Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Drvoštěp »

Hmm... zas další věc, co budu "potřebovat". Že sem vůbec lezu. :mrgreen: :P
Jestli je Barbucha minimálně tak kvalitní jako ostatní mýdla, asi to taky koupím.
Co si ale počnu s tolika mýdlama, které mám doma? :roll:
Asi je dám na charitu, pro přestárlé břitevníky a bagristy.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

Právě jsem se vrátil z drogerie Teta a hádejte co mám položeno na stole před sebou... :mrgreen:
Ano černou papírovou krabici s názvem Barbus Active.
Zatím jsem jenom očichal :lol: kelímek s mýdlem Barbus a navoněl se vodou po holení ( prostě jsem to nemohl vydržet)
a musím uznat vůně naprosto úchvatná. K té citrusové jak tady píši kolegové přede mnou, bych ještě doplnil mírně květinový
nádech.
Hned zítra ráno se vrhnu na holení Barbusem ...
V noci slyším i vousy růst
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

Mám za sebou první oholení novým mýdlem Barbus Active a musím za sebe říci, že jsem přímo nadšen.
2 roky zpět jsem modrý kelímek z mýdlem Barbus odložil asi po 10 denním holení, pro hodně vysušenou pokožku a
docela viditelné zarudnutí s podrážděním. (někde v začátku tohoto vlákna bude můj dřívější příspěvek).

Hmotnost 150 g mýdla je v černé misce znát, v ruce je to pěkné závažíčko. :lol:
Samotné mýdlo má konzistenci podobnou Barbusu v modré misce a také ne nepodobnou třeba italským měkkým mýdlům.
Vůně jak již bylo několikráte zmiňováno, překrásně citrusová s květinovou vůní a jemným mýdelným podtónem.
V průběhu holení se veškerá vůně přemění v čistě mýdlovou, takže poté může být použita jakákoli VPH.
Mýdlo se velice snadno nabírá na holící štětku a dobře zpracovává na hutnou pěnu v misce.
Tady jsem narazil na problém, a to že mýdlová pěna nemá ráda příliš horkou misku a padá docela rychle.
Takže raději vlažnější prostředí.
Na druhou stranu se po zatočení holící štětkou na mýdle, pěna velice dobře rozdělává rovnou na obličeji, což jistě potěší všechny kdo upřednostňují tento postup.
Myslím že i mně bude vyhovovat, protože s mýdlem se pracuje dobře, krásně napění a na obličeji vytváří hladký film, po kterém čepelka dobře klouže.
Změkčení vousů je rovněž dobré, žádné vysušení nebo nepříjemné napínání pokožky obličeje jsem nezaznamenal.
Podráždění ani zarudnutí se nedostavilo.

Jednoznačně jde vidět velký posun ve vývoji kosmetiky Herba, jak kvalitativně, surovinově tak i co do použití atraktivní vůně a v neposlední řadě i obalové techniky, což vše dohromady může oslovit i mladší generaci, čímž byl se Hebra Drug s.r.o. určitě posunula na vyšší level.

K tomuto bych ještě dodal, že poslední měsíc každodenně používám k holení italské mýdlo Figaro a Barbus Active jsem proto porovnával právě s ním.
Směle si dovolím tvrdit, že obě holící mýdla k sobě mají velice blízko, co do snadné tvorby pěny tak i do holících vlastností.
Samozřejmě tady chybí vůně mandlí a marcipánu, již jsou Italové proslavení, ale možná se časem téhle vůně dočkáme i u Barbusu. :P
V noci slyším i vousy růst
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od MartinB »

Za mě musím firmě Herbadrug vyseknout poklonu za příjemné a velmi kvalitní mýdlo- myslím pochopitelně Barbus Active.
Snadno se vyšlehá hustá pěna,nepadá a pusenka si taky nestěžuje na vysušení.
Vůně mi nesedí, ale ta je pro mě druhořadá.
Ne že by neexistovaly lepší mýdla(Hrochoť, Cella...), ale oceňuji ten luxus,že obyčejný smrtelník může zajít do drogerie a za přijatelný peníz koupit fajnové mýdélko.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé,

vím, že to sem přímo nepatří, ale stejně se podívejte.

Našel jsem inzerát na S-Bazar, že někdo prodává staré, ale nepoužité mýdlo Barbus v bakelitu. Prodává 8 ks. Kus za 90 Kč.

Je z Teplic v Čechách.

Více: http://www.sbazar.cz/vv.bb/detail/15161 ... ni-cena-za

Není to můj známí a nic z toho nemám. Takže vše na vlastní zodpovědnost.

Nechť první uspěje :)

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od relka »

No....stáří nebude mít na funkci vliv. Vůně bude silně ovlivněna bakelitem krabičky a před používáním doporučuji nechat otevřené mýdlo tak dva dny větrat. Jinak cena patrně určena pro milovníky retra "aťtostojícotostojí". Hezká nostalgie, ale mýdlo stejného složení je dnes ke koupi nové a za cca polovinu. Tak že jen ta krabička....
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Drvoštěp »

Holit by se s tím dalo, ne? Předpokládám, že ta chemie časem se moc měnit nebude.
Jinak ta nostalgie....to jo. A ta cena není až tak přemrštěná. Na Aukru by o ní ještě přetahovali.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od vsezved »

Po vánocích jsem ve slevě zakoupil sadu Barbus Activ. Míle mne překvapila vůně a skvěle pění i u nás, kde přírodní mýdla již na druhé napěnění padají a to i po přešlehání. K VPH nemám žádné výhrady, funguje jak má. Mýdlo mne občas pálí i při prvním napěnění, hlavně když mám podrážděnou pokožku, třeba při rýmě. Někdy pálí, když se Holím dva dny po sobě. Máte někdo stejný problém?
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Drvoštěp »

Když holíš dva dny po sobě, tak to je normální, že pokožka nakonec pálí. Zvlášť u některých s citlivou kůži.
Taky reakce různých mýdel dělají svoje. Chce to zkoušet.
Já dělám přestávky, tj.2-3 holení v týdnu. A když mám rýmu či jen teplotu, tak mám po oholení hned opar na spodním rtu. :roll:
Barbus Active dělá pěnu přímo festovní, jen mi připadá trochu "žíznivej". Před druhým holením tedy vždycky namočím štětku s mýdlem do teplé vody a rozmíchám to pak na tváři.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Zeb
Příspěvky: 44
Registrován: 07 říj 2015, 08:20
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Zeb »

Mně také vadí, když se holím stejným druhem mýdla každý den. Vždy začne třetí den pálit hned po nanesení na tvář. Takže se holím dva dny za sebou Barbusem, třetí den si střihnu Bodyshop Macaroot (prostě středa, Macacaroot na hubu je třeba), a zase jedu dva dny Barbuse. Nebo to mohu protočit, ale třetí den po sobě mě prostě pálí jakékoliv mýdlo, co jsem zatím zkoušel, což jsou zatím tři druhy :oops:
To mě navíc přivádí na myšlenku, která jde zcela mimo toto vlákno: Když se kouknu na fotky holícího arzenálu několika kolegů zde na foru, tak mě napadá otázka, jak často se vlastně holíte? Já jsem nervózní z toho, že mám otevřené dvě mýdla na holení, dvě vody po holení (jednu mi teď dal brácha na dodělání), jeden balzám po holení a jeden parfém... A myslím, že mám při tomto výběru poločas obměny mýdla na holení tak 1x za rok, VPH 2x za rok, balzám 1x za rok.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“