Japonská Syntetika Bester

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
Odpovědět
Béowulf
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2015, 11:35

Japonská Syntetika Bester

Příspěvek od Béowulf »

Již asi tři roky používám docela s uspokojením brusné kameny téhle značky. Můj report o nich je z pohledu brusiče hoblíkových želízek a dlát, nikoli břitev. Jistá souvstažnost tu ale je, jde přeci " jenom" o broušení. Jinak druhy broušených ocelí - A2, PM-V11, bílá papírová, modrá papírová, Cr-Mo. Nejlépe berou své domovské, tedy bílou a modrou papírovou a chrommolybden. O trochu déle vychází ocele zbývající a kupodivu japonský nerez / nevím přesně / je na nich velmi odolný. V globále jde o velmi rychlé a příjemné broušení, což vzhledem k tomu, že když něco vyrábím, tak brousím i dvakrát denně, přesně splňuje očekávání. Zrnitosti používám 1000/4000/8000 za mokra přes vodu, velmi lehce dokončuji na suchém a čistém 8000.
Zrnitost 1000 se při kontaktu s kovem zdá tvrdá / asi jako Shapnon na skle 500/, ale ubývá nejrychleji, oproti zbývajícím kamenům 4000 a 8000 jsem již vlastně v polovině. Nejvíc bere vodu, nejvíc schne.
Zrnitost 4000 je nejblátivější z tohohle ranku, dobře vyhlazuje stopy po tisícovce, minimálně bere vodu a je hodně nestálá, co se udržení roviny týká.
Zrnitost 8000 je celkem tvrdá, stálá v rovině, bere méně vody, ale schne rychle. Perfektně dokončí takřka cokoli.
Pokud se bude tenhle skromný výčet někomu hodit, budu jen rád. Jde přeci o sdílení zkušeností, reklamních blbostí se při výběru načtem až moc...
Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“