Agresivní / neagresívní strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od doki »

dedek píše:doki
mám tomu rozumět tak, že Fatip 10 a Mühke R41 9 popřípadě 9,5?
Fatip za 10 a R41 sa mi ťažko hodnotí, jednoducho mne ten strojček nesedí kvôli uhlu uloženia žiletky. S R89 sa dokážem oholiť aj "poslepiačky" môžem tlačiť na strojček a aj tak sa neporežem. Ostrie žiletky je skryté. Pri Fatipe cítim ako po tvári kĺže samotné ostrie žiletky, ktoré nie je za nič skryté. Ešte som sa britvou neholil, ale asi takto si to predstavujem. Cítiť len ostrie.
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Súhlasím s Dokim, až na to, že si myslím, že R41 je jednoznačne najagresívnejší. Vedie pred Fatipom a aj Fatipy mám dva a jeden je viac agresívny ako druhý. Závisí od toho, ako široký urobia vrchlík. Aj R89 alebo Edwiny sa kus od kusa líšia. Mierne.
Ja by som ohodnotil agresivity nasledovne:
1 - Gillette Butterfly Lady
1 - Willkinson Classic, rovnako jemný, nič pre chlapa
2 - iKon Shavekraft strana so zatvoreným hrebeňom
3- Merkur 34C
4 - Muehle R89
5 - Edwin Jagger
6 - Merkur 37C - model z roku 2014
7 - Merkur 37C model z roku 2011
7 - Cadet
7,5 - Parker
8 - Fatip Gold
9 - Fatip chrome - líši sa od Gold len náhodou.
10 - Muehle R41
Uživatelský avatar
paulusek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 úno 2014, 12:12
Bydliště: Ostrava

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od paulusek »

Drvoštěp píše:Vlastním jen Solunu. Jestli někdo ji taky má, jakou známku dostane?
Jen by mě to docela zajímalo, jak je na tom babička Soluna v porovnání s ostatním strojky. Stupnice hodnocení 11? :)
8-)
Vlastním Solunu s otevřeným hřebenem. Agresivita mě připadá identická s Fatipem, ovšem já se ze Solunou moc rád neholím kvůli její nízké hmotnosti. Musí se aktivně tlačit a podráždění raději neriskuji, když mám jiné alternativy.
Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 23
Registrován: 21 dub 2016, 11:25
Bydliště: Neratovice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od vintage »

Zdravím pánové,
měl bych prosím dotaz. Holím si jen hlavu a krk, strojek mám Feather Popolar, žiletky střídám zelený Astry a Feather, holí +- stejně, jen Feather dýl vydrží. Mýdlo barbus, teď jsem objednal nějaký tuhý fajnovější, tak jsem zvědavej na rozdíl.

Mám problém při holení hlavy proti srsti (krok předtím 'po srsti' je OK). Jsou místa, kde je vše OK, ale pak jsou místa kam se musím vícekrát vracet, než jsem oholen na hladko. Holím nejdřív lehce, a když to nejde, tak přitlačím. Začne to brát, ale někdy je třeba přitlačit ještě víc. Většinou je to OK, ale občas se při tom podráždím, nebo lehce říznu (tak 1 holení ze 4). Krk je OK, tam to holí dobře, problém je jen s hlavou.

A teď proč to píšu sem. Pomuže mi agresivnější strojek? Mám pocit, že ten Feather je vcelku málo agresivní a proto musím hodně tlačit.
Děkuju za názory.
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Zagarne »

ahoj,
- Feather Popular je opravdu hodne jemny strojek
- pokud musis pritlacit, tak je neco spatne - sazel bych na uhel sklonu
Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 23
Registrován: 21 dub 2016, 11:25
Bydliště: Neratovice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od vintage »

Zagarne píše:ahoj,
- Feather Popular je opravdu hodne jemny strojek
- pokud musis pritlacit, tak je neco spatne - sazel bych na uhel sklonu
Dík za postřeh. S tím úhlem jsem už trošku laboroval, ale zkusím s si stím ještě trošku pohrát :-) Říkám si, že možná to jsou místa kde mi vlasy rostou jiným směrem než jinde, tak to taky ještě zkusím z vícero úhlů.
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 100
Registrován: 21 led 2015, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od vladacr »

Jak píše Zagarne, netlačit. Je to o úhlu.
Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 23
Registrován: 21 dub 2016, 11:25
Bydliště: Neratovice

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od vintage »

vladacr píše:Jak píše Zagarne, netlačit. Je to o úhlu.
Máš recht, tak jsem si dnes ráno pohrál s úhlem, dal jsem to víc kolmo a ono to šlo na poprvé :-)
Z prvu byl problém, že jsem to projel proti srsti a výsledek nic moc, tak jsem to projel ještě jednou a víc jsem přitlačil, už tam však nebyla pěna a to bylo špatně - silný přítlak, bez pěny - výsledkem byla podrážděná pokožka. V druhém stádiu jsem tahy taky opakoval, ale před každým jsem nanesl znovu pěnu. Lepší, ale taky špatně. Fakt stačilo změnit úhel a není třeba nic opakovat.
Mám pocit, že každý holení je lepší a lepší :-)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Slovak Boy »

Napriek tomu skús Vintage aj agresívnejší strojček. Vlasy na hlave by mali byť jemnejšie, ako na tvári. Vo všeobecnosti platí, že pri agresívnom strojčeku netreba tak dávať pozor na uhol, u jemného to treba mať stale pod kontrolou. V oboch prípadoch však platí netlačiť. Poslednú dobu zisťujem, že sa veľmi ľahko holí agresívnymi strojčekmi, ktoré majú pod žiletkou veľkú vzduchovú medzeru, ale predsa majú mohutný spodný plný hrebeň. Napríklad je to Kent, Parker, Cadet, alebo Merkur Futur nastavený aspoň na stupeň 2,5 - 3. Človek nemusí tlačiť, napriek tomu mu to ostrie pomáha viesť práve ten spodný hrebeň pomáha držať žiletku v zábere a prenáša cast tlaku na seba. Myslím ten hrebeň. Horný hrebeň ani nemá v tomto prípade nejakú funkciu, ani sa nedotýka tváre. U EJ alebo Muehle R89, čiže DE hláv sa niekedy stáva že je buď medzera veľmi malá a žiletka veľmi trčí z dotykovej roviny medzi horným a dolným hrebeňom, potom je to veľmi agresívne, alebo je naopak žiletka zasunutá za túto rovinu, a potom je to málo agresívne. Taký Kent strojček má uhol dolného hrebeňa zarazený až pod ostrie, ale vďaka tej veľkej vzduchovej medzere od ostria po žiletku si vlastne opriem o tvár nahé ostrie a podopriem si ho hranou dolného hrebeňa. Po tvári mi idú potom len dve hrany: - Ostrie a hrana hrebeňa. Napodiv to dobre funguje a ľahko sa to ovláda a netlačí.
Uživatelský avatar
Vinci
Příspěvky: 167
Registrován: 22 lis 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Vinci »

Napríklad ja sa veľmi zastávam strojčeka R41. Bolo tu popísané kadečo, ale keď som sa s ním zaťal holiť, tak som si ho obľúbil, že ho používam na také pracovné holenie keď nemám čas sa s tým babrať (každý deň alebo obdeň), a to mám citlivú pokožku. Nemusím nič riešiť - hlavne netlačiť a on už svoju prácu zvládne bravúrne. Samozrejme vhodná žiletka musí byť.
G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“