Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
stepan
Příspěvky: 9
Registrován: 19 srp 2015, 08:27

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od stepan »

Zdravím všechny přítomné pány.

První myšlenka pořídit si břitvu se mi v hlavě urodila již před mnoha lety, když jsem poslouchal vyprávění jednoho mého známého o zkušenostech s touto vytříbenou kráskou. Čas plynul a asi před půl rokem jsem začal o břitvě přemýšlet vážněji. Nyní je můj vous delší, než bych chtěl a k mé radosti mi konečně došly mé dosavadní břity na holicím strojku. Jaká skvělá příležitost splnit si konečně můj dávný sen koupit si svou první břitvu! Má cesta za gentlemanstvím začala začátkem týdne. Téměř okamžitě jsem narazil na toto fórum a pročetl ho jak se jen dalo - v domnění, že budu schopen si vybrat tu svou pravou krásku.
Ovšem, nikoliv. Jako snad každý nováček stále příliš nevím, jak se v tomto oboru pohybovat, proto bych chtěl vás přítomné zkušené pány požádat o radu. Původně jsem si chtěl pořídit břitvu kolem dvou tisíc + řemen + mýdlo, avšak po několikadenním pročítání diskuzí zde i na straightrazorplace.com jsem došel k jiným závěrům. Pochopil jsem, že do první břitvy netřeba investovat takový peníz, pokud nevím, zda-li mi bude tato výsostná technika vyhovovat. Co navíc, pokud se mi tato metoda zalíbí a vpadnu do spárů krásky, nezůstanu pouze u jediné břitvy. Proto bych chtěl zpočátku investovat peněz menší a až budu v oboru rozkoukanej a vědět, co chci, chtěl bych zainvestovat do lepší více peněz.
(Už zde se omlouvám za román, snad přítomní páni gentlemani prominou).
Jsem ovšem jeden z těch možná mála, kteří si nechtějí kupovat starou břitvu s duší - nerad bych případnou tradici zakládal na minulosti někoho cizího - chtěl bych začít od znovu na nové panenské krásce, abych rodinná tradice započala v rodině (jo něco jiného by bylo najít dědovu břitvu - pak bych neváhal).

Má představa je tedy takováto - najít si novou, nepoužitou krásku kolem 500,- a okusit její krásy. Po prohledání ebay, amazon, alibaba, jsem narazil na spoustu krásných, od kterých jsem byl na základě článků odrazen. Oko mi spočinulo však na jedné, na kterou jsem recenzi nenašel.

Rád bych se tedy zeptal - co si myslíte o této břitvě? Je to krok do pekel, či by stálo za to ji zkusit?
http://www.ebay.com/itm/Shave-Ready-Str ... 2c9fc629ab

Nebo měl bych raději sáhnout po ozkoušené značce Gold Dollar a poslat ji Panu PetroviS na přebroušení? Řemen bych si chtěl objednat z jeho dílny tak jako tak - vidina mít vyražené své jméno na obtahovacím řemeni je lákavá více než dost.

Moc děkuji za jakékoliv rady a postřehy, zároveň bych chtěl jako nováček pozdravit všechny přítomné. Děkuji za toto fórum a přeji mnoho krásných chvil.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od PetrS »

Ahoj stepane,

vítám Tě na zdejším foru a zároveň Ti gratuluji k rozhodnutí holit se Břitvou. Není snadné si vybrat svou První, ale i Popoluška se může ukázat jako pravá Dáma. Záleží jak si spolu začnete rozumět.
Na výše uvedené "břitvě" je kvalitně provedené pouze šití na Barexovém pouzdru...
Střenky "umělecky" provedené nedoděláním, nýtování na drát, čepel broušená bez plošky na boku hřbetu, hřbet je křivý a nestejnoměrně široký, na krčku žádný náběh pro zavírání, spodní vroubkování plýtké, ani jeden ražený znak (vše laser), stabilizátor ubroušený už při výrobě, podélný stabilizátor který by při absenci zadního stabilizátoru měl být samozřejmostí, tam též není a ten černý lak to příliš nezachrání. Prostě bych šel raději cestou osvědčené PŘIZNANÉ asijské práce a na začátek bych zkusil Gold Dollarku. Materiálově je velmi dobrá a ty asijské neduhy zpracování, nejsou většinou až tak výrazné. Stabilizátor lze upravit, střenky je možno časem vyměnit za fajnové a po nabroušení, je to spolehlivá pracantka. Řemeny jsou skladem a jméno, které je zároveň titulem gentlemana, čeká až bude vyraženo...
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
stepan
Příspěvky: 9
Registrován: 19 srp 2015, 08:27

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od stepan »

Velice děkuji za rychlou odpověď.

Ještě chvíli jsem hledal a procházel internet, zda-li nenajdu nějaký krásný kousek a nejlepší volba zdá se skutečně zakoupit Břitvu GD. Rád bych se nyní tedy zeptal, jak to chodí po její koupi? Hádám, že není ready to shave a že musí na přebroušení. Ihned mě však napadá, že pokud je tato Břitva tak často kupovaná, možná by se našel nějaký obchodník kupující tyto břitvy na český trh a připravoval je pro další použití. Zajímalo by mě tedy, jestli by někdo neznal českého (pražského) prodejce, který by Břitvu nabízel skladem a nabízel v ready to shave stavu?

