6 břítů, když už ani 5 nestačí

Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02
Bydliště: Netolice

Re: 6 břítů, když už ani 5 nestačí

Příspěvek od Libor »

Když se to vezme do důsledku, tak jsem přechodem na břitvu a nebo i na žiletky rozhodně neušetřil. Jen už nemám ten pocit, že utrácim moc peněz za něco, o čem si myslím, že tomu ta kvalita neodpovídá. Kdysi mi docházely hlavy na fushiona, zděsil jsem se, že zase vypláznu pětikilo za hlavy, který moc dlouho nevydrží a pak je to tupý a já mám rozdrážděný krk. No tak jsem dal asi 2400 za bitvu a nabroušení, 1000 za řemen, štětku balea a mýdlo jsem koupil Mitchellse. Pak člověk občas něco dokoupí, něco dostane a už se to s ním veze. Ale aspoň mám pocit, že všechno co mám je kvalitní a neměl jsem problém si to zaplatit.
Začneš-li se holit břitvou, jako bys překročil Rubikon. Není cesty zpět...
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: 6 břítů, když už ani 5 nestačí

Příspěvek od vsezved »

Já to mám obdobně. Vícebřit byla pro mne nutnost, není vždy vhodné být neupravený (neoholený), zanechal jsem vícebřitu z důvodu zarůstání vousů. Skončil jsem u 3 břitých holítek a to z důvodu neakceptovatelné ceny pro mne nesmyslné. Poté jsem pokračoval nějakými elektrickými strojky a zastřihovači (darovanými). Na všechno co má oholit do hladka si vždy člověk musí zvyknout. Na elektriku jsem si nezvykl, i když jsem se s ní holil řadu let. Nejvíce mi vyhovovalo občasné zastřihnutí "strojkem na vlasy". Po nalezení tohoto fóra a tím i břitvy jsem nalezl jiný svět. V jednoduchosti je síla. Cesta to není levná, ale to jen protože jsem se nezbavil nemoci "bacilus břitvomilus". Další pro mnoho lidí neakceptovatelným důvodem pro břitvu je delší doba holení. Samozřejmostí je důsledná příprava před holením a po oholení.
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: 6 břítů, když už ani 5 nestačí

Příspěvek od Ryžo »

Pokiaľ budeš chcieť šetriť, tak si kúpiš dve GD_čka a jeden remeň z Číny (každá položka do 10$), 2x combá po cca 20$ 1/4k a 3/8k samozrejme tiež z Číny, štetku za 5€ a naučíš sa brúsiť. Do smrti máš vystarané. Ostatné je spotrebák ( VPH a mydlo), ako pri viacbritoch.
Ak nakupujeme viac, tak už sa nebavíme o šetrení, ale o hoby, darčekoch, zberateľskej vášni. Často to sú desiatky britiev, veľa štetiek, niekoľko nezávislých sád kameňov s ktorými sa dajú britvy nabrúsiť......
Ale aj to minimalistické vybavenie a s tým spojené šetrenie platí len pre študenta, dôchodcu, nezamestnaného a človeka s fixnou pracovnou dobou, ktorý nemá možnosť ďaľšieho zárobku. Ak sa Váš príjem odvíja priamoúmerne od času stráveného v práci, (určite nie som taký jediný), tak to je potom iná matematika.
2-3 min. oproti cca 20 min...rozdiel nech len 15 min. x cca 300 oholení ročne.....to zodpovedá 75 hodinám x každý si doplní svoju hodinovú sadzbu...Za to si kúpite omnoho viac 5 britov ako za rok miniete. A ešte som nerátal čas brúsenia. Takže suma sumárúm a s rukou na srdci -holenie britvou je drahé.
Ale kedže nás to baví, relaxujeme pri tom, vnímam to ako formu aktívneho oddychu, tak je to čas, ktorý investujeme do seba - a potom už nehľadíme na cenu.
Takto sa pozerám na lacné holenie britvou ja ;)
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: 6 břítů, když už ani 5 nestačí

Příspěvek od Drvoštěp »

Holení je pro mě takový rituál. V neděli ráno a ve všední den večer, když mám náladu.
Holím v kuchyni vsedě za stolem a užívám to.
Pro porovnání jako např. bezďák s krabičákem venku u kauflandu nebo fajnšmekr s vlastní vinotékou doma a vychutnává nejrůznější mýdla, pardon, vína z celého světa. :D
Snad jsem to napsal srozumitelně. :mrgreen:
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: 6 břítů, když už ani 5 nestačí

