Odrezování

Vše o renovaci čepelí
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Odrezování

Příspěvek od Ryžo »

Dremel je zrejme fortúna.
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Odrezování

Příspěvek od irenko »

dremel je myslené ručná mikrobrúska, najlepšie od firmy Dremel
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Odrezování

Příspěvek od Radgost »

http://www.dremeleurope.com/cz/cs/dreme ... sl172-vm_1

Ale i např. v Lidlu se dá občas koupit dostačující minibruska.
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Odrezování

Příspěvek od Zagarne »

presne tak, zrovna Dremel je pekne draha znacka. na takove to obcasne smrdlani staci i neco levnejsiho. ja sem kupoval za cca 600,- nejakou noname akumulatorovou. libilo se mi na ni, ze ma nastavitelny otacky 0 - 12000. pouzivam hlavne filcovy kolecko na cisteni a problem s prehrivanim nemam ani ve vyssich rychlostech. nejdulezitejsi je nenechat nikdy jakykoliv nastavec zakousnout do britu - tam je celkem vysoke riziko urazu a skoro 100%ni riziko zniceni cepele.
MachM
Příspěvky: 30
Registrován: 02 úno 2015, 18:56

Re: Odrezování

Příspěvek od MachM »

Pouzivam doma vysekavane kotoucky z rouna 3M na mikrobrusce Proxxon, 5000 ot/min, ale kvuli fobii z vyhrati krasne britvy a nerovnomernemu uberu rotacnim nastrojem jsem se jednak k ostri ani nepriblizil a od smirku 400 vse rucne. Rouno, smirek 400, 800, 1500, 2500, noviny se silichromem a reznym olejem, ciste noviny. Jinak doporucovany flanel se silichromem se mi prilis neosvedcil na rovnem povrchu. Rozsiruje zbytky bodove koroze a zbytkove vrypy do drobnych prohlubni a koryt, namisto aby je odbrousil do roviny. S takhle orezlou britvou to byly vecery prace vic nez tyden nez jsem byl spokojen. Ale ted spokojen jsem.

http://machm.rajce.idnes.cz/nastenka/#v ... esteno.jpg
Naposledy upravil(a) MachM dne 29 kvě 2015, 06:28, celkem upraveno 1 x.
Všechny cesty vedou do Říma, skutečně hladkých je pomálu.
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Odrezování

Příspěvek od Ryžo »

Asi 2 týždne dozadu som takú kúpil v Lidli. Aj so stojanom cca 30 €. Ešte som ju nevybalil, budem musieť vyskúšať. Udávajú otáčky do 35000 - asi bude treba dávať pozor na vyhriatie.
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Odrezování

Příspěvek od ater »

@Ryžo: Otáčky jsou většinou regulovat, já obvykle pracuju mezi 5 až 15 tisíci otáček / min a dávám pozor na zahřívání (chladím nebo dělám přestávky). 35 tisíc otáček je s některými nástroji hrozně moc.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Odrezování

Příspěvek od vsezved »

[quote="ater"]@ Ryžo: Hrubé odstranění a vyhlazení dělám dremlem, na který si sám dělám brusné kotoučky.

Jakym zpusobem vyrabis brusne kotoucky? Predelavam si jednu GD a kdyz jsem na stary kotoucek nalepil novy papir 800, tak byl desne nerovny, bral jen na jedne strane a hrozne hazel. Koutoucky, ktere jsem mel v sade jsem jiz zdelal a musim to nyni resit. Ke vsemy ty v sade jsou hrozne hruby. S tim hazecim jsem se k britu bal priblizit a rucne je to hrozna drina, tak bych rad praci trosicku urychlil.
MachM
Příspěvky: 30
Registrován: 02 úno 2015, 18:56

Re: Odrezování

Příspěvek od MachM »

Celkem sikovne je vzit trubku, vybrousit hranu do ostra a proti spalku z cela vysekavat. Jde to rychle, pak uz jen trefit stredy. Teoreticky by slo do trubky vlozit jeste derovaci trn, ale tolik toho asi nikdo nedela aby se to vyplatilo. Jen to chce sehnat trubku vhodneho prumeru.
Všechny cesty vedou do Říma, skutečně hladkých je pomálu.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Odrezování

Příspěvek od ater »

@vsezved: Ja si vystříhnu kruh z plastu (většinou tl. od 0,5 do 1mm), ten nalepím na brusný papír a pak to vystřihnu podle plastu a vyvrtám díru. Pak je roztočím v brusce a srovnám tak, že z boku přiložím dřevo s nalepeným brusným papírem, takže je obrousím.

Ty ale spíš myslís výrobu brusného prstence (od dremelu: http://www.dremeleurope.com/cz/cs/brusn ... 060-ocs-c/). A ty vyrobit neumím.
Odpovědět

Zpět na „Čepele“