Dřevo na ručku štětky

... štětky, misky a jiné propriety...
matej
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2013, 12:22

Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od matej »

Ahoj, chci si nechat vyrobit dvě ručky na štětku, uzle už mám, výrobce defakto taky ale dřevo ne. kde se dá sehnat kus dřeva ze švestky v pěkné kresbě nebo ořechu na ručku velikosti průměr cca do 38mm, délka 45? Pro ty dva kusy tedy dvojnásobek délky plus přídavky, takže tak 100 a víc. Nemáte někdo doma, nebo nevíte kde ho sehnat?
Když se všechno podaří, tak bych se pochlubil a mohl to třeba i zopakovat na přání. Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od Drvoštěp »

Ahoj, zkus to na www.drevorezba.cz.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
matej
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2013, 12:22

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od matej »

Tak jediný co mě tam zaujalo je cocobolo, to mají i v rozměru co bych potřeboval. Střenky břitvy mám taky z něj, ale nevím jestli na nějakou štětku není zas až moc luxusní :)
Kvůli financím to budu muset zařídit možná až v červnu. Díky
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od Drvoštěp »

To áno, dřevo cocobolo na ručku štětky je docela luxus, jak pro koho.
Já osobně ji mám z bukového dřeva, kterého mi dost zbylo po rekonstrukci patrových schodů v baráku.
Jen jsem ji ještě povrchově upravil. Holím s ní už tři čtvrtě roku. Nerozpadá to a nestálo to ani kačku.
Mercedes nebo škodovka, obě se dají taky pěkně naleštit.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
matej
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2013, 12:22

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od matej »

Nevíte někdo kde bych si ty držátka mohl nechat vyrobit? Někoho se soustruhem kdo na něm dělá dřevo? Našel jsem akorát pár firem ale nikde nebyl nikdo s normálním soustruhem aby jeden kousek držadla vyrobili pod 500kč nebo s CNC soustruhem kde by jim stačil jenom 3d model.Marně už hledám asi přes půl roku, sice ne intenzivně ale i tak, štětky mám ale madla ne, chtěl bych to popotáhnout dál.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od Drvoštěp »

Mno, kusová výroba na zakázku je strašně drahá a ne vždy se to vyplatí. :roll:
Zkus v Obi nebo Bauhausu, prodávají tam dřevěné držáky a tyčky na schodové zábradlí a doma pak to upravíš. :lol:
Ať se ti dílo zadaří!
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
matej
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2013, 12:22

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od matej »

A právě proto se tu teď neptám na firmu :D
Vyřezávat nožem z kusu dřeva to nechci, mám fajn tvar co bych chtěl a to už bych do toho pár korun strčil aby to nějak vypadalo. Ale ne tisíce co po mě chtějí firmy. Vždyť to jde vyrobit krásně na klasickém soustruhu.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od Zipíno »

Na klasickém soustruhu to určitě vyrobit lze, ale strávíš pak hodinu jenom jeho čištěním od zbytků dřeva! Některé druhy dřev totiž pouštějí silice, které barví nebo dokonce jsou i chemicky agresivní!
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od relka »

A zkusit oslovit někoho, kdo se soustružením má zkušenosti třeba na "cestadřeva" ? Nebo podobných forech. Jasně, se dřevem mám zkušenosti minimální. Ale vytočit ručku bude snad podobné, jako jedna šachová figura. I tam je potřeba ohlídat rozměry. Tvůj problém mi připomíná mou potřebu odstranit méně nežli 1cm krychlový kaleného materiálu, kde mi nástrojárna nabídla že za necelých 3000,-Kč...tak jsem taky poděkoval.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od Wiking »

Ja tady mam jednoho znameho, ktery je profi soustruznik se drevem.
Jenze problem je v tom, ze s 1 ks se delat nebude. A kdyz, tak za sileny peniz..
Zeptej se dalsich osob, zdy by meli zajem.
Pak muzes udelat zakazku, na alespon 5 az 10ks.
Pak bude cena vcetne materialu! (Svestkove drevo) precizniho opracovani a nalakovani prijatelna..
Samozrejme ze to tak bude kdekoliv, nejen tady u toho jednoho soustruznika.. (myslim si.. ;) )

Maly tip jen tak mimochodem k tomu lakovani:
Tu svoji balea ve dreve mam uz dele nez rok. Nalakovano to bylo takovym matnym lakem na parkety. Primo znacku a firmu z hlavy nevim, ale kdyby nekdo chtel, zjistim to. Je vysoce zatezovy, matny, coz sice neni tak hezke jako leskly, ale zato je temer neklouzavy, coz pro me osobne byla vlastnost PREDNEJSI nez vysoky lesk. Ale u jinych kolegu s jinyma estetickyma predstavama to samozrejem muze byt jinak.
Za me muzu tenhle lak co nejlepe doporucit!
.. A fakt je ten, ze matny stetky se nikde nedaji koupit, vse co jsem videl an netu byl vysoky lesk.. takze matna steka = raritka :lol:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“