CALANI - mydla na holeni

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od Wiking »

Tulach Ard
Nejnovejsim holicim mydlem od Calani je tohle mydlo s lanolinem a ovcim mlekem.
Je to skutecne legracni, kdyz si clovek pri cteni chemickeho slozeni mydla precte "Lactis ovis" (latinsky: ovci mleko)
Fakt je, ze existuji holici mydla i s napr. oslim mlekem, ale obvykle jsou jakekoliv mydla s mlekem pomerne vzacne.

Slovo "Tulach ard" pochazi z galstiny a znamena "Vysoky kopec".
Vune tohoto mydla je kombinaci vresu a drevin, z podtony kadidla a mosusu se sotva znatelnymi stopami santaloveho dreva a horkeho pomerance. Dle vyrobce se jedna o velmi uslechtilou a elegantni "very british" vuni.
To muzu potvrdit, vune tohoto mydla mi velmi pripomina serii produktu Trafalgar od Truefitt&Hill, tyhle ty Trafalgar jsou ale o neco vic citrusovejsi, ale jinak velmi podobne.
Vune je celkove tak stredne silna, a dle meho nazoru zdarila.
Holici vlastnosti jsou ve vsech smerech excelentni, to uz je brano u mydel Calani za samozrejmost :P
Muzu opravdu co nejlepe doporucit.

Chemicke slozeni zde: http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... ch_Ard.pro
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Tak jsem to nevydržel a po měsíci co nám přišla poštou mýdla Calani, jsem jedno rozbalil
a dal se do holení.

CLASSIC HAVANA je nádherná vůně jakoby přímo z holičství někde na kraji Havany :P
Ale tak jako na Kubě mají problémy, tak nastaly i mně a to hned při výrobě pěny.
Po přečtení předchozích článku jsem zjistil, že mám stejné problémy. Pěna se začala vytvářet zprvu dobře, ale po chvíli
po našlehání začala řídnout a během holení jsem jí musel 2x opětovně našlehávat, aby vyšlo na celé oholení.
Také na obličeji po prvním nanesení a ponechání působení změkčení vousů, jsem cca po 2 minutách musel dodat pěnu na obličej.

Možná jsem dal více vody a méně mýdla, nevím, ale zítra vyzkouším jiný postup.
Klouzavost ale celkem ušla, změkčení vousů dobré.

Co se týče otázky, jakou vodu po holení zvolit, aby se nepřebíjela s vůní jednotlivých druhu Calani mýdel,
u Classic Havana je dobré použít COLOR GEL, který má podobnou vůni konce 50-tých let.
Classic Havana jsem potom cítil ještě tak dvě, tři hodiny.

Kdo další vyzkoušel Calani ze společného nákupu a může se pochlubit ostatním ?


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zkušební den 2:

Provedl jsem další dva testy namíchání pěny z jinak suprovního mýdla Calani Classic Havana.
Bohužel namíchání v misce bylo za použití menšího množství vody o něco lepší, ale pořád nedostatečné ke spokojenému holení.
Druhý test jsem provedl prostým zatočením mokré štětky na mýdle a přímým nanesením a vytvořením pěny rovnou na obličeji. Světe div se, pěna o 100% lepší, konzistence krémová a klouzavost 1B. :P
Mýdlo které zůstalo na štětce stačilo na druhé nanesení a vyrobení pěny na obličeji, ale na třetí holení proti "srsti", jsem
musel znovu zatočit štětkou na mýdle, vytvořit tak novou bohatou pěnu a doholit se.
Takže jsem našel jednoduchý způsob holení s Calani a u něj zůstanu. ;)
V noci slyším i vousy růst
honda
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2012, 11:35

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od honda »

Zkus použít méně teplou vodu-u mně to funguje takhle-horká štětka+horký hrnek=skoro žádná pěna
vlažná štětka,vlažný hrnek+trochu vlažné vody=pěna na 3oholení
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od Wiking »

@Honda:

Presne tak!!!!!

Uz jsem to psal nekolikrat jinde, ale snad se nikdo neurazi kdyz to zopakuji.. (Opakovani je matka moudrosti :ugeek: )
Calani jako prirodni kosmetika nesnasi prilis varici vodu, pena ja pak sama velka bublina a pada.
Pri pouziti prumerne teple vody (nebudu uvadet °C, to si kazdy musi vyzkouset sam) je stabilita peny excelentni.
Dulezite je take: nepridat veskerou vodu najednou, nybrz ve 2-3-4 malych davkach, to dela taky obrovsky !! rozdil ve kvalite a stabilite peny.. (Ted je pochopitelne myslena "Metoda vyslehani peny v misce")
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Zítra vyzkouším, na té vlažné vodě něco bude :shock:
V noci slyším i vousy růst
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od adrspach »

A taktez na tvrdosti vody. Mel jsem krasna vonava mydla a holt skoncili jako darky na vodu stastnejsim kamaradum. :cry:
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Přátelé, musím konstatovat, že ani po třech dalších pokusech o rozdělání pěny různými postupy, se mi
Calani Classic Havana nepodařilo našlehat tak, abych měl za a) dost pěny na celé oholení, za b) aby nepadala.

