Soluna - český holící strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Radgost »

Chlapi, to patří do SZ.
Promažu to tady od OT.
borza
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2015, 15:04
Bydliště: Hradec Králové

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od borza »

Zdravim panove,

rad bych se s vami podelil o prijemny zazitek 8-)

Vzhledem k praci a castym vyletum jsem zacal shanet maly kufrik, cestovni sadu na holeni (preci jen vozit holeni zabalene v rucniku a igelitove tasce neni nic moc praktickeho ani vhodneho :? ). Asi po ctrnacti dnech patrani se objevil nenapadny inzerat, ktery mi vyhovoval. Male cestovni pouzdro s obalem na stetku, mydlo, ziletky, poutko na strojek a ukryte zrcatko. V baleni byl i pouzity holici strojek a stetka. Nevahal jsem a cely balicek si jel vyzvednout. Pri predani jsem celou sadu prohledl, ujistil se, ze jeste nejaky rok vydrzi a zakoupil. Kvuli nedostatku casu jsem baleni nijak vice nezkoumal. Az dodnes :)

Vsechny casti jsem si rozlozil, rozbalil a zacal dukladne prohlizet. Tuby na stetku jsou lehce poskrabane avsak funkcni. Stetka bilych stetin s napisem Reine Borsten a logem kocky s kralovskou korunou a ocasem k cumaku taky pouzita, ale funkcni. V neposledni rade holici strojek Soluna, MADE IN CZECHOSLOVAKIA s hrebenovou hlavou. Ze spodu vrchni casti hlavy je vyrazena cislice 6. Zavit plne funkcni, krasne jde dotahnout a drzi. Cele baleni je v hnedem kozenem pouzdru (nevim zda-li je to prava kuze), uvnitr natisknut kod K1142.

Sada se velmi podoba te Drvostepove cestovni sade viewtopic.php?f=69&t=1549&start=80 . Fotky poridim a vlozim mozna nekdy v budoucnu.

Timto vam vsem chci podekovat panove nebot nebyt vas a vasich prispevku, vubec bych netusil co mam doma za "vzorek" :) . A to jsem chtel jen pouzdro misto igelitky :lol:

Dekuji za pozornost a preji vse dobre,
s pozdravem

Petr
Není zbytku bez přebytku...
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 100
Registrován: 21 led 2015, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vladacr »

Kolegové, právě jsem v jednom místním obchůdku objevil tři staré Soluny, jsou ve velmi zachovalém stavu a když jim poskytnete trochu té péče, budou vás ještě dlouho zbavovat vousu s dukladnosti sobě vlastní.
https://docs.google.com/file/d/0BwR-dOP ... cslist_api
Pokud by měl někdo z gentlemanů zájem mohu je pro vás koupit a poslat. Když tak SZ. Cena vám kapsy neutrhne, byla na nich jednotná cenovka, celých 40 CZK. Jediní, kdo z toho asi nebudou šťastní jsou Doki a SlovakBoy, avšak i jejich objednávka dnes dorazila. Ovšem na poště jsou jen do půl druhé...
Scipio
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2015, 22:26

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Scipio »

Zdravím přátelé,

mám to štěstí, že jsem si domů pořídil rovněž Solunu. Jsem klasik a chtěl jsem vyzkoušet za malý peníz nějaký bagr, než půjdu do dražšího. Do dražšího již nepůjdu. Můj starý, deset let používaný Mach (bez Šebestové) teď leží v popelnici a nikdy jinak. Celkem mám tři Soluny a doma asi deset balíčků Aster Platinum, protože člověk nikdy neví, kdy budeme odříznuti od zdroje :-) K tomu si jen dovolím poznamenat, že je škoda, že v ČR skončila výroba obou těchto skvostů.

Ale teď k dotazu. Koupil jsem si cestovní pouzdro (s další Solunou :) ) a zajímalo by mne, k čemu jsou ty krabičky v něm obsažené. Pokud na mýdlo, dá se to tam nějak dostat? Hrozně rád bych tu sadu používal, ale s originálním příslušenstvím. Někde jsem slyšel, že ty krabičky byly jen na žiletky, kamenec a na štětku, krém nebo mýdlo se nosilo zvlášť. Můžete mi poradit?

