Agresivní / neagresívní strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Marconi
Příspěvky: 57
Registrován: 28 zář 2016, 14:42
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Marconi »

Nevíte někdo, co je to za strojek? Používá ho ještě někdo k holení? Našel jsem ho doma asi po dědovi,ale holení s ním mi moc komfortní nepřišlo. Původně jsem myslel,že je to onen bakeliťák, o kterém se zde poměrně často píše. Není na něm žádný popisek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Marconi dne 21 říj 2016, 14:48, celkem upraveno 1 x.
"Nic není důležitějšího, než se umět podívat sám sobě do očí."
Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2014, 13:54

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od harmonica »

Bud jde o Gillette Slim Twist a nebo jeho ceskoslovenskou kopii Astra. Prvni zmineny mam, byt s jinou ruckou. Obcas ho vytahnu. Shodou okolnosti tento tyden jsem ho asi po trictvrte roce vytahl ze suplete. Nikdy jsem se s nim neoholil uplne dohladka. Edwin Jagger je pro me osobne mnohem lepsi.
lahcim
Příspěvky: 150
Registrován: 17 úno 2016, 18:23
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od lahcim »

Myslim, ze jde o Slimtwist. Vyrabel se s modrou ruckou a take s touto bilou. Ten modry mam doma a docela casto pouzivam. Astru mam take, ma jiny tvar rucky a prijde mi i trochu agresivnejsi.
Marconi
Příspěvky: 57
Registrován: 28 zář 2016, 14:42
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Marconi »

Nevíte jestli na něm jde vyměnit ručka za nějakou kovovou, popř. kde tu kovovou koupit?
"Nic není důležitějšího, než se umět podívat sám sobě do očí."
koblih
Příspěvky: 5
Registrován: 03 zář 2016, 08:39

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od koblih »

Netusim jestli by sla sehnat nahradni rucka ale vyrobit by sla. Je to nasazeny na trnu s drobnyma protizoubkama. Kdyz upnes rucku pres hadr do sveraku tak rukama za hlavu pri mirnym toceni a tahnuti rucku oddelis.
Marconi
Příspěvky: 57
Registrován: 28 zář 2016, 14:42
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Marconi »

Ručku se mi oddělit podle popisu podařilo- ani nemusel být hadr přes svěrák :) - šlo to normálně v ruce, akorát nevím, kde sehnat tu náhradní ručku, popř. kdo by ji dokázal vyrobit.
"Nic není důležitějšího, než se umět podívat sám sobě do očí."
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od PetrJ »

Oldas píše:Přesně tak. Taky jsem k tomu došel. Problémy s plastovým Wilkinsonem způsobuje podle mne kombinace velmi jemného strojku a nezkušenosti, tedy techniky. Pokud takhle jemný strojek použiju na třeba 3-4 denní vous, přitlačím, že? A výsledek je nasnadě...
Wilkinson možná může být nepoužitelný pro lidi s extrémně tvrdými nebo hustými vousy. Vůbec se ale nedivím, že většinou bývá hodnocený velmi kladně (a to v cizině někde stojí i víc než dvojnásobek toho, co u nás). Který jiný strojek je solidně vyrobený, bytelný, bezpečný a dá se běžně za zanedbatelnou cenu sehnat v drogériích?

I mně se jako první, cvičný strojek osvědčil na jedničku. Když jsem od něj přešel rovnou k šavetě Feather Artist Club SS, s níž holení nejspíš není snazší než s břitvou (nevím jistě, nesrovnával jsem), byl jsem připravený dostatečně dobře, žádné krvavé lázně se nekonaly...
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Freedom »

Marconi: No prodávat jsem to nikde neviděl. A nejlépe by to udělal někdo se soustruhem. Pokud tu možnost nemáš ty, nebo někdo ze známých, tak se ti to nejspíš moc nevyplatí. A nová ručka ti stejně nevyřeší to, že oholení se strojkem není dokonalé.

Já bych osobně zalepil zpět tu původní ručku a strojek si vystavil jako památku. Koupil bych nějaký nový strojek - pokud motýlek, tak Timor nebo Parker. A nebo nějaký starší celokovový Gillette - občas je na Aukru a bude určitě lepší než ty 2 zmiňované, který jeden je z Číny a druhý z Indie.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Vousáč »

Skoro bych řekl, že to je Astra 901 starší typ vyráběný do poloviny 80 let - samozřejmě licenční kopie Gillete.
Vlastím ji v průhledné plastové krabičce, stejně jako novější klon Astra 901 z 90 tých let minulého století,
která už má jednoduchou kulatou plastovou ručku.
V noci slyším i vousy růst
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Freedom »

Tak ono by snad mělo stačit se kouknout na spodek hlavy strojku /a nebo dovnitř hlavy/ jestli je tam něco napsáno. Minimálně "Gillette" by se tam objevit mělo, pokud je to originál. A taky možná "Made in England".

Tady to řešili: https://www.reddit.com/r/wicked_edge/co ... e_handled/

Jinak jsem trochu hledal a nemusí to být nutně jen Astra, ale rusové to asi kopírovali také, viz.: http://badgerandblade.com/vb/showthread ... 291-Kopyha
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“