Arko - mydlo na holeni

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od duun »

david_ul píše:Dobrý večer Radovane,

Ale proč vůbec píši. Rozhodl jsem se, že mýdlo dám do plastové tuby (stick). Každý na mě v obchodech koukal jak na marťana. Nikdo nevěděl co chci. V jednom krámu věděli co chci a měli tubu na 30g. No, ale mysleli si, že ji potřebuji nutně tak si řekli 300 Kč. Tak jsem se jen zasmál. Nejsem blázen. Všude na internetu ji vidím na USA shopech za 2 Dolary max.

David

Takú tubu ako od lepidla? ;) Mám doma robený dezodorant vo veľkej bielej tube od lepidla (40 g). Tubu som pred použitím iba rozobrala a dobre umyla v teplej vode...Akurát má v strede takú os, po ktorej chodí závit, keď sa obsah vysúva a zasúva.

Zuzana
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Zuzano,

ano máte přesně na mysli tuhle tubu. Je to s tou osičkou v prostředku, aby mýdlo jezdilo nahoru a dolů.

Problém je, že jsem našel velkoobchod, který má nové čisté. Ale chce za jednu 80 Kč. To dávat nebudu. A také jsem hledal tubu na lepidlo. Našel jsem potom jelení lůj. Ale ten nemá tu osičku v prostředku.

Uznávám taková blbost a člověka potrápí.

Upustil jsem od tohoto a hledal jsem i tubu na tuhý deodorant oválný. Tak tu tubu umím sehnat. Nejnižší množství které prodají je 100 ks. Cena by byla 50 Kč za jeden.

Myslím si, že obchodníci Vás chtějí donutit kupovat jejich nekvalitní zboží a nutí Vás nevymýšlet kraviny (Tedy doufám, že toto slovo není neslušné). Kdyby ano tak prosím nahraďte slovo kraviny slovem blbosti :)

Je mi jasné, že jsem si neměl kupovat Arko v podobě stick, že se prodává k kelímku. Ale právě jsem si myslel... a to byla chyba.... že seženu tu tubu.

No, ale jak jsem to prohlížel různě web. Tak vím, kde seženu kyblík na majonézu o obsahu 15 litrů za 7,00 Kč bez DPH :) akorát ten zrovna nepotřebuji.

Ale díky moc za snahu.

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Zagarne »

ahoj,
bazirujes hodne na tom, ze si budes mydlo natirat na oblicej a pak az zacnes delat penu? pokud ne tak to proste nastrouhej nebo nakrajej do krabicky od Nivey a hotovo. zjistil jsem ze Nivea plechovka ma uplne idelani prumer na nabirani mydla stetkou s prumerem knotu + / - 2 cm
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od david_ul »

Zagarne píše:ahoj,
bazirujes hodne na tom, ze si budes mydlo natirat na oblicej a pak az zacnes delat penu? pokud ne tak to proste nastrouhej nebo nakrajej do krabicky od Nivey a hotovo. zjistil jsem ze Nivea plechovka ma uplne idelani prumer na nabirani mydla stetkou s prumerem knotu + / - 2 cm
Ahoj Zagarne,

plechovou krabičku mám na mýdlo normálně. Ale moje myšlenkové pochody se sunou jinou cestou než Tvoje. Myslel jsem na tu plastovou vyjížděcí tubu z toho důvodu, že mýdlo v ní nevysychá tak jako v krabičce a déle drží vůni. Mám více mýdel uložených ve stádiu "čekatel" a než se dostanu na Arko tak jej chci uchovat v této tubě. Už jen, že nebude přenášet vůni na další mýdla. Každé mýdlo co mám mám zabaleno do fólie, aby nepřenášelo vůně. Vody po holení co mám tak mám zalepené hrdlo voskem. A právě proto hledám tubu.

Popravdě lépe se s ní pracuje. Nemusíš tolik mokřit mýdlo štětcem. Stačí vyjet s tubou pár cm a "ojet" mýdlo štětcem. Mýdlo se na štětec dostane a pak v kelímku vyšleháš pěnu jak chceš. Zkouše jsem samozřejmě dělat pěnu i na obličeji přímo. Ale, když už mám kelímek (viewtopic.php?f=17&t=1441) tak proč jej nepoužívat.

No a když to vezmu zdravotně tak se v tyčince nedělá plíseň a spory. Když není tedy pořád zatopená.

Hlavní výhoda je, že do té tuby můžeš plnit po vyčištění i následně další mýdla. Mám ověřeno z rodiny od lidí co se holí, že v misce jim mýdlo někdo žere :) zato v tubě tolik ne. Takže i tak.

