se pise, ze pry tomu tak neni a ze kvality jsou rozdilne.

Zde popsana ziletka je z tech neoznacenych krabicek.

Muj nazor: Lehce nadprumena ziletka, ale preci jen zadny zazrak. Dosahnul jsem sice 8 solidnich oholeni, ale presto jsem mel celou tu dobu pocit, ze ziletka neni nabrousena uplne 100%, ale jen 90%. Kazdopadne znam i lepsi produkty ze Solingenu. Pri vyse uvedene cene vyzaduji jiz velmi vysokou jakost produktu, ta zde vsak neni dana.
Kdo chce, muze vyzkouset, oholit se tim da, ale za stejnou cenu existuje mnoho dalsich a podstatne lepsich ziletek!
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Zaza Supreme Stainless

Příspěvek od Wiking »

Obrázek

Zaza Supreme Stainless


Velky dik patri Kolegovi Kili, ktery mi daroval tuhle ziletku za ucelem otestovani.

Puvod ziletky: Pri patrani po skutecnem puvodu teto ziletky jsem ani po desetiminutach googlovani nedospel k zadnemu uspokojivemu zaveru. Jedine co mam je tohle: http://www.zazagroup.com.tr/aboutusing.htm

+ tohle: http://www.gmdu.net/corp-509782.html

Pokud dobre rozumim (anglicky neumim, kdo muze, at me opravi, dekuji!), tak se jedna o tureckou firmu, ktera si nechava vyrabet v Bulharsku svoje ziletky a dela v licenci i ziletky Lord, ty jsou puvodem z Egypta.
Hmm.. tomu rikam "Multikulti"
Cena: ??

Testovano v Mühle R 98.

Ziletka je balena ve voskovanem papirku, fixovana jednou lepivou teckou uprostred.
Vzhledem ke zazloutnuti teto tecky by clovek mohl dojit k nazoru, ze se jedna o nejakou starou, dlouha leta skladovanou ziletku. Ziletka ale neni nejaka stara.

Muj nazor: Zajimava ziletka. Prvni oholeni bylo fenomenalni, ziletka byla ostra jako maloktere jine, opravdu na urovni Feather a jim podobnych. Druhe oholeni bylo uz citelne horsi, treti jeste vic horsi, a ctvrte zavanelo masochismem.

Celkem jsem tedy zvladnul 4 oholeni, ale jen 2, kdyz primhourim oko tak 3 byly solidni.

Nevim proc to tak je, snad nekvalitni material, ale pocatecni ostrost je opravdu vynikajici. Skoda, ze se tak silene rychle ztupi.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Kili
Příspěvky: 25
Registrován: 28 čer 2014, 22:56
Bydliště: Praha

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Kili »

Cena byla 0.80 € za 5 kusu, kupovano v cervenci u Vietnamce na namesti Königsteinu... ;)
Winning is like shaving - you do it every day or you wind up looking like a bum. (Jack Kemp)
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“