Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

Modrý kelímek od Barbusu používám jako domeček pro mýdlo Calani :mrgreen:

Barbus clasik moje pokožka nesnese, po oholení byla vždycky vysušená a svírala jako
po užití kamence.

Ale na Barbus Sport ( zelený s chlorofylem ), na ten nedám dopustit.
Jako by to ani nebyl výrobek od stejného výrobce, klouže dobře, nevysušuje pokožku
a když pominu tu chemickou citrónovou vůni, nemám co bych mu mohl za ty peníze
(s trochou patriotizmu) vytknout.

Za modrý Barbus jsem už před rokem zvolil náhradu, a to " Turecký Barbus ", který
má přezdívku Arko :P
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od vlkec »

Za sebe musím říct ,že pokud ho přestanou vyrábět tak se mě to nedotkne. Bylo to moje první mýdlo ale teď už jsem jinde.Používám calani ale pokud mám dodržet cenovou hladinu barbusu tak bych jako náhradu volil arko, figaro nebo proraso.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Freedom »

Jak tu někdo psal, přešel jsem již také na Arko :)

.... takže klidně může Barbus skončit. A žiletky Astra vlastně taky - i jejich náhradu mám z Turecka.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Wiking »

I me by Barbus vubec nechybel.
Ta kyselina borita v nem mi silene drazdi pokozku, ten pocit stahovani a paleni nemusim mit, a s prijemnym oholenim se to proste neslucuje... :(
Nebylo by na skodu, kdyby se nad tim vyrobce zamyslel a pokusil se udelat novou recepturu, ktera by sla trosku "s dobou".
Nevidim duvod, proc by lide v roce 2014 meli pouzivat kosmetiku zakonzervovanou kyselinou boritou, kdyz:
a.) bylo prokazano ze to je zdravi skodlive a hodne lidi to dermatologicky nesnasi
b.) 95% jinych vyrobcu to zvladne i bez kyseliny borite
c.) existuji mnohem modernejsi, setrnejsi konzervanty, nez tato chemicka hruza z 19. stoleti

I kdyz ja osobne mam rad to "stare osvedcene" a k modernim vynalezum jsem spise velmi skepticky, tak napr. u chemie to je kupodivu zcela naopak :!:

Vubec se divim, proc nektere kosmeticke produkty nemaji varovani ministerstva zdravotnictvi, jako napr. cigarety.
Fakt by me zajimalo, kdyby na 50% krabicky byla fotka a na ni rakovina kuze, jestli by to stale nekteri kupovali.
Cigarety s fotkou karcinomu plic se napr. kupuji denodenne :lol:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od relka »

Je krásný, jak to máme každý jinak. Asi bych taky přežil. Ale jsem zajetý na Barbus. Jasně, souběžně jedu mýdlo Cella. Mám to takový odezdikezdi. :D
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Oliver
Příspěvky: 9
Registrován: 14 led 2014, 17:44

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Oliver »

S Barbusom som sa začal holiť v 1968-om
holím sa s ním teraz
a s najväčšou pravdepodobnosťou budem aj v budúcnosti.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás Gentlemani,

tak na to tak koukám, a asi všichni máme ten stejný směr postupu.
Já osobně mám doma teď již poslední krabičku Barbusu a další kupovat nebudu. Mám Figaro. Potom ještě krémy na holení v tubě.
Ale jdu směrem jako Vousáč. Zkouším Arco.
Jak tu někdo psal tak by mu nevadilo ani zánik Astra čepelek. Tak to mě by vadil. Ale ano mám také jiné a existuje náhrada.
Jak tu psal Wiking tak ano souhlasím. Mohl by změnit složení. Líbilo by se mi jak tu psal Vousáč, i změna toho holícího krému na mýdlo do krabičky s těmi novými "chutěmi".
Je pravdou, že né všichni snesou složení mýdla na svou tvár u Barbusu.
Ale věřím, že výrobce něco vymyslí. Já osobně nejsem zastáncem krému na holení v tubě. Mám s tím špatné zkušenosti. Ne, kvůli kvalitě krému. Ale vadí mi, že se to špatně mačká a u hliíkových tub to praská v ohybu. Dnes jsou již plastová, ale tam je stejný problém. Nevíš kolik tam toho je a špatně se to vymačkává. Ano uznávám je to jen můj názor. Prostě v misce vidíš přesně kolik tam toho je. A názor do pranice. Cestuje se lépe s miskou mýdla než z tubou. Už jen fakt, že ve tmě nepoznáš jestli je to pasta na zuby nebo tuba s krémem na holení :) Ano ta poslední věta je extrém. Jsem prostě zvyklí na misku.
Ale jak psal Vousáč, tak na ty tuby od Barbusu se chystám testnout.
David

PS: koukám, že dnes mám v oblibě používat samé ALE.... asi nějaká jednodenní mozková odchylka.
David a jeho žiletky
jarok
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2014, 12:29

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od jarok »

Stretnutie troch generácií:
20140903f_010.jpg
20140903f_011.jpg
20140903f_012.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od relka »

jarok píše:Stretnutie troch generácií:
Ještě ti schází bakelitová s "S" v kroužku a tuším že s hraněním po obvodu Ta podle mne nejstarší
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
jarok
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2014, 12:29

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od jarok »

Nechýba, až tak starý nie som - to totiž nie je zbierka, ale veci z mladosti - škola, vojna, prvá robota... Teda až na modrý, ten je návrat do mladosti. :D
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“