Prostě výhoda tu je, jen najít kde prodávají za rozumné peníze tubu. Nejhorší na tom je, že jak jsem projížděl různé weby. Tak se mi začala líbit i skleněná průhledná dóza s uzávěrem jak staré zavařovačky. Je tam kovové zavírání a silikonová zarážka. Je to ten samý mechanismus jako u lahví od piva u značky Bernard. Akorát ve verzi pro zavařovací láhve. Velikost té dózy byla na 150 ml. Takže (odhad) max 4-5 cm vysoká a průměr asi jako kulaté mýdlo na holení (5-6 cm).

No hlavní je to, že se člověk pořád někam posouvá. Popravdě když mi bylo patnáct tak jsem začínal plastovým strojkem HVI (byl to bakelitový černý strojek, který byl kopie Gillette). Tenkrát za 25 Kčs. Čepelky modrá a zelení Astra. No a holil jsem se mýdlem Pitralon, Olimon a krémy na holení Don, Pitralon a Olimon. Vody po holení Pitralon, Don a Olimon. Takže se člověk posouvá v čase a místě. Tím tedy i spotřební výrobky. Jediná škoda, že jsem si tenkrát nesehnal Levandon. No a proč všechno výrobky STZ s.p ? protože jsem tam měl maminku co tam pracovala. Dalo se vše koupit v podnikové prodejně. Takže jsem vyrostl na produktech z produkce STZ n.p. a pak Setuza a.s.

Tak proto i ta tuba.... prostě posun v kvalitě a posun v pohodlí.

A zdálo se to jako jednoduchá odpověď :)

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od duun »

Davide, tu Vám takú oválnu tubu na deo predajú aj v počte jeden kus:

http://www.eshop.ekokoza.cz/vyroba-myde ... =196313708
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od david_ul »

duun píše:Davide, tu Vám takú oválnu tubu na deo predajú aj v počte jeden kus:

http://www.eshop.ekokoza.cz/vyroba-myde ... =196313708
Dobré odpoledne Zuzano,

máte pravdu je to jeden z webů, který jsem již prohlížel a našel jsem tam prázdné tuby.

Ale moc děkuji za snahu a hledání.

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Tady je mají za poloviční ceny třeba tam to Arko nacpeš :mrgreen:

http://www.tvorivy-svet.cz/kategorie/23 ... a-tuhe-deo
V noci slyším i vousy růst
Yetti
Příspěvky: 56
Registrován: 03 úno 2015, 20:23
Bydliště: Jílové okres Děčín

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Yetti »

mrkněte se v krámech pro pobyt v přírodě. Mají tam nejen plnitelné tuby ale i pěkné škatulky a krabičky v mnoha velikostech.....
optimista čte knihy, pesimista Korán a realista studuje základy střelby na pohyblivý cíl.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás Zuzano a gentlemani,

tak jsem nakonec rozlouskl problém.... zakoupil jsem skleněnou zavařovačku 500 ml s železným udělátkem a skleněným víčkem.
Ta sklenice se jmenuje nějak....

Zběžný popis: materiál sklo tlustostěnné. Je to z formy. Víčko má také tlustostěnné sklo.
Váha: netuším nevážil jsem. U vička je guma po obvodu uzávěru, aby neprofukovalo :)
Má to železný udělátko (chrom) na zavírání. Jako lahve od piva Bernard. Už jsem to tu psal. Jediná škoda, že jsem nesehnal sklo probarvované. Chtěl jsem lékařskou hnědou nebo modrou. Lépe se v tom uchovává něco.... Protože tam nesvítí tolik světla.
Jejda, když to čtu po sobě tak to je recenze a vysvětlování. Radši dám obrázky a už nebudu psát:)

Cena byla: 50 Kč
Obchod: Nanu- Nanu
rozměry:
1.) 10.5 cm
2.) 2.4 cm ( celé víčko i s vnitřním víčkem) 1.2 cm víčko vnější ( co je vidět)
3. 8.5 cm je to míra části sklenice, která je základna.
4. rozměr sklenice vyboulení 10.9 cm
Objem: 500 ml (neměřil jsem) Vycházím ze samolepky s informací u sklenice.

Zkoušel jsem štětec na holení a krásně se vejde. Jde i zatočit. V prodejně na mě koukali jak na blázna :)
Takže mýdlo tam.


fotky:
http://1drv.ms/1JnrF6R

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Arko - mydlo na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Dle mého výpočtu tam natlačíš 8 ks. Arka.
Slušná zavařovačka :lol:
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“