Arko - mydlo na holeni

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Frank
Příspěvky: 20
Registrován: 11 zář 2014, 09:32

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Frank »

Mno, srovnávat mýdlo za cca 150Kč s mýdlem za 800Kč mi přijde trošku mimo.
Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02
Bydliště: Netolice

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Libor »

Uznávám, je to trochu divný, ale musím mít nějaký referenční vzorek, se kterým bych srovnával a s kterým nemám problém. Ale počítám s cenou bez misky, což je v současnosti necelých 300 kč (240/100g) arko je za 59 (79/100g), pro srovnání ještě můj oblíbený Speick, ten je taky výborný za 99 (200/100g). Snad jedině oblíbená "zelená" italská polotvrdá mýdla v kilovým balení jsou cenově srovnatelná. Pokud nejdeme do low-endových, často ne moc čistých produktů. Ceny jsou bez poštovného, z českých eshopů.
Začneš-li se holit břitvou, jako bys překročil Rubikon. Není cesty zpět...
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od valentin75 »

Libor píše:.....Možná až moc intenzivní, ale celkem příjemná, jako "klasické" mýdlo. ....
Neviem , mne to ako klasické mydlo neprijde , prvé čo ma napadlo bola vôňa WC v Tesco Prievidza .
Ale nebola to najhoršia vôňa ktorú som mal doma,po dvoch oholeniach išlo do koša.
Palo
borza
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2015, 15:04
Bydliště: Hradec Králové

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od borza »

Pro mne bylo Arko mydlo velmi prijemnou zmenou po Proraso Sensitive Skin, ktere opravdu "vonelo spitalem." Holeni bylo uspokojive, ale obcasnemu podrazdeni jsem se nedokazal ubranit. Veril jsem, ze je to mou zlou technikou zacatecnika. Pak jsem vyzkousel Speick a Arko jsem prestal pouzivat.

Ale ze bych na nej mel nejak extra spatne vzpominky, tak to ne. Dostacujici mydlo pro bezne pouziti.
Není zbytku bez přebytku...
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás gentlemani,

vím, že nepřináším noc nového. Každou chvíli se to mění, ale na mém novém Arko mýdlu 75 g stick je upravené složení.
Upravil jsem jej na codecheck.

http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... 5_yaer.pro

Nové složení je:

Potassium Tallowate,
Potassium Stearate,
Sodium Palm Kernelate,
Aqua,
Glycerin,
Potassium Cocoate,
Parfum,
Paraffinum Liquidum,
Tetrasodium EDTA,
CI 77891,
Etidronic Acid,
Sodium Chloride,
Disodium Distyrylbiphenyl Disulfonate,
Linalool,
limonene,
Citronellol,
Geraniol,

Zatím jsem nezkoušel tak nevím. Popravdě já z toho cítím prací prášek Titan. Ten se vyráběl dříve ve firmě Setuza a.s. v Ústí nad Labem.
Jinak i z dopravou z Turecka za 60 Kč. Za 17 dní doma od data objednávky. Cenu neřeším, chtěl jsem zkusit mýdlo.
Abych měl oporu v obrázku tak Vám přikládám fotografie obrázku, kde je složení. Jen pro upřesnění můj kousek byl vyroben (podle data na obalu) 2015/01. Přidám ještě odkaz na velkou fotografii

Kód: Vybrat vše

http://1drv.ms/1JHvuUo
David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Nevím jestli tady bylo dříve vypsané složení, ale porovnávám tvé se svým
špalkem Arka koupeným na podzim 2013 ( 4ks) a složení je stejné.

Pokud se tedy změnilo, tak to muselo být na začátku roku 2013 nebo dříve.
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Radovane,

abych tu nešířil poplach. Tak jsem vycházel z uvedeného složení na Codecheck a prostým porovnáním na obale mýdla.

Když si projdeš historii úprav složení tak je vidět, že v novém (dejme tomu mém) obalu chybí jedno nebo dvě složky.

Pokud to teď znovu pročítám tak tam teď není Stearic Acid, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal
Naopak je tam přidáno Sodium Chloride.


Samozřejmě, že neříkám, že je to hned nová várka. Ale podívej se na výpis složení co tam psal někdo z roku 2015 a to moje se liší o to co jsem napsal nahoře. Ber to z rezervou. Nemám před sebou mýdlo takže píši podle fotek a toho co jsem tam napsal.

Neříkám to na 100%, ale předešlé mýdlo Arko bylo víc červené. Jestli se nepletu skoro na půlku červené. Ale ruku do ohně za to nedám.

Radovane Ty to potvrdíš nebo vyvrátíš. Když jsi měl to mýdlo. Zkus si vzpomenout jak voněl prací prášek Titan. Cítíš ho tam? Nebo je to jen moje přirovnání vůně?

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Na vůni Titanu se nedá zapomenout :mrgreen:
Ale Arko nejde tak přesně specifikovat, protože se mu podobá spousta vůní
tehdejších mýdel na praní ( podotýkám že čistých mýdel ) jako Šicht mýdlo nebo známý jelen.

Právě že si moc nepamatuji v jak velkém červeném koláči na Codeschecku před tím Arko bylo,
ale tehdy jsem si říkal, že i přesto je to pro mne suprovní mýdlo, které nevysušuje pokožku
a pod. nebudu to tady znovu vypisovat a hnedle se stalo mým oblíbeným.
Samozřejmě konzervanty v něm obsažené jsou na úkor dlouhověkosti mýdla :lol: jestli to tak mohu říci
ale na druhou stranu mít ho doma cca 5 let a nic se nemění na jeho použitelnosti, to za to stojí.

Nakonec jestli ho prostřídávám s dalšími 4 mýdly, zas tak velká chemická tragedie to pro můj organismus nebude.
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od david_ul »

Dobrý večer Radovane,

tak schválně jsem udělal slepý test ve svém okolí a každý mi řekl, že cítí prací prášek Titan. Ale dělal jsem to v okolí, které zná a používalo ten prací prášek. Takže to nemá žádnou vypovídající hodnotu. Ale byla to zábava.

Ale proč vůbec píši. Rozhodl jsem se, že mýdlo dám do plastové tuby (stick). Každý na mě v obchodech koukal jak na marťana. Nikdo nevěděl co chci. V jednom krámu věděli co chci a měli tubu na 30g. No, ale mysleli si, že ji potřebuji nutně tak si řekli 300 Kč. Tak jsem se jen zasmál. Nejsem blázen. Všude na internetu ji vidím na USA shopech za 2 Dolary max.
Takže koukám po shopech jestli ji neuvidím.
Holt jsme národ "obchodníků".

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Je to trochu mimo téma, ale zkus lékařské potřeby nebo potřeby pro výrobu kosmetiky.
Někde jsem něco podobného na netu zahlédl, plastové šroubovací tubusy na jelení lůj, rtěnky a pod.

Je pravda že Arku by prospělo, kdyby měl špalek uložený tak jako Speik, Verguldehand, La Toja - vypadalo
by to na profi holící mýdlo a funkčnost přenášení by byla suprovní. :P
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“