Muhle R41 2013 ?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
nithro

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od nithro »

@badys - a nějaká forma eloxace nebo zabarvení kalením? Mě se právě chromované strojky neskutečně líbí. Mám doma i 39C a tam mě fascinuje barberpole na rukojeti, ale tam je pak trošku problém s tím, že když se na něj dostane mýdlo, tak to klouže. V tom mi přijde R41 lepší a neklouzavější.

@Frody - tak hlavně ať dobře slouží a spoustu ujetých kilometrů po tváři ;)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegové,

tak v půlce prosince 2015 jsem pořídil hlavu R41. Mám na tom ručku zatím z Merkuru 42c (Merkur Classic).

A testoval jsem vše na sobě :)

Moc jsem tedy toho nenatestoval. Založil jsem tam čepelku Voskhod Teflon Coated viewtopic.php?f=67&t=810&start=70#p20558
a můžu zatím říci, že jsem zatím udělal 15 dobrých oholení (R41).

Schválně tuto čepelku mám již 2x za sebou.
Pokaždé v jiném strojku:
Lord L6 (ručka Merkur 42c) viewtopic.php?f=69&t=2265
NT VIGOUR TX18 viewtopic.php?f=69&t=2279
Weishi 9306-C viewtopic.php?f=69&t=1466

Ve všech se s ní holí výborně. Dokonce v Lordu L6 je jako beránek. Z každým strojkem jsem dal 5x oholení. S Čepelkou by to šlo i dále, ale založil jsem novou do R41.

Zeptám se spíše takto. Dočetl jsem se, že v R41 dobře sedí tyto čepelky:
Astra zelená, 7 Gillette žlutá, Perma Sharp, Astra modrá, Timor,Voskhod.... snad jsem na žádnou nezapomněl.

A které by jste vůbec nedoporučili. Teď nechci řešit náhodnou špatnou čepelku. Spíše z čepelky ověřené vícekrát.

Jinak, abych upřesnil s čím jsem se oholil.
čepelka Voskhod Teflon Coated
hlava Muhle R41 nová verze.
Mýdlo Figaro viewtopic.php?f=92&t=148 testoval jsem krém Nivea viewtopic.php?f=92&t=219 a teď testuji krém Wilkinson no čepelka přežila docela děšné krémy.
Voda před holením Olimon viewtopic.php?f=93&t=1887

Moje hodnocení:
Jinak hlava Muhle R41 je agresivní, ale bere vousy, které jsou hodně tvrdé a i vousy, které se mi kroutí. Ze začátku jsem na strojek tlačil (nevědomky) a VPH mi to hned řekla. Naučil jsem se již netlačit a oholení je výborné.
Je pravda, že se hlava hodně zanáší při holení. Takže tam zůstává krém po holení. Po každém oholení musím rozebrat a vypláchnout. Ale jinak je výborná.

David
David a jeho žiletky
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od doki »

Nemáš ten krém veľmi hustý? Mne sa nič nezanáša, nečistím.
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě Doki,

mám rád hustší pěnu. Takže ano krapek je hustší. Ale, aby to nevypadalo, že je to úplně husté. Tak je to jako šlehačka. Jinak po opláchnutí vodou to sleze dolů.

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
paulusek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 úno 2014, 12:12
Bydliště: Ostrava

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od paulusek »

Mě se moc neosvědčily žiletky Feather. Zřejmě díky jejich ostřejšímu úhlu (tenčímu tělu) mají větší sklon k vibracím. To je zřejmě synergické ke konstrukci R41, kdy je žiletka více vystrčená. Při holení mám pocit drhnutí větší, než u jiných značek žiletek.
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Keso »

Mne sa neosvecila ani Persona MedPrep, v podstate vsetky velmi ostre ziletky, ktore su vyborne v EJ89 a podobnych my v v R41 nevyhovovali. Ale napriklad dnes perfektne s PhermaSharp ziletkou a mydlo Klarr.
Raz som sem daval jeden dlhsi clanok o technike holenia s R41 a chlap tam popisoval dva mozne sposoby a podla toho aj ziletky ktore na ktory sposob vyhovuju viac. OK on to vravel pre 2011 ale mozno sa to nelisi velmi od 2013.
Ja sa holim stylom, ziletka kolmo na tvar
http://shavenook.com/showthread.php?tid=16825
nithro

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od nithro »

Co se žiletk týče, tak jsem jich v R41 pár vyzkoušel, namátkou zelené Astry, Derby, Personna Platinum Chrome, Gillete 7 O'Clock Super Stainless, Wilkinson Sword, ale jednoznačně mému porostu a pokožce nejvíce vyhovovala modrá Astra, akorát ostrá, akorát "klouzavá". Teď ještě vyzkouším Perma Sharp z balíčku, který včera dorazil od Wikinga.
Uživatelský avatar
Mio99
Příspěvky: 20
Registrován: 26 led 2016, 06:54
Bydliště: Volvo FH

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Mio99 »

Ahojte uvazujem o kupe R41 akurat neviem ci je vhodnejsia 2 dielna verzia Twist alebo klasicka 3 dielna (Rosegold)? Uz ich niekto porovnaval ?
Este je Muhle's DLC-coated limited edition Jet ale tych vraj bolo vyrobenych 500ks
Ako sam pozeral ten Twist by mal byt o nieco tazsi a jeho rucka hrubsia skoro ako pri grande
Pri Twiste uhol sklonu by mal byt taky isty takze aj agresivita strojceka si myslim ze bude rovnaka ako pri klasickej verzii 2013.
Pri prezerani strojcekov som este narazil na Parker 26C, vie mi niekto v skratka napisat +- oproti R41 dosiel som do bodu kedy sa neviem rozhodnut.A bohuzial nikde v mojej blizskosti Parker nemaju.

