Top břitvy současnosti

Všeobecné dotazy na břitvy
Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02
Bydliště: Netolice

Top břitvy současnosti

Příspěvek od Libor »

Ahoj kolegové,
zajímal by mě Váš názor, Kteří výrobci současných břitev jsou na prvním místě ohledně kvality. Jasně, je celá řada kvalitních výrobců, ale jak jsem si už přečetl, není to co to bývalo. Zajímá mě ale ta "top bedna", pokud bych odmyslel nějaké malosériové ručně vyráběné, u kterých jde cena do desetitisíců. Jistě i takoví jsou, stejně jak je tomu u nožů, především v Japonsku. Z toho, co je mi známo, tak já nosím v hlavě jako nejkvalitnější břitvy Thiers Issard a pak z výroby pana Austa.
Díky za názory, rady a postřehy
Libor
Začneš-li se holit břitvou, jako bys překročil Rubikon. Není cesty zpět...
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Top břitvy současnosti

Příspěvek od ater »

Za japonské nihon kamisori je to Iwasaki. I když jde o ruční výrobu tak to je malosériové jako třeba Aust.

Z evropských by se dal přidat Revisor Solingen (viděl jsem jen 2 a žádnou se neholil).
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Top břitvy současnosti

Příspěvek od mons »

Thiers Issard a Wacker, překvápko pro mne byly japonské břivy evropského stylu, např. Towa, Diamond Hayaschi, Kikuboschi.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Top břitvy současnosti

Příspěvek od Wiking »

Libore, tohle je velmi dobre tema a zajiste bude velmi diskutovano.
Myslim si ale ze by jsi mel precizneji definovat slovo "kvalitni" ze to je siroky pojem. :roll:

Je-li je tim mysleno (predevsim) "tovarni brouseni" ktere je primo z vyroby na takove ostrosti, ze neni zapotrebi Britvu davat pred prvnim pouzitim nabrousit, pak napisu nasledujici:

V tom me pan Aust trochu zklamal, tam byla jedna polovina Britvy ostrejsi nez druha polovina, a proto po par dnech pouzivani sla Britva k PetroviS na kameny. Jinak bylo zpracovani ale na dobre urovni. Alespon u me Britvy, vim ze u nekterych jinych kolegu to nebylo tak dobre.
Thiers Issard ma tovarni brouseni lepsi, a co jsem objednaval, tak NEBYLO zapotrebi je pred pouzivanim davat brousit, a to se jednalo o tu nejlevnejsi serii za +- 110€. Jinak TI ma i mnohem drazsi serie za vice nez 2nasobne ceny..
V tomhle ma TI pred Austem neoddiskutovatelny naskok..

Wacker je pry zase dobra kvalita, ale jejich pristup k zakaznikovi je tam katastrofalni, nereaguji na telefonaty a neodepisuji na meily.. pripadal jsem si tam jako opruzak a socka ktera se doprosuje a skemra... a stejne ani po mesici se mi neozvali, takze jsem jejich Britvy zavrhnul..
Oni nesnasi svoje Britvy prodavat jednotlivcum, radeji je prodaji po desitkach / stovkach prodejcum a se zakaznikem se vubec nevybavuji..
Na svych www ale nic takoveho nepisi, myslim ze kdyby si tam napsali neco ve stylu "zadny prodej maloodberatelum" a uvedli odkaz na ty svoje prodejce, bylo by to skutecne gentlemanske a velkoryse gesto.
To ale nepisou.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02
Bydliště: Netolice

Re: Top břitvy současnosti

Příspěvek od Libor »

Ahoj,
dokonalost tkví v detailech, jak vše pasuje k sobě, povrchová úprava a leštění, rovné ostří, zdobení a tak. Měl jsem na mysli v prvé řadě kvalitu materiálů, jejich základní zpracování s ohledem na způsob kování, kalení, "hrubé broušení" až po sesazení dohromady. Co se týče továrního broušení, to má sice taky vypovídající hodnotu, ale je to vlastnost, která se dá celkem dobře napravit. "Stačí" umět brousit břitvy :-D
Ale tak celkově, kupte si auto, které vás doveze, ale necítíte se tam extra pohodlně, musíte častěji do servisu. Nebo si našetřete na fáro, kde vše ladí sedí a kde na něj, krom pravidelné údržby, nemusíte léta sáhnout.
Takže asi tak, snad jsem dobře vyjádřil svoje myšlenky.
Libor
Začneš-li se holit břitvou, jako bys překročil Rubikon. Není cesty zpět...
svickop
Příspěvky: 64
Registrován: 29 pro 2014, 01:15

Re: Top břitvy současnosti

Příspěvek od svickop »

mons píše:Thiers Issard a Wacker, překvápko pro mne byly japonské břivy evropského stylu, např. Towa, Diamond Hayaschi, Kikuboschi.
Ahoj lidi,

nemáte někdo náhodou odkazy na ty japonce? Hledal jsem na netu, ale nějak se mi nezadařilo :roll:
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Top břitvy současnosti

Příspěvek od ater »

Japonské značky Towa, Diamond Hayaschi, Kikuboschi atp. jsou minulost, aktuálně už se nevyrábí. Nevím o současném japonském výrobci, který by dělal břitvy evropského stylu.
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Top břitvy současnosti

Příspěvek od mons »

No jo, je to minulost, ale dají se občas sehnat v NOS stavu.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Top břitvy současnosti

Příspěvek od Drvoštěp »

Co je to prosím NOS stav? Tkalcovský stav znám ale NOS stav ne. :?:

To Zagarne: Aha, děkuji. Jsem o něco moudřejší.
Naposledy upravil(a) Drvoštěp dne 26 bře 2015, 21:18, celkem upraveno 1 x.
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Top břitvy současnosti

Příspěvek od Zagarne »

myslim, ze je to New Old Stock - stare netknute skladove zasoby

EDIT Wiking: Brnensky take: "Stara funglovka" :P
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“