Cestovná súprava

... štětky, misky a jiné propriety...
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Cestovná súprava

Příspěvek od doki »

Pánové ako riešite prenos bagru s nasadenou žiletkou na cestách? Máte na to nejaký origo obal aby sa žiletka neotupila, alebo žiletku po použití vyberiete a tým je všetko vyriešené?
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Re: cestovná súprava

Příspěvek od dedek »

já to řeším tak, že jsem si koupil ochranný kryt na hlavu holícího strojku. I když je to primárně určeno pro strojky Mühle, pasuje to i na některé jiné.

http://www.upravse.cz/vyrobek/ochranny- ... ojek-muhle
břítva, dýmka a žena se nepůjčují
nithro

Re: Cestovná súprava

Příspěvek od nithro »

Pri cene za kus ziletky vyndam a s radosti si pak vezmu novou:)
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Cestovná súprava

Příspěvek od doki »

nithro píše:Pri cene za kus ziletky vyndam a s radosti si pak vezmu novou:)
tak ale, to ma nenapadlo :D
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Cestovná súprava

Příspěvek od Wiking »

Ja kdyz nekam cestuji a mam ssebou bagr, tak si k nemu beru nejake mydlo v krabicce. Je jedno jake mydlo, a je jedno v jake krabicce. Pro transport vydelam ziletku ze bagru a bocni stranou (tedy tou kratkou neostrou) ji zasunu pod velmi malym uhlem asi 5mm do mydla.
Pak v pripade potreby neni problem ji vytahnout a vlozit do bagru.
Udivilo me, ze i dlouhe cestovani a nesetrna manipulace se zavazadlem kde tohle holici mydlo bylo zatim NIKDY nezpusobily uvolneni ziletky a jeji vypadnuti z mydla, i kdyz je v nem jak jsem jiz napsal, zastrcena jen velmi malo z jedne strany. Druha strana trci ve vzduchu kousicek pod uzaverem te krabicky.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Maras
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2016, 19:42

Re: Cestovná súprava

Příspěvek od Maras »

A nebo si pořídit cestovního Solingena. Já mám TENTO v takové té cestovní plastové kazetě i s žiletkama. Parádní věc a vše beze strachu. ;)
Přišel jsem, namydlil jsem, oholil jsem.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Cestovná súprava

Příspěvek od Wiking »

Ten cestovni Merkur je jiste dobra vec, ale stale nechapu kde je za ziletka (pri cestovani) a jak je ulozena aby se neztupila.
Muzes udelat prosim detailni foto ve slozenem stavu? Diky.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Maras
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2016, 19:42

Re: Cestovná súprava

Příspěvek od Maras »

Kryt je primárně pro delší modely (cca. o 1cm), takže ho tam mám obráceně a přidržený tím bílým kapesníkem. Jinak má byt strojek obráceně. Takže je možné ho vozit i s žiletkou uvnitř.

Obrázek

Obrázek
Přišel jsem, namydlil jsem, oholil jsem.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Cestovná súprava

Příspěvek od Wiking »

Diky za objasneni.
Ted uz to chapu. Nevedel jsem ze ten strojek je v plastikovem tvrdem obale. Myslel jsem ze je jen v tom kozenem pouzdyrku.
Takove ja mam taky, ale smysl ma jen jako ochrana aby se strojek nekde nepodrel v tasce. Ta kuze by se dotykala ziletky, pokud by tam byla ve strojku. Kuze by se rezala a ziletka tupila..
Proto na cestovani volim tu metodu sikmeho zapichnuti ziletky do mydla, jak jsem popsal drive.
Diky za fotky.
Jedna fotka toho obcas rekne vice nez tisic slov!!!
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Maras
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2016, 19:42

Re: Cestovná súprava

Příspěvek od Maras »

Tak tak. Kožené pouzdýrko je samozřejmě s nasazenou žiletkou nepoužitelné. Ale i ta se vejde zabalená k složenému strojku (tak to dodává i Solingen). Jinak jako cestovní prostě super. A hlavu to má stejnou jako 23c, případně je i verze s otevřeným hřebenem.

Obrázek

Obrázek
Přišel jsem, namydlil jsem, oholil jsem.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“