stojí za záchranu?

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
Rety
Příspěvky: 3
Registrován: 29 zář 2014, 11:46

stojí za záchranu?

Příspěvek od Rety »

Zdravím ve spolek
Dostal se mi do ruky tento starší kousek včetně nějakého příslušenství. Rok +- 1920.
Osobně si myslím že z toho udělat funkční kousek už nepůjde a pokud jo, tak za neúměrně vysoké náklady
Díky za zhodnocení a rady
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: stojí za záchranu?

Příspěvek od ater »

Já bych jí nezprovozňoval, je docela vybroušená, nestálo by mi to za tu práci. Zajímavý je ten kámen, vyfotíš ho samotný, nejdřív suchý a pak namočený (s né moc vodou aby se nelesknul), voní nějak? (Mokrý ho nevystavuj zimě / mrazu. Pokud je to břidlice tak jim to docela vadí.)
Rety
Příspěvky: 3
Registrován: 29 zář 2014, 11:46

Re: stojí za záchranu?

Příspěvek od Rety »

suchý
Obrázek
mokrý
Obrázek
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: stojí za záchranu?

Příspěvek od ater »

Podle fotek to vypadá, že je to Schwedenstein, což je tvrdá a jemná břidlice, jsou i hodně křehké a né úplně běžné tak pozor na něj. Dřív se používali po durýňácích, hrubost je asi tak 12k až 15k.
Jelikož je hodně tenký tak by ho to chtělo nejdřív na něco nalepit (třeba dvousložkovým epoxidem) a pak s ním něco dělat (srovnat, používat).
oviola
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2015, 09:48

Re: stojí za záchranu?

Příspěvek od oviola »

co se týče té břitvy možná by stačilo ji zaleštit a vyčistit. Pak by mohla být ještě k světu....
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: stojí za záchranu?

Příspěvek od ater »

Ano, břitva by šla zbavit koroze, třeba Puma pastou by to nestálo ani až takové úsilí, ale je hodně vybroušená, část u patky by buď byla na vždy tupá nebo by se musela odbrousit a díky tomu, jak je břitva úzká by to pro začátky nebylo nic moc (špatný odhad úhlu atd.).
oviola
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2015, 09:48

Re: stojí za záchranu?

Příspěvek od oviola »

tak to jo to by se už nedala použít... tak jenom jako kousek do sbírky. 8-)
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“