Ohlasy na broušení a renovace Břitev - PetrS

Odpovědět
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od ater »

@ivanmaly: To jde jen o nabroušení? Často hrozně moc záleží na tom v jakém je stavu ostří (první broušení po X letech nebo jen přebroušení po půl roce). Pokud je to renovace tak je Petr jeden z mála (dost možná jediný) co ti jí v ČR udělá a to, že si počkáš je možná lepší než kdyby tě Petr odmítnul a nebo to odfláknul za krátkou dobu.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od PetrS »

Ahoj ivanmaly,

tvoje zakázka je klasicky v pořadí a před Tebou je cca 20 předchozích zakázek též z roku 2013. Tvoje dvě Břitvy jsou rezavé, plandají v pivot nýtu který je u obou křivý z předchozích "seřizování" a díky tomu další seřizování nefunguje. Brousit Břitvu u které plandá čepel, je o pořezání (několikrát ověřeno na vlastním mase - nikoliv jen kůži). Proto je zapotřebí nejprve Břitvy opravit, odrezit a naleštit a poté je teprve bezpečně brousit. Co se týká té délky čekání a zároveň mé spolehlivosti, tak můžu uvést jeden z mnoha přkladů. Majitel mi poslal svoje Břitvy na renovaci a nabroušení. Po renovaci jsem mu psal, že je má hotové a připravené přímo na tvář. On mi odpověděl, že je dlouhodobě mimo republiku a tak že mám Břitvy nechat u sebe a až se vrátí, tak si je vyzvedne. Uplynulo dva a půl roku a majitel se mi ozval zda ještě jeho Břitvy mám. Odpověděl jsem mu, že jsou zde připravené a můžu mu je kdykoliv poslat a zároveň jsem mu je po dohodě poslal. Dva a půl roku jsem čekal až se mi ozve a bylo pro mně samozřejmostí, že až se ozve, tak mu je pošlu. Mám zde v "depozitu" uložené další nevyzvednuté zakázky a jednou do roka posílám majitelům email s oznámením, zda si je vyzvednou. Prostě počkám až si je budou moct vyzvednou. Stejně tak další kolegove trpělivě čekají až jim jejich Krásky přijdou. "Předbíhání" při broušení není otázkou drahých či levných Břitev, ale vždy jen takových, které lze rovnou brousit bez jakýchkoliv renovací a to ještě jen tehdy, když mám sérii broušení a tak ji přidám k této sérii broušení dokud mám kameny na stole. Jak vše sklidím a pracně rozložím vše pro renovace tak se k dalšímu broušení dostanu až za dva až tři měsíce. Je to dané též tím, že pro renovace si musím vše vyrábět. Klínky, nýty, futra, Buloka, střenky a k tomu řemeny všechny tři typy, stojánky na štětky, nově pouzdra na Břitvy a to vše v maličkém pokojíku kde není k hnutí. Však kolegové Ti to zde popsali naprosto přesně a velice pěkně a kdo u nás byl, ten se při čtení těchto řádků usmívá, protože ví jak to tady vypadá. K tomu poradenské služby až do hodně pozdních nocí včetně posílní fotek z mikroskopu jak Břitvy vypadaly před a po renovaci a broušení. Stále odpovídat na stejné a opakující se otázky, vysvětlovat a být trpělivý, protože každý jednou začíná a je rád, když na své otázky dostane příjemné odpovědi. Nevím co jsou víkendy, svátky a nějaké volno. Na Štědrý den vesele brousím, na Silvestra brousím a Nový rok oslavuji broušením nebo renovací. Jediná volna mám, když mě odveze "barevný taxík s veselou muzikou" a po návratu mám rehabilitace u pracovního stolu s kameny... (taky jsem si odpočinul na letošním setkání Břitevníků).
Snažím se seč mi síly stačí a zdraví dovolí a tak měj ještě trpělivost a jak budu mít Tvoje Krásky hotové, tak Ti hned dám vědět.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od Drvoštěp »

No.... na letošním setkání Břitevníků se mi nezdálo, že by pánMistr nějak zvlášt odpočinul. :)
S mými břitvami si pohrál dost dlouhou dobu. Za což mu ještě jednou děkuji.
A zdravím všechny.
Petr
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od PetrS »

Pro workobrusoholika je i broušení na setkání relaxem... :D
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
martin83
Příspěvky: 6
Registrován: 28 kvě 2013, 09:14
Bydliště: Mimoň