Zároveň mě však napadá ještě jiná myšlenka. Protože bych nerad zakoupil břitvu s riskem a s tím, že bude stejně procházet ihned mnoho úpravama (budoucí ladění je v pořádku, to už je součást cesty), velice by se mi líbila tato situace - "Mám u sebe jednu břitvu, která je v dobré kvalitě a ráda by našla nového majitele. Ručím za ní a vím, že je to dobrý kousek." Jak jsem psal, příliš se mi nelíbilo zakoupit si starší dámu z bazarového prodeje. Pokud by si však nějaký z přítomných pánu díky tomuto příspěvku uvědomil, že takovou vlastně má a bylo by celkem hezké ji poslat zase dál, to je hned jiný příběh. Rád by se také zároveň zeptal, zda-li by neměl někdo z přítomných u sebe právě takovýto osvědčený kousek.

Děkuji za cenné rady a odpovědi.
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od valentin75 »

stepan píše:... možná by se našel nějaký obchodník kupující tyto břitvy na český trh a připravoval je pro další použití...
Neviem či to robí niekto v CZ,ale videl som ponuku na EBAY z USA za 40 USD,nepoznám prácu toho človeka,tak neviem posúdiť kvalitu.
Inak GD66 teraz kúpiš v pôvodnom stave za 5,29 USD.


USA:
http://www.ebay.com/itm/Modifed-Gold-Do ... 2805f033ee

UK:
http://www.ebay.com/itm/Gold-Dollars-66 ... 3d008b4bab

Originál HK:
http://www.ebay.com/itm/GD66-Steel-Blad ... 3a5ee907d2
Palo
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Zagarne »

jeste na Amazonu prodavaji brousene GD samostatne nebo i v starter kitech :
http://www.amazon.com/gp/product/B00LWP ... pe_p_img_1

jinak pokud budes kupovat primo z Ciny a nechavat si je brousit tady, tak bych byt tebou radsi koupil tak 2 nebo 3. muze se stat, ze bude nejaka vadna
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od ater »

Já bych si koupil 2 z HK (nejnižší cena) a nechal si je někým nabrousit. Vím o někom kdo to dělal a prodával na Aukru, třeba se ti ozve. Nebo se zkus dohodnout s PetremS nebo Zipínem (ten brousí v Praze).
stepan
Příspěvky: 9
Registrován: 19 srp 2015, 08:27

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od stepan »

Zdravím všechny pány břitevníky. Všem bych chtěl velice poděkovat za pomoc a za rady, stala se věc ovšem neočekávaná. Přes minulé víkendové tažení mi byl odcizen telefon, mé výdaje musí tedy jít bohužel jiným směrem. Musím tedy snít ještě o chvilku déle a třebas ta pravá příjde v čas vánoční. Tou dobou se možná opět ozvu s pomocí :) Ještě jednou děkuji.
Jirka242
Příspěvky: 1
Registrován: 09 zář 2015, 02:20

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Jirka242 »

Dobrý den,
Jsem začátečník a chtěl bych poradit s výběrem břitvy. Jaka šířka čepele je na zacatek nejlepsi ? Připadně jakou konkrétní břitvu by jste mi doporučili ? Doufam ze se tu najde někdo kdo mi pomůže. Předem děkuji za odpověd.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od vsezved »

Ahoj Jirka242, vítej mezi břitevníky.

Tvá otázka je trochu moc obecná (když si jdeš koupit auto, tak musíš vědět na co jej potřebuješ, kolik chceš investovat, kolik najezdíš za rok, .....), doporučuji se začíst do hloubky ve zdejším fóru. Když chceš koupit břitvu, tak si musíš nejprve říci své požadavky, odpověz si na následující otázky:

- co tě vede k holení břitvou, jsi skálopevně rozhodnutý pro břitvu? nebo ji chceš pro začátek vyzkoušet a nevíš, zda ti bude vyhovovat?
- jaký máš typ vousů (pro tvrdší se více hodí klínovitější břitva, která se tolik netupí na tvrdém strništi)
- jakou velikost břitvy zvolit? toto ti nikdo neřekne, ze své zkušenosti bych doporučil pro první břitvu volbu mezi 5/8 - 6/8, určitě nedoporučuji jako první břitvu širší, hůře se s ní manipuluje pod nosem (ale proti gustu žádný dišputát)
- jaký máš rozpočet?
- máš již nějakou výbavu na holení, nebo budeš kupovat vše od znova? Nesmíš zapomenout na další důležité věci jako je kvalitní obtahovací řemen (bez kterého se neobejdeš), vhodnou štětku dle rozpočtu (levné varianty z různých štětin najdeš v DM, též jsem začínal s jejich jezevcem) a nějaké mýdlo nebo krém (já jsem začínal levným krémem z produktů DM a neměl jsem sebemenší problém), rozhodně není vhodná pěna nebo gel ve spreji.
V počáteční investici musíš počítat s kvalitním nabroušením nástroje před prvním holením, což taky něco stojí (není potřeba u nových břitev Thiers Issard, viz. příspěvky kolegů).

Až si odpovíš na moje otázky, tak můžeš začít nakupovat, pokud si nebudeš jist výběrem, zkus použít tlačítko hledat a pokud si nebudeš stále vědět rady, tak vznes konkrétnější dotaz na fóru a určitě ti někdo poradí.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od ater »

@Jirka242: Pro začátečníka je nejlepší Gold Dollar (GD), koupit levně na eBay z Číny, nechat od někoho nabrousit. GD holí jako břitvy za 2 až 3k, sice tak dobře nevypadají, ale to je detail. Pokud tě to chytne tak si pak kup TI nebo něco takového. A když zjistíš, že břitva není cesta pro tebe tak o moc nepřijdeš a klidně GD věnuješ jinému začátečníkovi.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“