Mühle R89

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
jarek89
Příspěvky: 4
Registrován: 21 kvě 2014, 18:56

Re: Mühle R89

Příspěvek od jarek89 »

Ahoj koupil jsem si po přečtení kladných recenzí Mühle R41 Grande + hlavu R89 a chci se zeptat zda nevíte kde by se dala koupit ručka pro hlavu R89 ať to nemusím přešrubovávat. Může být i od jiného výrobce, které jsou kompatibilní s R89. Díky
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Mühle R89

Příspěvek od Uton »

Promiň, ale mě to pobavilo. :lol: Nevím, ale myslím, že samostatnou ručku bude velký problém sehnat. Výrobce většinou předpokládá, že zákazník již vlastní některý jejich výrobek a proto někteří nabízejí ke koupi ekonomičtější variantu a to jen samostatnou hlavu. Nevím, ale určitě nebudeš měnit hlavu v průběhu holení a provádět holení zároveň oběma strojky. ;) Jinak hlavy jdou většinou opravdu prohazovat i mezi strojky různých značek a výrobců. Já sám mám několik strojků a dřív jsem si ručky a hlavy různých výrobců sem-tam prohazoval. Dnes beru stojky podle momentální délky vousů, podle toho jak často se zrovna holím a někdy jen podle nálady. Úplně nejčastěji se holím jedním strojkem po dobu než měním žiletku. Novou pak vkládám do jiného strojku. Většinou tak točím 4 oblíbené strojky. Já osobně se nedokážu rozhodnout jen pro jeden jediný. No je to těžké, když každý má jiné kouzlo a i jiné vlastnosti vhodné třeba pro delší vous a td. Nevím, ale výměna hlavy je záležitost několika vteřin a je to rychlejší než výměna žiletky. Já tedy se šroubováním problém nemám a ani si nedokážu představit třeba hlavu Mühle s ručkou od Soluny. :roll: Přeji mnoho štěstí a určitě dej vědět jak jsi to rozřešil.
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Mühle R89

Příspěvek od Freedom »

Ale jo dá se sehnat vše. Třeba zde za cenu od £30 do £42 (což je cena běžných celých strojků), ale jsou z nerezu, nevím jak by to vypadalo s hlavou Muhle. Já bych do toho tedy nešel za tuto cenu. ;)
jarek89
Příspěvky: 4
Registrován: 21 kvě 2014, 18:56

Re: Mühle R89

Příspěvek od jarek89 »

Uton: ahoj nevím co tě na tom pobavilo, samozdřejmě doma bagr Muhle mám. Přece jen je pohodlnější mít dva strojky než během holení s mokrýma rukama přešroubovávat hlavici, protože R89 používám jen na holení či doholení určitých míst.

Freedom: aha to se opravdu nevyplatí.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Mühle R89

Příspěvek od Freedom »

No a nebo si ji můžeš nechat udělat, pokud znáš někoho kdo má soustruh. :) To potom může být cena mnohem a mnohem přívětivější.
Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02
Bydliště: Netolice

Re: Mühle R89

Příspěvek od Libor »

Nebo mě napadá varianta tu hlavu střelit tady na fóru a pokud bude zájem, tak pak si koupit celý strojek.
Začneš-li se holit břitvou, jako bys překročil Rubikon. Není cesty zpět...
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Mühle R89

Příspěvek od Uton »

jarek89 : Zdravím Tě, kolego. No právě mě pobavilo to, že si někdo koupí 1/2 strojku a pak mu to nevyhovuje. Tedy 1 a 1/2 strojku a je to málo. Pořád nechápu dilema v tom předělávání hlav uprostřed holení. :roll: To celé mě prostě pobavilo, lidi si stále vytvářejí problémy i tam kde nejsou. :lol: Neber to osobně, nic proti. Přeji pěkný den ;) .........
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Mühle R89

Příspěvek od Slovak Boy »

Odporúčam kúpiť rúčku iKon, tá sa dá kúpiť a vytriete tým posmievačom zrak. Hoci aj ja som sa posmial na celkom milom a nevinnom probleme :)
czuty
Příspěvky: 50
Registrován: 05 kvě 2014, 11:53
Bydliště: Třeboň

Re: Mühle R89

Příspěvek od czuty »

Wiking píše:@Danny45:
Nezlob se, ale Tvoje tvrzeni mi pripadne znacne subjektivni.
Mas od nich vice bagru nebo jen ten jeden? Pokud jen ten jeden, tak to ber tak ze jsi proste mel stesti ;)
Krome toho ten Rosegold byl puvodne jako limitovana edice, a cenove nekde jinde nez ty standartni, jichz byly vyrobeny statisice..
Jsou zde Kolegove, kteri jich u upravse koupili povicero a ti s Tebou rozhodne nebudou souhlasit.. akorat ze zde uz nejsou az tak aktivni, takze se nehlasi ke slovu.

Ahoj,

mám R89 z upravse.cz a u mě vše bez problému. Při běžném utáhnutí s citem vše pevně drží, nikde žádná vůle. Povrchová úprava bezvadná...

Honza
Něco si přej, padá pěna.
czuty
Příspěvky: 50
Registrován: 05 kvě 2014, 11:53
Bydliště: Třeboň

Re: Mühle R89

Příspěvek od czuty »

Ahoj,

po dlouhé době jsem se oholil s Mūhle R89, protože k vánocům jsem si u manželky objednal Fatip Grande a používal jsem ho v kuse až doteď. Docela mě to nadchlo, nemůžu to oholení popsat jinak, než že to bylo takové veselé a hravé. Zkusím si víc pohrát s nedodělky při holení, to byl důvod pro přechod k agresivnějšímu strojku.

Jinak až teď jsem pochopil Wikingovo horování pro Derby. Ve spojení s R89 podávají opravdu výborný výkon (s ohledem na cenu). Ve Fatipu to není ono, chybí mi tam pocit ostrosti, i když počet oholení je podobný.

Honza
Něco si přej, padá pěna.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“