Děkuji

Scipio
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Radgost »

Jedna krabička byla na malou štětku, druhá, předpokládám na mýdlo.
uhnanek
Příspěvky: 10
Registrován: 02 čer 2017, 10:43
Bydliště: Březník

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od uhnanek »

Dobrý den,
měl bych dotaz, možná už jste to zde probírali ale nikde jsem na to zatím nenarazil. Víte někdo jaký je rozdíl při holení mezi Solunou s hráběmi a s rovnou lištou? Nedávno se mi podařilo sehnat Solunu s plnou lištou ale zatím se holím Solunou s hrabítkama a chtěl bych vyzkoušet i tu s rovnou lištou. Pokud někdo máte zkušenost napište mi prosím na co si dát pozor.
Lukáš.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Lukáši,

rozdíl je v pohodě holení.

Hlava bez hřebenu je schopna s minimem podráždění oholit do hladka. S hřebenem to jde také, ale už to není tak pohodové. Podle některých břitevníků co mají Solunu s hřebenem do hladka jde, ale chce to cvik a nervy. Pokud chcete do hladka a využít čepelku na 100% tak je lepší rovná hlava. Je to pro uživatele hlava, která oholí do hladka a není moc viditelné i citelné strniště po nedokonalém oholení.

U hřebenu ten je prioritně na vousy, které jsou delší a chcete mít potom jemné strniště. Ano jak jsem psal nahoře lze se s ním oholit do hladka, ale dá to větší práci a kůže si to pamatuje.

Jinak váhově v tom rozdíl asi moc velký nebude snad pár gramů. Ohledně rukojeti tam je to stejné. Stejný závit stejná vrchní hlava. Jen je jiný spodní hlava. Úhel čepelky je řekl bych stejný.
Ohledně ucpávání hravy strojku tam to nehrozí. Obě hlavy dobře odvádí přebytečnou šlehačku.

Někdo tu plal (už nevím kdo), že udělal ze Soluny Čolunu. Nechal hlavu Soluny a vyměnil rukojeť za delší z Číny. Údajně pociťoval lepší oholení i záběr čepelky. No změnil se tam úhel náběhu čepelky.

Do Soluny se hodí většina čepelek. Snad jen pro jistotu otestovat více značek ať víš jaká by Ti seděla nejvíce.

Doufám, že jsem na nic nezapomněl a moc jsem nezkreslil údaje.

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od LukasSimir »

uhnanek píše: 02 srp 2017, 09:45 Dobrý den,
měl bych dotaz, možná už jste to zde probírali ale nikde jsem na to zatím nenarazil. Víte někdo jaký je rozdíl při holení mezi Solunou s hráběmi a s rovnou lištou? Nedávno se mi podařilo sehnat Solunu s plnou lištou ale zatím se holím Solunou s hrabítkama a chtěl bych vyzkoušet i tu s rovnou lištou. Pokud někdo máte zkušenost napište mi prosím na co si dát pozor.
Lukáš.
Ahoj jmenovče :D Mám také více Solun. A rozdíl mi přijde hlavně v délce vousů. Hrabičky jsou na delší vousy. Rovná lišta je na krátké strniště. Holím se denně a mnohem lépe se mi holilo vždy se Solunou s rovnou lištou.. ale je to jen můj osobní názor a zkušenost.
uhnanek
Příspěvky: 10
Registrován: 02 čer 2017, 10:43
Bydliště: Březník

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od uhnanek »

Díky za vyčerpávající odpovědi, tak podle toho co píšete by to měla být pohoda, protože než jsem vyladil holení s mojí Solunou s hrabitkama trvalo mi to skoro půl roku, ale nyní se s ní oholim řekl bych velice dobře a s žiletkami Astra a Muhle je to zcela bez podráždění. Ptal jsem se proto, protože pokud jsem vložil žiletku do té Soluny s rovnou lištou tak mi Ostří žiletky přišlo o něco víc vystouplé než u Soluny s hraběma, tak jsem se toho trochu lekl.
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od LukasSimir »

Nemáš zač :D Určitě bych se toho nebál. Sám nejčastěji používám strojek Parker a ten je proti soluně jako piraňa :lol: Ale v mém případě jsem si ověřil, že čím víc žiletka vykukuje (strojek je "agresivnější"), tím lépe se mi holí. Stačí méně tahů a hlavně žádné podráždění kůže. S méně agresvinějšími strojky jsem musel dělat tahů více a obličej pak trpěl :?
Bude to asi zase o cviku, než se naučíš na jiný úhel.. Ale určitě si myslím, že na denní holení je ta rovná lišta lepší. Ikdyž zase kolik lidí, tolik názorů ;)
Prostě buď poprvé opatrnější a půjde to časem samo ;)
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“