Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Drvoštěp »

Grrrr... vyzkoušet můj předpotopní Barbus v bakelitu, ještě budete rádi za nový Barbus Active. :twisted:
P.S. Já su v pohodě, žádný strach.... :lol:
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Frank
Příspěvky: 20
Registrován: 11 zář 2014, 09:32

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Frank »

Mě třeba Barbus v kelímku vyhovuje, pěna jde lehce vyšlehat, žádného pálení jsem si nevšiml. Ale třeba Barbus sport mi nesednul, sice krásně voní, ale ten film co nechává po holení není nic pro mě.
mdok1
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 14:15

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od mdok1 »

PetrS píše:Ahoj kolego Mushroom,
Tvá pamět vůbec nevynechává, ono to mýdlo ve spojení s jehlami vůbec nevonělo. Spíše to smrdělo jako když se olízl stařičký rezavý nůž a čuchl jsi k tomu. To mýdlo ševci a kožešníci používali na ušmudlání konečku strojních nití aby šly lehčeji navlékat. No a protože ta krabička byla po ruce. Tak se z lenosti do ní odložily i jehly. Ony sice v tom mýdle nerezly, ale zasmradily železem to mýdlo tak, že začalo solidně smrdět a časem tuhnout. Proto v tom mýdle byly takové zvláštní rýhy, jak se nitě pod prstem protáhly v mýdle. Vosk se používal na ruční šití, na celou nit a mýdlo na koneček na navlíknutí. Sliny neudrží konec pohromadě.
Pekný nedeľný deň. Trocha som pozeral net a čisto náhodou som objavil ešte jedno mydlo zn. Barbus. Ide o Active a lanolínom a glycerínom. A ešte je v ponuke aj olej pred holením, v takej malej klasickej sklenenej fľaštičke. Objednal som si, reku skúsim. Más tým niekto konkrétnu skúsenosť?
mdok1
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 14:15

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od mdok1 »

www.barbus.sk, pre úplnosť
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Wiking »

mdok1 píše: olej pred holením, v takej malej klasickej sklenenej fľaštičke. Objednal som si, reku skúsim. Más tým niekto konkrétnu skúsenosť?
Ano ma. Dokonce ten olej ma cele svoje vlakno: viewtopic.php?f=94&t=2346
Asi jsi to prehlednul. My tady mame zkusenosti se vsim :lol: ;)
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
mdok1
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 14:15

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od mdok1 »

Ahoj. Áno, všimol som si to až teraz, ďakujem za upozornenie. Tak či onak, keď príde olej, vyskúšam. Dávnejšie som to chcel skúsiť, nejaký krém pred holením. Problémom sú moje trocha tvrdé fúzy na dosť jemnej pleti. Odkedy používam výlučne britvu (3 roky), nedá sa to s minulosťou porovnať, ale prečo nie aj krém alebo olej. Kdesi vo vlákne som čítal, že starý Barbus bol olejovejší, tak ma teda napadlo, či olej pred holením+Barbus nezvýši kvalitu holenia. A s tým mydlom? Má niekto skúsenosť? Akurát dnes ráno som použil Barbus, ten v tube. Je na ňom rok 1956, teda tohto roku majú výročie. Niektoré firmy zvyknú pri výročí pripraviť aj limitované edície niektorého zo svojich výrobkov. Asi by nezaškodilo vyrobiť Barbus v klasickej bakelitovej krabičke s pôvodnou receptúrou..takú retroedíciu. Už som im aj napísal email, tak uvidíme, čo odpovedia..
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

Možná ti ušlo, že Barbus ke svému výročí vydal edici Barbus Active.
Je to po dlouhé době velká změna ve výrobě této firmy a docela velké doplnění
stávající výroby hned o 3 kousky nových výrobků. :P

Pochybuji, že by měl někdo zájem shánět, nebo si nechat vyrobit bakelitové kelímky
starého vzhledu ( pokud se ještě s bakelitem vůbec dělá) a plnit do toho nějakou limitovanou
edici pro pár nostalgiků. Pochybuji že by se to vyplatilo - protože firma musí hledět také
na hospodářský výsledek svého prodeje.
Ale jsem si jistý že pokud přijedeš do firmy s cca 5 tis. ks bakelitových kelímků a zadáš jim
zakázku ve stylu retro, zaplatíš ji a rozvezeš po nadšencích kteří by o to měli zájem, tak ti
firma určitě vyjde vstříc jako kterémukoli zákazníku velkoodběrateli. ;)

Pokud se ti ale nepodaří všech 5 tis. ks udat, budou se mít ještě tví pravnuci čim holit... :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
mdok1
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 14:15

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od mdok1 »

Nevedel som, že Active sa objavil k výročiu. Ani by ma to nenapadlo, myslel som, že ide o normálne rozšírenie portfólia firmy. Som však presvedčený, že neide o pár nostalgikov, ktorí by mali záujem o retroedíciu. Edície vyrábajú aj iné firmy, kde ceny sú iné, než u mydla Barbus. Robil tak napríklad Narex, Meopta, Prim.. tam za jeden limitovaný výrobok máš dosť kusov Barbus:) A pokiaľ viem, z edícií im neostalo na sklade nič. To bol pravý dôvod môjho príspevku.
mdok1
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 14:15

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od mdok1 »

Pekné, u nás v Lidli som nič také nevidel, možno som prehliadol. Inak, došiel olej pred holením Barbus. Vyskúšal som ho len 2x, ale rozdiel som uvidel. Britva sa výrazne lepšie kĺže, pleť je dobre premastená, aj po ukončení holenia. A pre mňa to najdôležitejšie, fúzy sú mäkšie, než pri použití sólo mydla, podráždenie pokožky je logicky menšie. Takže, ostanem pri tom, jednoznačne palec hore :D

:!: :!: :!: EDIT Wiking: Gentlemani, vazim si toho ze chcete ostatnim pomoci a davate zde tipy na Barbus ve sleve, ale piste to prosim do prislusneho vlakna, tedy sem: viewtopic.php?f=81&t=1154&start=30
Dekuji.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vousáč »

Schválně jsem se byl podívat na zmiňovanou akci v Lidlu.
Retro obal Barbusu je to jediné co stojí za zmínku. Uvnitř modrý kelímek Barbusu, tak jak jej známe z posledních let :?

Apropo, vy kdo užíváte modrý Barbus, všimli jste si za poslední roky nějaké změny ve složení surovin?
Anebo je pořád ten samý, hodně pokožku vysušujicí ?
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“