Dakujem
Edwin Jagger DE89, Parker 24C,Muhle R41, GD 800
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Mio99,

nejprve mi dovol Tě přivítat na zdejším fóru.

chápu Tvoje myšlení. Chceš vybrat dobře a nechceš kupovat něco co Ti potom nebude vyhovovat. Ale Tvoje otázka má hodně skrytých pod otázek.

Strojek Muhle R41 je dobrý v obou provedení. Twist je těžší na ručku oproti 3 dílné verzi.

Teď co budu psát píši za sebe a jsou to myšlenkové pochody, kdybych se znovu rozhodoval.

Výhody Twistu jsou, že je těžší. Takže víte, že jej máte v ruce. Delší rukojeť je lepší pro velké ruce. Úhel čepelky by měl být stejný a to 45 stupňů. Ale to je pro mě asi vše. Spíše v tom vidím nevýhody.
Neberte vše doslova... poškodí se mi ručka ... praskne něco se ulomí... A můžu strojek vyhodit, protože hlava strojku je nalisovaná. Reklamaci teď neřeším. Zde vidím výhodu strojku ze tří částí. Něco se poškodí dokoupím to co se poškodilo a mám pořád funkční strojek. Vím, že co píši je extrém. Pro mě výhoda plně rozebratelný strojek je v čištění a následném namazání strojku.
Co vím z doslechu. Není to 100% relevantní tak u více značek různé limitované edice mají malé nemoci. Loupající se černý lak nebo ošoupaný černý lak na ručkách. Lepší je dle mého klasický chrom. Ano i ten se dá poškodit.

Provedení. Muhle má lepší povrchové úpravy chromu a lépe má řešené broušení a dobrušování než Merkur a jeho klony. Tím neříkám, že Parker je špatný. Sám jsem na něj namlsaný (Parker 94R DE). Tam se mi líbí ručka.
Agresivita Parkeru bude přibližně stejná jako u Muhle. Podle fotek co jsem dohledal se mi zdá, že Muhle bude mít lepší úhel čepelky. Takže bude holit lépe.
Parker zase má ručku stejně dlouhou jako Twist.
Parker má podobnou hlavu jako Fatip open comb. Takže než koupíš Parkera doporučuji kouknout i na téma Fatip holící strojky. Jinak hlava Párkra i Fátipa je tvarově na trhu již přes 40 let. Vychází z Merkur strojku.

Já osobně bych šel do Muhle. Prostě jistota chromu a jistota 3 dílné skládanky. Barvu nereším. Když to bude chrom přímo barevný vypalovaný tak mi to je jedno. Hlavně ne jen slabý nástřik barvy.
Takže já za sebe Muhle R41 3dílný. Ale popravdě každý Ti napíše něco jiného. Každý hledá něco jiného.

Vidím na fóru, že máš Muhle R89 a chceš si koupit břitvu. Já osobně břitvu nemůžu. Myslím, že jako dobrý základ by Ti nějakou dobu vystačil R89 a R41.

Jen upozorním, že na cesty (podle Tvého bydliště Volva) je R41 hodně za hranou. Nemáš moc času ani klidu na R41. Takže bych zůstal u R89.

Ještě nám napiš jaké máš vousy a co používáš na holení za mýdla, krémy a VPH. Můžeš dát také info i čepelkách.

Doufám, že jsem Ti nezpůsobil větší zmatek v hlavě než jsi měl při výběru.

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Mio99
Příspěvky: 20
Registrován: 26 led 2016, 06:54
Bydliště: Volvo FH

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Mio99 »

Ahoj David,

kedze pracujem a tiez sa mi nedavno restartoval prehlianac na telefone tak to pisem znova :-)

dakujem Ti za privitanie aj za to ze si mi pomohol pri rozhodovani,
pre 3 dielnu verziu RoseGold som bol rozhodnuty tak na 60% a po precitani Tvojho prispevku som ho rovno aj objednal za 32€ sice budem musiet na neho pockat 2-3 tyz ale to mi nevadi.
Ku Tvojim otazkam holim sa 1 az 2 x do tyzdna, kedze jazdim no vikend mam sam pre seba takze casu dost a doma zas byvam 2 tyzdne kedy nepracujem.
tvrdost fuzov mam asi tak miene tvrde a stredne sam to neviem porovnat uplne ale manzelka vravieva ze hrozne pichaju havne 3dnove :-D
Mydlo pouzivam De Vergulde Hand a krem Kappus Aloe Vera, Ziletky zatial len Derby a Gillet Platinum,VDH Axe Black,Nivea a este par znaciek
Edwin Jagger DE89, Parker 24C,Muhle R41, GD 800
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“