Sapun za brijanje

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Gába
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2016, 08:23

Sapun za brijanje

Příspěvek od Gába »

Dobrý den pánové, právě sem se vrátil z dovolené v Chorvatsku. Navštívil jsem obchod se suvenýry a objevil jsem tam mýdlo na holení a balzám po holení vyrobený přímo v Chorvatsku. Mýdlo jsem si zakoupil, jak mile ho vyzkouším napíšu nějaké poznatky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sapun za brijanje

Příspěvek od MartinB »

Mýdlo vypadá krásně, ale jestli s takovým složením(olivový olej na prvním místě a k tomu NaOH)vydrží pěna déle než 20 vteřin tak klobouk dolů před výrobcem.
Hořím nedočkavostí.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Sapun za brijanje

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás Gábo,

rovnou Vás tu i přivítám. Fotky jsou to pěkné. Jsem zvědavý na tu recenzi co mýdlo. Celé balení se mi líbí. Je to na dnešní dobu nezvyklé.

Zeptám se kolik to mýdlo stálo. Tedy když nebudete přičítat náklady na dopravu a hotel :)

Psal jste, že je to obchod ze suvenýry. Myslíte, že se to prodává v normální síti drogerii v Chorvatsku? Podle obalu to spíše bude nějaká malá či rodinná firma. Co dodává jen malé množství.

Každopádně jsem zvědavý.

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Sapun za brijanje

Příspěvek od Vousáč »

http://sapunoteka.com/

Mrkněte semhle, myslím, že to jsou stránky výrobce.
Za mýdlo chce 20 kun, takže navštívit farmu kde mají kuny a pak hurá do Chorvatska :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Koukám že mají i olej na vousy a krém po holení stejné značky.
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Sapun za brijanje

Příspěvek od david_ul »

Dobrý večer Radovane,

taky jsem koukal na ty stránky hned ráno. Akorát jsem nevyvíjel aktivitu. Nechal jsem prostor autoru postu.

Kuny na farmě? za to se, ale platí. Půjdu radši do lesa nebo na okraj města :) tam snad něco chytnu zadarmo.... Doufám, že jen kuny.

Vrátím se k mýdlu. Sami Chorvati (asi) na jednom fóru píší, že je to mýdlo hodně nestálé a že nepění. No je to jasné. Je tam hodně olivového oleje. Prý je lepší mýdlo na holení Palmíra. Na tu jsem taky koukal a ta je zase produkt chemický.

Ale jako radost z dovolené proč ne. Zkusíš mýdlo a máš zážitek.

O té ceně 20 živých kun (není to hanobení národa, když hanobíme jejich měnu?) to jsem našel také na tom webu co píšeš.

Ale přenechám písmenka autorovi.... Přeci jen má doma mýdlo.

David

PS: počkám si na vložení na codecheck
David a jeho žiletky
retroman
Příspěvky: 34
Registrován: 22 led 2016, 21:29
Bydliště: Brno

Re: Sapun za brijanje

Příspěvek od retroman »

Mimo mísu - o hanobení měny nemůže jít, jelikož její název opravdu souvisí s kožešinami, které sloužily jako platidlo v době, kdy nebyly vynalezeny peníze. Ostatně koruna, když vznikalo Československo neměla svůj název jistý, mohla být i sokolem.
Gába
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2016, 08:23

Re: Sapun za brijanje

Příspěvek od Gába »

dobrý večer pánové, neměl jsem teď moc času, abych napsal dříve, ale mýdlo jsem vyzkoušel, a jak zde píšete, pěna z mýdla je velice nestálá a vypadá spíše, jako pěna od jaru. Použil jsem ho při holení bagrem, abych se stihl oholit než zmizí :D. Dále musím podotknout že holení, nebylo moc příjemné a tváře mi zůstali dosti podrážděné.
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sapun za brijanje

Příspěvek od MartinB »

Dobré ráno,
díky za recenzi!
Myslím že to mýdlo bude výborné do sprchy - teda pokud to výrobce nepřehnal s množstvím kokosového oleje. Vyzkoušej a uvidíš, ale myslím si že bude výborné.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Sapun za brijanje

Příspěvek od Vousáč »

Ach jo ! Takže výstřel do tmy :cry:
A na začátku to vypadalo docela nadějně, hold Chorvatsko je sice na jihu , ale od Italů se musí přiučit
co do toho mýdla strčit aby to pěnilo a nepadalo...
V noci slyším i vousy růst
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sapun za brijanje

Příspěvek od MartinB »

Už jsem něco psal tady-bod 4. :

viewtopic.php?f=92&t=2550

Hlavní podíl musí mít tuk s vysokým podílem kyseliny stearové-případně je vhodné přidat kyselinu stearovou v čisté formě.
Olej-jakýkoli na mýdlo na holení nebude nikdy fungovat.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“