Edwin Jagger DE89

...lidově bagry a kotvy.
borza
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2015, 15:04
Bydliště: Hradec Králové

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od borza »

Dobry den vsem pritomnym,

dnes jsem obdrzel tento bagr resp. EJ De89. Musim rict, ze jsem mel obavy po prispevcich kolegu, kteri z obchodu upravse.cz si nejen tento model poridili. Preci jen vrzani zavitu, vyklani hlavy... takova investice me nelakala. Tudiz na doporuceni a zkusenosti z brnenskeho setkani, ktereho jsem se mohl zucastnit, jsem si pres kolegu a vazeneho clena fora Wikinga (vecna slava jeho znalostem a opravdu skvelemu pristupu ve vecech obchodnich) objednal tento strojek z nemeckeho obchodu. K nemu baleni ziletek Derby 100ks (cena tak presahla castku kdy se neplati postovne).

Po dukladnem prozkoumani jak z me strany, tak i ze strany Wikinga je tento krasavec bez jedine chyby, vady ci jinych ruznych nesvaru. Kvalita je proste a jednodusse v I. jakkosti 100%. (snad nebude vadit, ze jsem pouzil hodnoceni jineho kolegy a rozhodne nechci mluvit za nej)

Timto jsem chtel jen pridat zkusenost, ktera ukazuje na to, ze to same neni to same. Nechci nijak hanit obchod upravse.cz, jen popisuji vlastni zkusenost k tematu.

Fotky noveho krasavce snad dodam, sam fotoaparat nevlastnim.

Preji vse dobre, Petr.
Není zbytku bez přebytku...
mamut
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2015, 20:33
Bydliště: Havířov

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od mamut »

Taky mam tenhle strojek z nemeckeho amazonu.Zavit neni presny a hlava se kyve pri sroubovani stejne jako ve videu ktere natocil nekdo z fora a poslal na upravse.cz
Nejak to neresim protoze kdyz se utahne tak drzi a jestli se to casem ponici tak to uz je osud.Nez to posilat do nemecka nebo anglie na reklamaci tak sem se s tim radeji smiril :) Takze to tak vypada ze je to kus od kusu jina kvalita,jinak zpracovani a povrchova uprava je na jednicku.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od Freedom »

Video bylo mé, ale jednalo se o Muhle R89 ne o Edwin Jagger (i když hlava je mimochodem stejná). Nemám moc strojků pro srovnání, mě se ta vůle prostě zdála moc velká - no ale nechali jsme to být.

U Edwin Jagger měl naopak někdo závit, který se mu snad zadrhával, nebo neměl žádný nebo špatný náběh - přesně nevím, stačí prohledat forum.
mamut
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2015, 20:33
Bydliště: Havířov

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od mamut »

Jojo vim dal jsem to jenom jako prirovnani,protoze se mi to kyve uplne stejne.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od Slovak Boy »

Ja som to bol, čo som mal problém so závitom. Mal som ten istý stojček, čo je krásne vyfotený na začiatku tohto vlákna od JohnMetsn. Kúpil som ho z Upravse. Reklamoval som ho a druhý čo mi poslal bol za pár dní rovnako zlý. Teraz to už neriešim a objednal som si radšej Edwin strojčeky cez Wikinga. Nie všetko je z Upravse zlé. Napríklad s Muehle som problém nemal. A to som tam kúpil asi 4 strojčeky už. A rovnako aj tie drahé Edwiny, s tými starodávnymi rukoväťami vo farbe dreva, alebo slonoviny, tie majú závit excelentný. Ako som počul, pravdepodobne existuje aj druhá kvalita a tí výrobcovia majú s tou povrchovou úpravou na závitoch nejaký zásadný problém. Neviem čo to bude. Myslím, že je najlepšie to inheď vrátiť hoci aj dvakrát. V upravse s tým nerobia problém.
borza
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2015, 15:04
Bydliště: Hradec Králové

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od borza »

Jen doplnuji, ze bagr EJ zakoupeny pres Wikinga je po par pouzitich stale stejne perfektni jako pri dodani. Dnes rano jsem testoval mydlo Knize s timto bagrem a musim rict, ze co se tyce bagru, lepe jsem oholen nikdy nebyl. Bez problemu holi do hladka, skvele se drzi a neuveritelne rychle jsem si na nej zvykl. Takze u me I. jakkost opravdu zarucena.

