Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od mons »

Chápu, také se na něj budu jenom dívat. :lol:
nithro

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od nithro »

@Wiking - přesně tak, je to na způsob Prorasa, chtěl jsem něco, co nebude tak zatížené chemii :roll: a paní Zuzana byla tak hodná, že uvařila speciální várku dekoračního předmětu a i sem si mohl vybrat barvu :D
Ovšem s Prorasem to nesnese srovnání, tenhle předmět je zcela jiná liga!
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od Wiking »

Gentlemani,

musel jsem to zde trochu vice promazat, diskuze se vyvinula nespravnym smerem.

Tohle vlakno ma slouzit pouze k popisu mydel pani Zuzany, jak je testujete a jak jste ci nejste s nimi spokojeni.

Drzme se toho, prosim!!!

Dekuji za pochopeni.

Wiking
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od vsezved »

Mám několik vzorků mýdel od paní Zuzanky a pro začátek jsem vyzkoušel Santal Aloe vera. Mýdlo jsem ubytoval v teglíku z Ikea a vyjímá se tam dobře, nechtělo se mi strouhat a tak jsem ho tam násilně natlačil, doprostřed skleněného víka se přesně hodí nálepka s popisem, která zdobila obal.
Holil jsem se prozatím pouze jednou, protože mám podrážděnou pokožku od smrkání, s tím souvisí i fakt, že nemohu posoudit vůni.
Rozdělání zakápnutím vodou cca 45°C v teglíku, nechat napučet 10 minut a vyšlehání v misce. Mýdlu trochu déle trvalo, než se povedlo vyšlehat parádně hustou pěnu s mikrobublinkami. Pro porovnání s mýdlem Calani se mi takováto pěna povedla jen z Iberische Sonne (dalších 5 druhů si s mojí železitou vodou z 30m nerozumí) . Oholení břitvou GD se povedlo na výtečnou. Klouzavost super, při přidržení kůže pod prsty neprokluzuje. Změkčení vousu dobré. pěna nepadá, nebylo potřeba pěnu oživovat na tváři. Pocit po oholení mírně stahující pokožka, při omývání tváře prsty po pokožce pěkně klouzají. Pokožka nevysušená, mírné stahování pokožky. Žádná negativní reakce po oholení, pocit po oholení na výbornou.

Za mne bych řekl, že holíci vlastnosti super, s břitvou si rozumí, první zkušenost lepší než s mýdly Calani, která si nerozumí s mojí vodou a je potřeba používat vodu balenou.

Před chvílí při druhmé oholení jsem chtěl využít teplé pěny a tak jsem ji po prvním namydlení postavil do teplé vody do umyvadla. Stejně jako u mýdla Calani se v pěne vytvořily velé bubliny, úplně vymizela mikropěna. Máte také někdo podobnou zkušenost s přírodními mýdly a teplou pěnou? Pěna po přešlehání byla zase jako původní.
Naposledy upravil(a) vsezved dne 21 bře 2015, 14:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od Wiking »

vsezved píše:.. nechtělo se mi strouhat a tak jsem ho tam násilně natlačil...
Spravny poznatek.

Tvrdost mydel z Hrochote je velmi zajimava, nejsou polotvrda jako napr italska Cella, ale ani uplne tvrda jako vetsina znamych mydel. Jsou takova "trictvrtetvrda" :lol:
Omlouvam se za ten nespisovny vyraz, ale lepe to nenazvu. Moje definice trictvrtetvrdosti je: ke strouhani prece jeste dosti mazlava, takze ne optimalni, ale pri zatlaceni 2 palci a trochy lidske sile velmi dobre formovatelna do potrebne misky/dozicky.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od duun »

Dobrý deň,

mám k dispozícii niekoľko kúskov neparfémovaného, extra jemného mydla na holenie s kozím mliekom, práškom z lopúchového koreňa a koreňa kostihoja (kostival). Mydlo okrem toho obsahuje lanolín a malé množstvo cédrovej silice. Kozie mlieko, kostihoj a lopúch sú hojivé zložky s priaznivými účinkami na citlivú pleť. Základný recept je totožný s mydlom s hodvábom - penivosť, zmäkčujúce vlastnosti a kĺzavosť sú preto rovnaké.

