Soluna - český holící strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od relka »

Tak že gratulace převeliká...a když doplníš štětku s vodou po holení, máš luxusní cestovní sadu. ;) Navíc s rodokmenem
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Kipe.
Moc pekna funkcni starozitnost..

Vse krome tech ziletek bych doporucoval vyzkouset. Ty ziletky asi uz nebudou moc ostre, ale pokud si "statecny", muzes otestovat i tyhle :)

Ta Soluna je s tim otevrenym hrebenem, vsichni vime ze je to spise na delsi vousy. Napadlo me, co si mysli ostatni, je to vhodne i na holeni kratsich (1-2 dny) starych vousu?
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Wikingu,

hřeben na holícím strojku je dobrý na udržení strniště. Zkoušel jsem jednu dobu na sobě. Ale do hladka to nedáš. Takže budeš takový "neoholený rebel".

David

PS: škoda je, že výrobci nedávají (všichni) dvě spodní hlavy ke strojku. Stačilo by, kdyby přidali vždy druhou možnost do krabičky. Ano vím.... přidá to na ceně a ne každý by to využil. Tak pak možnost ji dokoupit zvlášť. A to většinou nejde. Ani jako náhradní díl. Pouze celou hlavu. Teď jsem přesně tohle řešil pro kolegu u značky Merkur. Ani jako náhradní díl to nešlo koupit. Volal jsem psal jsem a nic.
Ale to jsem odběhl od tématu.

Vrátím se tedy k Soluně. Výborný strojek, ale s hřebenem pouze na "rebela".
David a jeho žiletky
panF
Příspěvky: 20
Registrován: 07 led 2013, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od panF »

Na vojně jsem Solunu s hřebenem používal někdy i dvakrát denně. Na doholení stačilo trochu povolit žiletku a prošel jsem papírovým testem oholení od mazáků.
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vlkec »

Ahoj všem přidávám fotky mé nové soluny ve sbírce. osobně toto provedení vidím poprvé není asi moc bežné. Zeptám se znalejších nemáte někdo alespoň fotku krabičky na tento strojek kdy se asi zhruba vyráběl?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě Vlkeci,

pěkný kousek se Ti podařilo sehnat. Hodně mi to připomíná Astru 901. Myslíš, že by to Soluna udělala jako konkurenční model? Ale to by se tedy jednalo o nějaký rok 2000-2005 . Pak byl konec s firmou Soluna 2005.
Tak jsem tu něco našel.
Ale není to Soluna, ale HVI.

dovolil jsem si použít odkaz i obrázek z webu:
http://www.mrk.cz


http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=624313 ... ction=pics

Pokud to není úplně ono tak prosím hlavně mě netlučte po hlavě....Ta se časem ještě hodí :)

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Zipíno »

vlkec píše:Zeptám se znalejších nemáte někdo alespoň fotku krabičky na tento strojek kdy se asi zhruba vyráběl?
Krabičku i strojek mám, jen ji musím najít. Osleplo mi tam zrcátko, jinak by měla být dobrá. Fotky pošlu mejlem, neumím je zmenšit na velikost vhodnou pro vložení na fórum.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
breen
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2014, 17:04

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od breen »

Ahoj,nevite,kde bych sehnal starou solunu? Nemuzu ji nikde sehnat :-(
Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2014, 13:54

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od harmonica »

breen píše:Ahoj,nevite,kde bych sehnal starou solunu? Nemuzu ji nikde sehnat :-(
Aukro. Cas od casu se tam nejaka objevi. Doporucil bych sledovat tuto kategorii: http://aukro.cz/ostatni-holeni-13349
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Drvoštěp »

Cestovní Soluna.
DSCN6411.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“