Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2014, 13:54

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od harmonica »

Potvrzuji Frodyho zkusenost s Kauflandem. Dnes jsem v nem byl. Vzdycky v nem meli klasicky Barbus v kulatem kelimu, dnes jen Barbus Sport v tube.
oviola
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2015, 09:48

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od oviola »

nejvíc se mi líbil tehdy, když byl v tom uzavíratelném bakelitovém kelímku... Tátovi jsem to furt otevírala a pak jsem mu napěnila tvář.
svickop
Příspěvky: 64
Registrován: 29 pro 2014, 01:15

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od svickop »

Ahoj lidi,

nemáte někdo tušení, jaké mýdlo na holení jsme dostávali na vojně? Myslím si, že to byl také druh Barbusu s velice výraznou a charakteristickou "vůní", nicméně mi vyhovoval ze všeho nejvíc. Ale k věci, nemá někdo z Vás známého nějakého intendanťáka, který by byl ochoten pumpnout naší slavnou armádu o úloženky?
Frank
Příspěvky: 20
Registrován: 11 zář 2014, 09:32

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Frank »

Byl jsem na vojně asi později než ty, ale my už sme fasovali Diplomata, takže barbus už nikde mít nebudou.
svickop
Příspěvky: 64
Registrován: 29 pro 2014, 01:15

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od svickop »

VÚ 1031 Litoměřice 1999-2000. Že by útvar od útvaru dávali něco jiného? Je to možné.... :roll:
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Wiking »

@Svickop: Na tuhle kontrolni otazku znam zcela precizni odpoved.
V roce 1988 jsem v Janovicich nad Uhlavou vyfasoval Barbus, ten v tom hnedym bakelitovym kalisku. Jiny tehdy pochopitelne nebyl. Smrdel jak rasuv pytel.
Pri prvnim opustaku jsem si doma koupil takovy jiny, v bledemodrym kalisku s bilym vrskem. Jmeno uz si nepamatuju. Vonelo ale 100x lepe nez barbus, proti nemu to bylo uplny "Koko-sanel" :lol:
Jiny mydlo v kelimku se za komancu v CSSR v tech letech asi nevyrabelo, pokud si dobre pamatuju.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Frank
Příspěvky: 20
Registrován: 11 zář 2014, 09:32

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Frank »

Bohuzel na Barbus v bakelitovem kelimku uz si spolecny nakup neudelame :D
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Pedrosjan »

Wiking píše:@Svickop: Na tuhle kontrolni otazku znam zcela precizni odpoved.
V roce 1988 jsem v Janovicich nad Uhlavou vyfasoval Barbus, ten v tom hnedym bakelitovym kalisku. Jiny tehdy pochopitelne nebyl. Smrdel jak rasuv pytel.
Pri prvnim opustaku jsem si doma koupil takovy jiny, v bledemodrym kalisku s bilym vrskem. Jmeno uz si nepamatuju. Vonelo ale 100x lepe nez barbus, proti nemu to bylo uplny "Koko-sanel" :lol:
Jiny mydlo v kelimku se za komancu v CSSR v tech letech asi nevyrabelo, pokud si dobre pamatuju.
To mýdlo v bleděmodrém kalíšku s bílým víčkem se jmenovalo tuším Lavandon a vonělo docela příjemně-opravdu ta levandule tam cítit asi byla.. 8-) ,jinak ten Barbus to byla na vojně klasika,myslím že byl jeden na rok... :lol: ,jinak k tomu se fasovalo klas.mýdlo Jaro.Vzpomínám také na Trimin na ponožky a v té tubě.Ale to už by jsme byli moc mimo téma.... :lol:
MERKUR Solingen - 37 001
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od david_ul »

Krásné odpoledne dámy a pánové,

vím, že je tu vlákno o mýdle Barbus, ale nedá mi to, abych zde nepřidal foto "Barbus krém po holení".
Je to výrobek ještě z firmy Kozmetika Bratislava. Takže kus historie.

Rovnou se zeptám, kdo s tím měl nějaké zkušenosti. Třeba jak to fungovalo a jak to původně vonělo :)

Přiznám barvu. Podařilo se mi zakoupit v Ústí nad Labem od překupníka tento fešný kousek Barbusu.

Rozměry:
délka: 11,5 cm
průměr 2,5 cm

David

PS: abych ještě doplnil informaci, tak tuba je plná a zatím je obsah měkký. Jednou jej vyzkouším a dodám informace.

PS: PS: :) tak jsem nevyzkoušel.... radši, ale přidávám odkaz na větší fotky: http://1drv.ms/1C307eQ
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) david_ul dne 12 čer 2015, 17:14, celkem upraveno 2 x.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Wiking »

Pekny muzejni kousek, Davide. Tohle jsem jeste nikdy nevidel..

Mas v umyslu jej alespon 1x vyzkouset?

EDIT: Diky za upozorneni, az ted vidim ze se jedna o krem PO :!: holeni, a ne na holeni.
Naposledy upravil(a) Wiking dne 17 úno 2015, 15:50, celkem upraveno 1 x.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“