testovanie mydla na holenie VONAI

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od mons »

A nepomohl by přídavek mastku, u některých mýdel se používá ?
Uživatelský avatar
duun
Příspěvky: 58
Registrován: 08 úno 2015, 06:26
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od duun »

MartinB píše: Mimochodem Kyselina Stearová-nevyrábí se náhodou z palmového oleje?(z čeho taky jiného).
Palmový olej obsahuje iba 5 % kyseliny stearovej, takže nie, nevyrába.
Palmojadrový jej obsahuje ešte menej - 2 %.

Z palmového oleja sa priemyselne vyrába tzv. Palm Stearin, čo je ale niečo úplne iné - je to tuhá frakcia palmového oleja s vysokým obsahom kyseliny palmitovej (60%). Ten názov je zavádzajúci..
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od MartinB »

To je pravda, ale měl sem na mysli skutečně výrobu ne oddělení frakce-tedy v našem případě kyseliny stearové.Nejsem chemik ale vysvětlím pochod mých myšlenek(pomocí Googlu jsem info o výrobě kys. stearové nenašel):
1) Sojový olej obsahuje 5% kys.stearové...
2) Sojový vosk(hydrogenovaný sojový olej) obsahuje 87% kys. stearové
3)Z toho usuzuji, že pomocí hydrogenace lze totéž u podstatně levnejšího oleje palmového a teprve poté uměle vyrobenou kys. stearovou oddělit...
4)Proto mám trochu pochybnosti označovat výrobky s kys. stearovou jako surovinou "palmfree"
Nicméně jak je to s průmyslovou výrobou kyseliny stearové ve skutečnosti nevím-ale zajímalo by mě to, neboť ji sám používám-dává stabilní a hustou pěnu-a to máme radi! ;)
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od Wiking »

Kyselna stearova se vyrabi prumyslove stepenim jak rostlinnych tak i zvirecich tuku.

Obvykle se tam da namichat vse dohromady. Tudiz by bylo zapotrebi mit kontrolu nad vyrobcem a pohlidat si vstupni suroviny aby se vychozi latka pak dala nazvat bud Palmfree nebo Vegan.. Bud je tam palma nebo zvirata ale jak rikam, obvykle od vseho neco.

Sezenes-li si nejakeho mensiho vyrobce, ktery bude schopen to vyrobit z Tebou dodanych surovin, tak o tom silne pochybuji, nebot je na to zapotrebi mensi fabrika kde se pracuje s tunami surovin. Vyrobi se smeska 3 kyselin, stearove, palmitove a olejove. Olejova se da oddestilovat, nebot to je tekuta kyselina a zustane tedy smeska kyseliny palmitove a stearove. Jak se ty 2 oddeluji od sebe, to uz nevim ani ja :-) Poucte me nekdo prosim.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Tom19
Příspěvky: 27
Registrován: 14 lis 2012, 16:58
Bydliště: Čadca - SR

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od Tom19 »

Žlté mydlo vonai. V prvom rade sa chcem ospravedlniť za neskoršiu recenziu ale nejako som nemal čas sa k nej dokopať kvôli štátniciam. Som v takom už mesiac trvajúcom kolotoči obhajob a skúšok a najťažšiu mám ešte pred sebou.

Skoro všetky atribúty sú rovnaké ako pri prvom "bielom" mydle. Pena sa šľahá jednoducho a vôbec nepadá. Po nanesení prichádza zmena. Musím sa pridať ku kolegom recenzentom, mydlo tak jemne páli. Nie je to nič hrozné a ja som sa s ním bez problémov asi 3 krát oholil, ale po nanesení je cítiť také jemné mravčenie. Po oholení som ho už necítil. Podľa mňa sa to vyrieši ďalšími vyrobenými kusmi. Asi je potreba "vychytať" pomery jednotlivých surovín, alebo neviem. Holiace vlastnosti sú na výbornej úrovni a nebyť toho mravčenia je to mydlo znova na známku 1. Teraz by to bolo tak na 2, ale žiaden konečný verdikt nejdem dávať, keďže mydlo je stále vo vývoji. :)
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“