Agresivní / neagresívní strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
koblih
Příspěvky: 5
Registrován: 03 zář 2016, 08:39

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od koblih »

Napriklad tento se drazil nedavno http://www.aukro.cz/ShowItem2.php?item=6553457261
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od PetrJ »

Vinci píše:Za mňa tak Merkur 34C bol môj prvý ozajstný, aj keď úplne prvý bol plastový wilkinson, a teraz ma asi ukameňujete ale ja som sa s ním asi vyše roka holil a to pomerne dobre. Vážim si tú cestu, vďaka nemu som sa dostal vyššie.
Wilkinson Sword Classic je sice velmi jemný, což ne každému vyhovuje, ale jinak je to myslím vynikající entry level strojek. Navíc nestojí ani stovku, takže když se s ním člověk naučí netlačit a udržet správný úhel, může jej klidně věnovat do začátku někomu dalšímu. A nebo taky ne: např. i tak zkušený borec jako Paul H se k němu pravidelně vrací (https://www.youtube.com/user/PaulHFilms ... rd+Classic).
Oldas
Příspěvky: 42
Registrován: 08 dub 2016, 14:57

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Oldas »

Přesně tak. Taky jsem k tomu došel. Problémy s plastovým Wilkinsonem způsobuje podle mne kombinace velmi jemného strojku a nezkušenosti, tedy techniky. Pokud takhle jemný strojek použiju na třeba 3-4 denní vous, přitlačím, že? A výsledek je nasnadě...
timi
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2016, 19:48
Bydliště: Praha 10

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od timi »

Dobrý večer, mám takovou teoretickou otázku. Je možné takovými strojky seškrábat vous bez mýdla či pěny, jen s použitím studené vody, aniž bych se pořezal?
retroman
Příspěvky: 34
Registrován: 22 led 2016, 21:29
Bydliště: Brno

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od retroman »

Byl jsem kdysi na vojně okolnostmi přinucen něco takového podniknout. Praktická odpověď - možné to je, ale asi jen na měkčí vousy. Rozhodně to nehodlám již opakovat.
timi
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2016, 19:48
Bydliště: Praha 10

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od timi »

Díky za odpověď. Už snad 15 let používám obyčejný, tříbřitý strojek. Za posledních 10 let jsem nepoužil nic jiného než jen studenou vodu. A i když mám doma hromadu nových hlavic, vyměním jí snad jen 3kr do roka. Už jsem na to tak nějak zvyklý a dokonce se mi líbí jak to tahá a škube při holení (tedy spíš škrábání). Vousy nemám moc tvrdé.
Jen bych chtěl zkusit něco jiného.
nithro

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od nithro »

Brrrr :? až mě oklepalo... chlape, ty si sadista :lol: ale pokud máš rád ten "agresivní" pocit, tak pak zkus třeba Mühle R41
timi
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2016, 19:48
Bydliště: Praha 10

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od timi »

Koukal jsem na oblíbené strojky a klidně si nějaký pořídím. Vzhledem k mému podivnému způsobu holení si neumím představit tu zmiňovanou agresivitu. Rád bych, aby vousy neucpávaly strojek. Holím se jednou až dvakrát týdně, takže spíš delší. U spotřebního trojbřitu není šance zaříznout do masa. Třemi prsty tlačím na hlavici a hned vidím jak moc je potřeba zatlačit na hlavici a kolikrát ještě přejet, aby byly vousy pryč.
Když přitlačím u žiletky nebo zvolím nevhodný náklod tak se asi říznu, že?
Našel jsem doma několik balíčků wilkinson žiletek, které jsem si před mnoha lety kupoval do modelářského hoblíčku na balsu. Ale nikdo z rodiny už doma nemá strojek na kterém bych to mohl zkusit jak se s tím holí.
retroman
Příspěvky: 34
Registrován: 22 led 2016, 21:29
Bydliště: Brno

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od retroman »

Vícebřitýma škrabkama se vpodstatě můžeš odrhnout i na sucho, ale nevěřím, že budeš hladce oholen. Pokud půjdeš do strojku, tak na tlačení zapomeň. Mydlení tváře není jen voňavý rituál, ale hlavně způsob jak připravit (změkčit) vousy, aby šly hladce oholit. Výhoda žiletkového holicího strojku oproti vícebřitům je ta, že se nezanáší oholenými vousy, na tři průchody bez tlačení se oholíš dohladka. Z toho plyne menší podráždění kůže.
timi
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2016, 19:48
Bydliště: Praha 10

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od timi »

retroman píše:Výhoda žiletkového holicího strojku oproti vícebřitům je ta, že se nezanáší oholenými vousy, na tři průchody bez tlačení se oholíš dohladka.
Nikdy jsem do hladka oholen nebyl. Stačí když nemám na tváři několika milimetrové ochlupení.
Půjde to i na více tahů bez předchozího mydlení?
Podráždění kůže neřeším. Když si po holení přejedu rukou po krku a jemně to pálí tak mi je to spíš příjemný než naopak.
Asi zkusím koupit tu R41 a uvidím, abych neměl hloupé dotazy.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“