Příspěvek od relka »

Drvoštěp píše:Snad jsem to napsal srozumitelně.
vsezved píše:Takto sa pozerám na lacné holenie britvou ja
Pánové, pod Vaše příspěvky bych se podepsal....Protože Břitva je o vychutnávání si pohody a okamžiku. Taky jí musí mít člověk "v ruce", každý to neumí...teda neumí...možná jo, ale spousta lidí není ochotná se to naučit protože jim stačí to co mají. Jako s tím vínem
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Dobie
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2013, 10:00

Re: 6 břítů, když už ani 5 nestačí

Příspěvek od Dobie »

Tak pro mě je vícebřit v podstatě nutnost, protože si holím celou hlavu, což je úkon břitvou prakticky neproveditelný a bagrem dost riskantní. Vícebřit má tu výhodu, že se jím skoro nedá pořezat (samozřejmě pokud nejde o laciná jednorázová holítka. těma se zase nedá nepořezat :) )
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: 6 břítů, když už ani 5 nestačí

Příspěvek od valentin75 »

Dobie píše:Tak pro mě je vícebřit v podstatě nutnost, protože si holím celou hlavu, což je úkon břitvou prakticky neproveditelný a bagrem dost riskantní. ..... )

Britvou sa dá hlava celkom dobre oholiť,nejaký čas som to praktikoval a nerobilo to väčšie problémy.Viacbrit sa bude zanášať od vlasov
a bude sa musieť často čistiť počas holenia.Britvu utrieš ako ked si holíš tvár a pokračuješ dalej. A ani holiaci strojček nie je až tak nepoužiteľný. .
Palo
Visna
Příspěvky: 20
Registrován: 10 bře 2014, 09:33

Re: 6 břítů, když už ani 5 nestačí

Příspěvek od Visna »

ano hlava sa da celkom dobre, ale to nie je dostatocne dobre :)
okolo usi a cele to saskovanie so zrkadielkom, moc radosti to neprinasa, ide to aj po pamati a ako nudzovka sa to da... hlava je tvrdsia a hrbolatejsia, mne vadi ked nie som oholeny vsade rovnako, to mi poskytne iba strojcek
navyse vlasy su o hodne hustejsie ako chlpy a viac to s britvou taha
pre mna ma britva iba jednu prakticku vyhodu, tvar si holim tak raz za 7-10 dni, takze viacbrit sa mi zapchaval, takto to stiahnem britvou a kedze mi blbo rastu chlpy, tak strojcek musim tak ci tak pouzit
takze suma sumarum, strojcekov som sa nadobro nezbavil, a nic som neusetril :)
na pobavenie a relax ano, ale ako jedine dokonale riesenie urcite nie
ked mam pravdu povedat, co som minul na britvy sutre stetky a remene, za to by som sa mohol holit s gillette aj niekolko krat denne do konca zivota :)
neviem, ci by som do toho siel znova
ale ako relax dobre, dokonca ma to primelo aspon zmenit kozmetiku a patlat na seba trosku menej tej chemie, i ked som problemi s citlivostou, zarastanim a podobne nikdy nemal, v podstate som chcel britvu iba vyskusat
no ked sa chcem oholit a mam vyjst z vane, pretoze stetky v kupelni neskladujem, ide ma porazit, kedze penu v spreji uz doma nemam :D
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: 6 břítů, když už ani 5 nestačí

Příspěvek od vsezved »

Ještě bych rád poukázal na druhý pohled na věc. Můj táta si prošel od bagru (já pamatuji nějaký plasťák), přes elektriku, po vícebřity. Dlouho vydržel u nejvíce proklamované značky u nás, přeci jen oproti levným neznačkovým holítkům jsou použitelné. Nyní používá vícebřity, u kterých je prodejní model trochu jiný, několikrát do roka mu pravidelně chodí domů balíček s novými žiletkami. Když jsem se ptal na kvalitu, tak prý je to srovnatelný s těmi drahými holítky, ale cena je někde jinde. V obchodě se tyhle holítka neprodávají. Nevím jak je to dělané s platbou, ale tuším že je to na dobírku a pokud by chtěl přestat odebírat, stačí zavolat dodavateli. S jakou frekvencí a množství v balíčku zasílají nemohu sloužit. A holítek s podobný prodejním modelem je vícero.
Odpovědět

Zpět na „Pokec o všem co za to stojí“