Preji vse dobre,
Petr
Není zbytku bez přebytku...
Aadrei
Příspěvky: 16
Registrován: 26 bře 2015, 11:24

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od Aadrei »

Nazdar,

Od priatelky som dostal EJ DE86, co je pokial dobre viem ten isty vyrobok len s ciernou ruckou. Ked som si precital odpovede tak som sa trochu bal ale po niekolkych pouzitiach sa mi nezda ze by som so strojcekom mal nejake problemy. Srobovanie hlavy je bezproblemove, nekyve sa. A pevne verim ze nezacne hrdzaviet ani nic podobne. Holenie je superprijemne takze dufam ze strojcek naozaj vydrzi :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
borza
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2015, 15:04
Bydliště: Hradec Králové

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od borza »

Bud zdrav kolego,

ano, je to on, nasich tvari sampion :lol: mam ho taktez a funguje stale stejne dobre jak pri prvnim pouziti. Avsak dusledkem spatne vody u nas ve meste ho musim vzdy dukladne vycistit (zejmena zavit) jinak se na nem tvori usazeniny a strojek pri sroubovani vrze...

Ale stezovat si na nej nemohu, je to krasavec :)
Není zbytku bez přebytku...
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od Slovak Boy »

Aj ja si ho chválim, najprv som sa bál, že tá hladká úprava rukoväte bude kĺzať, ale ak ruky nie sú mastné ani od mydla, tak nekĺže. A čo sa vodného kameňa týka, tomu sa dá zabrániť tak, že po každom holení strojček rozoberieme a utrieme ho do sucha. Aj závit. Poslednú dobu to tak robím a žiletku ukladám na osobitné miesto. Ale dá sa to aj nechať tak a neskôr keď je kameň už viditeľný, tak ho vyčistiť tekutým Cifom, alebo inými prípravkami. Mimochodom tak to robia aj upratovačky na hoteloch, že vodovodné batérie utrú uterákom, ktorý má isť do prania. Preto sú v dobrých hoteloch vždy tak krásne vyleštené vodovodné batérie aj sprchy. Sú len utreté vaším uterákom :)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89

Příspěvek od Slovak Boy »

Práve v tomto vlákne bolo najviac kritiky na kvalitu závitov, tak k tejto téme pokračujem tu. Už som spomínal vo vlákne týkajúcom sa Merkurov, že Merkur urobil opatrenie voči sťažnostiam a minulý rok mnou kúpené dve 37C a jedna 39C sú bez chyby a krásne. Som príjemne prekvapený, že aj Edwin Jagger a Muehle vypočuli náreky zákazníkov a urobili opatrenie, čo sa týka kvality povrchovej úpravy závitu.

Kúpil som cez vždy ochotného Wikinga v Nemecku 5 strojčekov: 4 Edwiny a 1 Muehle R107 a ešte jeden Muehle R89 mám aktuálne z upravse. (Nie sú všetky pre mňa, tak sa nepohoršujte na tom množstve.) Všimol som si na ich závitoch akési jemné zožltnutie, ktoré zasahuje aj na hlavu, ale nijako nezasahuje na druhú viditeľnú stranu hlavy. Podľa mňa je to nejaká dodatočná úprava tepelná, alebo chemická, alebo galvanická, ktorá je ohraničená len na ten závit a jeho ukotvenie v hlave a robí ten závit odolnejším. A skutočne je odolný.

Preto sa domnievam, že obe firmy EJ aj Muehle urobili nejaké opatrenie, alebo obe firmy majú jedného dodávateľa na tie hlavy, a ten urobil na ich popud toto opatrenie. Má niekto tiež mierne zožltnué závity na nových strojčekoch? A je so závitmi spokojný podobne ako ja?
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“