Dřevo na ručku štětky

... štětky, misky a jiné propriety...
jimirek
Donátor
Příspěvky: 105
Registrován: 21 črc 2013, 21:14
Bydliště: Ostrava

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od jimirek »

Ručky dělal zde zabanovaný Ivánek, když tak požádej admina přes SZ o kontakt, mám od něj štětku a dost dobrý. 8-)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od david_ul »

Ale no tak Gentlemani,

vy se tu všichni bavíte jaké kdo máte krásné ručky na štětec..... a Já se ptám a kde máte fotky.
Necháte člověka přečíst celé vlákno namlsáte ho a pak nic.
To je jako poslouchat hambatej film přes rádio a vypnout mu závěrečný konec :)

Já jsem také uvažoval o výrobě ručky, ale šel jsem dál. Ručku zatím nemám. Ale zadal jsem do jednoho družstva tělesně a duševně postižených zakázku na výrobu držáku na holící strojky. No a teď čekám, až vyrobí.
Je pravdou, že mě napadla i možnost co tu říkal Drvoštěp, že stačí zajít do Baumaxu a jim podobným a nechat si uříznout kus dřeva a vyrobit. Nebo koupit kus zábradlí :) a vyrobil. (Je mi jasný, že myslel koncovku a kulatinu). Ale už vidím jak jdu do Baumaxu a chci kus zábradlí. Paní se ptá a na co to pane chcete jenom kus. A já bych jí řekl. Paní mám kolegu co dělá ze zábradlí ručku na holící štětku. A už vidím jak mi paní klepe na čelo a volá bílé nebo žluté taxi s modrým majáčkem :)

Ale né je to dobrý nápad vyzkouším.
Naposledy jsem jel s majáčkem jako malý a hodný chlapec. To jsem měl spalničky. A jel jsem v krásné moto strojovně Škoda 1203. Ještě měla kulatá světla ve předu a světelný červený kříž. Žádné novoty.
Domů jsem šel potom po svých z nemocnice.

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od Wiking »

david_ul píše:..... a Já se ptám a kde máte fotky.
Ahoj Davide.
Moje je zde:
viewtopic.php?f=17&t=147&start=140#p17612
Jinak kdyz si prohlednes tech 22 stran v tom vlakne, najdes tam alespon 5 ruznych fotek co si zde kolegove vyrobili.. mozna i vice nez 5, nepocitam jsem to, jen odhaduji..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Wikingu,

jj o těch fotkách vím. Je to inspirace co si vyrobit. Teď jen najít někoho kdo to umí a má doma šikovné ruce a soustruh. Důležité je asi taky, aby měl všech 16 prstů a 4 palce.
David a jeho žiletky
jakubvos
Příspěvky: 12
Registrován: 10 čer 2013, 19:45
Bydliště: Okrouhlá okres Česká Lípa

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od jakubvos »

Zdravím kolegové,
s Matějem jsem již probíral tvar ručky, jaký si bude přát. A teď když čtu dále tak vidím, že stále více lidí shání někoho šikovného se soustruhem. Tak bych rád nabídl služby a rád vyrobím ručku na štětku dle vašeho návrhu. Jen se musím omluvit, ale doma nějak není nyní moc dřeva a ani času není příliš.

Pokud máte někdo zájem napište SZ.
Jakub
matej
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2013, 12:22

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od matej »

Tak jsem sice našel i živnostníka s CNCčkem a dobrou cenou, která se s počtem kusů ještě snižuje ale myslím že se do toho tvaru Jakub trefí taky a může si s tím pohrát celkově líp, než stroj. S tvarem se pochlubím asi až to bude dokončené a se štětinami.
matej
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2013, 12:22

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od matej »

Jakub už zkoušel svojí techniku výroby podle šablony a nemůžu se s tím nepochlubit. Výsledek vypadá dost pěkně, i když to není finální výrobek. Přikládám pár obrázků, vlevo náhled z cadu, vpravo fotky co jsem dostal. Můj cad nemá v knihovně hezkou texturu dřeva, tak jsem zvolil zlato :D
Myslím že ručky na svoje štětky budu mít tak za měsíc, čekáme hlavně na dřevo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
matej
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2013, 12:22

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od matej »

Ahojky, neměl by tu kdokoli nějaký použitelný kousek tmavšího dřeva, co by bylo na štětku vhodné? Obchod mi už odmítl dvě dřeva s tím že je nesežene (tak proč je mají v nabídce?..), přijde mi lepší si někde nějakou větev uříznout nebo se na to vykašlat. Ale když by se někomu doma válel kousek pokud možno tvrdšího dřeva zbarveného třeba do tmavě hněda nebo červena (nejlpépe švestka, ale není podmínkou) a chtěl by se ho zbavit, ozvěte se. Potřebuju asi 40x40x100mm špalík. toť vše. Díky :)
jakubvos
Příspěvky: 12
Registrován: 10 čer 2013, 19:45
Bydliště: Okrouhlá okres Česká Lípa

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od jakubvos »

zdravím,
níže přikládám foto vyrobené ručky dle výkresů, jedná se o dřevo palisandr santos, které je broušeno a následně přeleštěno filcem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Dřevo na ručku štětky

Příspěvek od PetrS »

Krásná, pečlivá a perfektní práce - GRATUJI.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“