Použil jsem vlažnou vodu jak v misce tak i na štětce, použil jsem i studenou vodu, výsledek je ten, že se klouzavost změnila na 1A, pěna získala větší konzistenci a nabyla něco do objemu, ale to je tak všechno.
I když nerad, půjčil jsem mýdlo kamarádovi a ten dopadl stejně jako já.
Takže se opět vracím k technice, po zakroužení štětky na mýdle, ho napěnit na obličeji a tak mít docela dobrý výsledek pěny.

Co se týče vlastností, klouzavost dobrá, změkčení vousů velice dobré, za použití čepelky Astra Platinum obličej oholený jedna báseň bez jakéhokoli podráždění a obličej voňavý a vláčný. :P

Jenom se ještě naučit vyrobit pěnu :?
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od Wiking »

Jak pise Kolega Adrspach, ta tvrdost vody je take dulezity faktor, o tom neni pochyb.

Kolego Vousaci, zkousel jsi delat tu penu z prevarene (a odstate vody)? Proste aby uz nebyla varici, jen mirne tepla.

Dale se zeptam: Pridaval jsi to mnozstvi vody, ktere je potrebne na vyslehani kopce peny po malych davkach, na 2-3-4x? Nebo vse zaraz?

Napisu tedy jeste 1x muj asi nejlepsi system na slehani peny z mydel Calani:

Predpokladam ze mydlo Calani mas v nejake misce nebo kulate krabicce.
Zalej ho teplou vodou, tak klidne 1 cm nad to mydlo, nech 2-3 minuty "nabobtnat" Tedy zmeknout. Dle teploty vody a tvrdosti mydla treba i 5 az 10 minut. Prebytecnou vodu odlej. Nemusis odlevat uplne dokonale, trochu vody by melo na/pri tom mydle zustat. Dulezite je aby zmekla za horni vrstva mydla, tak asi 1mm, neboj, pokud tu vodu tam nenechas pres celou noc nebo nekolik moc hodin, nezmekne Ti cele mydlo, neboj.
Pote na tom mydle zatoc stetkou, tak 5x az 10x, trosku tlac, aby se to zmekle mydlo nabralo do tech vlasu te stetky.
To je dulezite, naberes-li malo mydla do tech vlasu te stetky, nebude z ceho vyslehat penu, bude ji moc malo..
Pote prejdi s tou stetkou do (nejlepe predehrate) misky, kapni tam trosicku (!!) teple vody, a zatoc (slehej) penu. Tak 30 vterin. Potom zase pridej trosicku vody, slehej dale.. Tento proces opakuj, pocitove tak slehej 90 vterin a kazdych 30 vterin tam pridej malinke mnozstvi vody. Dele nez minutu a pul neni treba slehat. To mnozstvi vody v kazde davce musi byt fakt male, tak 1 cajova lzicka, ne vic!! To je VELMI dulezite!


Uplne nejdulezitejsi ze vseho je to pridavani te vody v nekolika davkach, tak alespon ty 3-4 davky. Kdyz se veskera voda da najednou, nelze z toho proste nejakou solidni penu vyslehat!!

Jakou stetku pouzivas? Tento postup mi funguje i se obycejnou a levnou stetkou Balea jezevec, neni zapotrebi mit nejakou superdrahou luxusni..

Je to ten stejny princip jako kdyz nase babicky meli metlicku, a slehaly majonezu, ten olej do ni tam kapaly temer po kapkach, popr tenoulinkym praminkem to tam prilevali a za neustaleho slehani vypracovaly majonezu hustou ze by se dala krajet. Dnes uz se to dela jinak, tycovym mixerem za 10 vterin :cry: , ja vim.. nikdo uz nesleha majonezu 10 minut.

Vyroba peny z mydla je zalozena na stejnem principu, zaslehat bublinky vzduchu do mydla, ktere musi byt exremne male a jemne, aby pena drzela. Pena s velkyma bublinkama ihned pada.

Premyslim ze natocim video na tohle tema a dam to na youtube :mrgreen:
Trochu jsem tam hledal, a nejaky solidni v cestine nebo v nemcine jsem tam proste NENASEL!
Tak to by tak neslo...... Je zapotrebi to zmenit..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od adrspach »

Pokud jsem doma tak mam s Calani smulu pena nebude, ale ppokud jsem byl v Sheffieldu anebo ve Walesu tak pena byla paradni. Takze rukama to asi nebylo.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: CALANI - mydla na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Misku jsem použil předehřátou, mírně vlažnou i úplně studenou.
Štětka Raine borste, Balea jezevec, noname vepřík.
Vody nabráno jenom na vlhkost štětky, mokrá štětka.
Mýdlo zakápnuté vlažnou vodou, studenou vodou, položena mokrá štětka - vždy cca 3 min. potřebné k napaření obličeje.
Přidávání vody do pěny vždy po kapkách, to už mám odzkoušené i u jiných mýdel choulostivých na vodu.
Voda převařená a zakápnuto po cca 5 min, převařená voda smíchaná se studenou, pak jenom studená voda.
Podle mne jsem toho na štětku nabral dost, ale možná že to nestačilo.

Popisuji najednou tři dny šlehání, tak abych to nemusel rozepisovat jednotlivě :P
Vyzkouším ještě ten doporučený postup se zalitím celého mýdla, zní to zajímavě...
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“