Obrázek

Ak niekto má záujem toto mydlo vyskúšať, napíšte mi, prosím, do mailu - mydlo(at)mydlozhrochote.sk, odpoviem na prípadné otázky ;)

Zuzana
Naposledy upravil(a) duun dne 26 kvě 2015, 07:35, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od duun »

Dobrý deň,

dozrelo niekoľko mydiel na holenie s hodvábom a medom. Sklené misky ovinuté ľanovým povrázkom s cca 110-120 g mydla a niekoľko "pukov" 65-70 gramových a 33-35 gramových.

http://www.mydlozhrochote.sk/pani.html

Zuzana
Naposledy upravil(a) duun dne 22 dub 2015, 09:04, celkem upraveno 1 x.
Oliver
Příspěvky: 9
Registrován: 14 led 2014, 17:44

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od Oliver »

Priatelia,
po obednávke som obdržal 90g mydlo s hodvábom a medom a jojobovým olejom v sklenej miske.
Ako som zvyknutý u podobných mydiel, z misky malou lyžičkou oddelím dve hoblinky mydla a prstom rozotriem po dne misky -tá skoro až mazľavá konzistencia mi najlepšie vyhovuje.
Trochou teplej vody pokvapkám mydlo a pár minút počkám kým nabobtná.
Postupným pridávaním malých množstiev (priam po kvapkách) teplej vody vyšľahám penu v miske.
Holím sa britvou každé tri dni, zmäkčenie strniska je výborné.
Kĺzavosť britvy je optimálna, no a čo veľmi oceňujem je, že pri vyťahovaní kože táto pod prstami nepodklzuje, akoby trochu lepila -holím sa v troch smeroch.
Pena nepadá počas holenia, aj v miske zostáva bezo zmien.
Vôňa je mierna, nevýrazná -čo mi vyhovuje a je pre mňa príjemná.
Po holení tvár opláchnem najprv teplou vodou, potom studenou a vodu nechám na tvári uschnúť.
Nepoužívam žiadne vody po holení, nanajvýš liadok bloc d'alun.
Mydlozhrochote vrele odporúčam a po jeho spotrebovaní si určite objednám ďaľšie!
Ďakujem týmto Zuzane...
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od duun »

Dobrý deň,

dozreli mydlá na holenie s novou vôňou - je to zmes pačuli, jedľovej a vetiverovej silice. Niektorí z Vás mali možnosť túto vôňu spoznať prostredníctvom vzorky mydla na ruky, ktorú som im pribalila do balíčka. Vôňa je trochu zemitá od pačuli, drevito-ihličinová. Mužom, ktorých poznám, sa páči ;)

Obrázek

http://www.mydlozhrochote.sk/pani.html#paculi

Mydlo obsahuje aminokyseliny z mlieka (chránia pleť pred vysušením), hydratačne pôsobiaci med a laktát sodný, jojobový olej na zvláčnenie, prírodný íl, koncentrát Aloe vera, oxid zinočnatý a prírodné farbivo. Je rovnakej konzistencie ako mydlo s hodvábom a medom a má rovnaký sklz aj penu. Silice, v ňom obsiahnuté, majú priaznivý vplyv na citlivú pleť a pôsobia antisepticky, podobne ako ZnO.
Mám 65-70-gramové a 33-35-gramové puky..

Zuzana
Naposledy upravil(a) duun dne 24 dub 2015, 10:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Prírodné mydlo na holenie zo Slovenska

Příspěvek od Slovak Boy »

Môžem potvrdiť, že to pačuli a vetriever je najlepšia vôňa. Chlapská, korenistá. Santal je drahá silica, škoda, že len tak slabšie vonia, a vynikajúca vôňa je aj hodváb a aj eucalyptus.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“