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od martin83 »

zdravím všechny

Chtěl bych se s Vámi podělit o moji zkušenost se službami od PetraS. Včera večer přesně ve 21:28 mi přišel od Petra email že moje krásky jsou hotovy. Čekal jsem na ně 3 roky ... k Petrovi jsem je vezl touhle dobou roku 2013. Už dle fotek se na nich Petr hezky vyřádil a musím napsat že nenacházím slova chvály které by vystihli jeho práci a přístup. Petr vždy na mé urgence, za některé se s odstupem času i stydím, reagoval jako naprostý profesionál a kavalír, vždy s jemností a přátelstvím jemu vlastním. Už se nemůžu dočkat až si je osobně vyzvednu a podám Petrovi s vděkem za skvěle odvedenou práci ruku. Tenkrát jsem si od Petra koupil i obtahovací řemen který stejně jako já čekal až přijde ten čas kdy začne sloužit svému účelu :) Jediné čeho teď lituji je, že jsem ten čas čekání nevyužil a nenashromáždil od Petra kompletní výbavičku k holení :)) Tuhle chybu budu muset rychle napravit :)

Petrovi tímto děkuji

a pro Vás ostatní co ještě na svoje krásky čekáte ..... vydržte :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
martin83
Příspěvky: 6
Registrován: 28 kvě 2013, 09:14
Bydliště: Mimoň

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od martin83 »

ještě pár fotek "sheffield-ky" pod mikroskopem :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Martine,

Tvoje slova jsou balzám na duši a zároveň Ti děkuji za tu obrovskou trpělivost, s jakou jsi čekal na svoje Krásky.

Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Oskar
Příspěvky: 16
Registrován: 10 lis 2015, 05:46
Bydliště: Praha-Zlín

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od Oskar »

Přátelé a milovníci nejjemnějšího ostří, musím se s vámi podělit o zážitek z nové jezevčice od Mistra Petra. Asi před měsícem mi přišla poštou jezevčice s průměrem uzlu 28x70mm v krasném Padouku se stojánkem taktéž z Padouku. Po prvním vybalení z krabičky, jsem pár vteřin jen zíral na tu velikost a mohutnost. To jsem ještě nikdy neviděl a podle fotek si to člověk nedokáže představit. Holím se přes týdnem bagrama (ATT, Ikon, Rockwell Razor) a v neděli vždy břitvou. Počkal jsem tedy na neděli, abych si premiéru v klidu vychutnal.
Provětral jsem moji dámu 7/8 Koraat s klínovým výbrusem, mýdlo Le Piére Lucien a nového chlupáče. Jedním slovem "úchvatné".
Pokud to nemá člověk v ruce, nikdo si nedokáže představit tu mohutnost, díky které a taky díky délce chlupů, je šlehání pěny bleskové a na štětce a hlavně uvnitř mezi chlupama zůstává dostatek mýdla na 3 pořádná našlehání na tváři a důkladná oholení. (i po nanesení minima mýdla-nabírám totiž mýdlo napařenou štětkou přímo a šlehám pěnu na tváři)
Samotná jezevčice nepatří mezi levné záležitosti, ale beru to tak, že je to investice do kvalitní ruční práce a hlavně investice na celý život. Než se rozčilovat 3x týdně nad mou EX-Muhle silvertip, že s ní dlouho šmrdlám, aby vznikla šlehačka a poté z tváře vybírám ještě vypadané jezevčí chlupy......za to mi to nestojí a tak jsem si zpříjemnil holení další kvalitní věcičkou, která plnohodnotně doplňuje moji holičskou svatyni a výbavičku.
Tímto velký dík Mistrovi Petrovi za jeho ochotu a přístup a jeho jezevčici opravdu všem doporučuji-kdo nezkusí, nikdy ten pocit nezažije.
Mějte se fajn přátelé a holení zdar.
Oskar
Oskar
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od PetrS »

Díky Oskare za pochválení Jezevčice.
Jsem moc rád, že se Ti madam Jezevčice líbí a jsi s ní spokojený. Snažím se vyrábět věci tak, aby byly na furt a proto Ti přeji aby jsi měl vždy bohatou a hustou pěnu.
Příjemné holení a stále pevnou ruku, přeje Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
bahno
Příspěvky: 2
Registrován: 09 srp 2016, 10:23

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od bahno »

Zdravím všechny břitevníky,
nemohu, než se přidat k chvále na služby Petra S.! Břitvu jsem zasílal v ne moc dobrém stavu (byla dlouho skladována za bídných podmínek), ale Petr z té staré dámy znovu udělal mladou slečnu připravenou do akce. Perfektní ostří se určitě projevilo na zážitku s prvním seznámením se s holením břitvou.
Taktéž musím vychválit krásně provedený řemen, který jsem dostal s břitvou. I přes trochu delší dobu, po kterou jsem se na břitvu musel těšit, mohu s čistým svědomím jen doporučit!
Tímto znovu Petrovy za vše děkuji!
Odpovědět

Zpět na „Služby PetraS“